Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok, ha az apa...

Mit csinálnátok, ha az apa nem mondja el a családjának, hogy gyereke születik 3 hónap múlva?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk együtt az apával...becsúszott baba és én megtartottam, O pedig azt akarta hogy vetessem el vagy adjam örökbe.

Én felvállaltam ezt a babát, O nem és úgy látom nem is tervezi elmondani soha. Nem tudom mit csináljak... Azt hittem majd idővel elmondja, de mindig csak kifogást keres, hogy eddig miért nem mondta el. Viszont én nem akarok hazugságban élni.


Most állítsak oda az ismeretlen család elé, hogy hello van egy unokatok? Egyáltalán márcsam bele magam? De úgy érzem ez nem fer, hogy nem tudnak róla. De az biztos, ha én ezt elmondom, akkor én leszek a leggonoszabb ember a pasi szemébe, hiszen mit képzelek magamról, hogy belefolyok a családi életébe és hogy mit teszem azt tönkre... Mert meggyőződése, hogy a család nem bocsátja meg neki ezt a házasságon kívüli gyereket, ezért eltitkolja inkább. Én meg éljek az "eltitkolt lotyo" szerepében?


Nem tudom mit csináljak, vagy hagyjam az egészet a francba....

De ha mondjuk ez 5 év múlva derül ki valahogy a család számára, szerintem az még durvább...


2022. jan. 20. 10:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
74%
Te ostoba, hát nehogy azzal akard bizonyítani hogy te mekkora felelősséget vállaltál, hogy FELELŐTLENÜL megtartottál egy terhességet,.most meg nézel mint hal a szatyorban!
2022. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 anonim ***** válasza:
34%
Az is kérdés, hogy amúgy mennyire ismered a szüleit. Te milyen embereknek látod őket. Érdemes-e egyáltalán elmondani egy ilyet. Ha nem ismered őket, akkor én inkább hagynám a fenébe, de azért a pasin behajtanám a gyerektartást, mert akár meg akarta tartani, akár nem, az jár. Ha nagyon nem akart gyereket, tudott volna tenni ellene, most így járt, az már a nő joga, hogy eldöntse megtartja-e.
2022. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb amit tehetsz, hogy bepereled gyerektartásért. Ő majd azt mondja, hogy nem az övé. A bíróság elrendel egy DNS tesztet, és ha kiderül, hogy az övé, még annak a költségét is fizeti. Nem érdemes elhanyagolni ezt a kérdést, mert egyrészt a gyt a gyereket illeti, másrészt egy gyerek baromi sokba kerül, akkor is ha a Pepcoból öltözteted és saját márkás pelust adsz rá. És talán a faszinak is leesik, hogy nem kéne gumi nélkül mindenhová ész nélkül bedugni, mert akkor 18 évig fizetek gyerektartást, plusz örököl utánam egy olyan valaki, akit nem is akartam.

Neked kérdező a védekezés fontossága majd akkor esik le, amikor ott leszel egy gyerekkel egyedül. Majd akkor leesik, hogy miért fontos.

2022. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 A kérdező kommentje:

#38 a kezdettől fogva nem akartam megtartani a pasit de mindegy 😃

Amúgy micsoda nőellenes liga gyűlt itt össze. Bámulatos.


Igen, még mindig én vállaltam a felelősséget érte egyedül, nem más. Bírom azt, aki úgy gondolkodik, hogy egy gyereket inkább oljunk meg, csak mert csonka családba érkezik. Ennyi erővel mindenkinek akinek elváltak a szülei és sérül, azt meg kéne belyegezni, hogy érzelmi nyomorék. Attól mert nincs apja, még joga van az élethez és még ki tudja miket fog elérni. És még az sem kizárt, hogy egyszer talalkozok valakivel aki felvallalja.

2022. jan. 20. 11:27
 45/111 A kérdező kommentje:
#40 Te nem hallottál még olyanról hogy felelősséget vállal az ember valami olyanèrt amit elrontott? Na nehogy már azzal vallaljak felelősséget, hogy kikapartatom. Komolyan el sem hiszem amiket ide irnak egyesek.
2022. jan. 20. 11:30
 46/111 anonim ***** válasza:
74%

Most még könnyen röhögcsélsz.

Itt senki nem nőellemes, hanem az idióták ellen szólalnak fel

Hiába kapálózol meg forgatod ki a dolgokat, ezt egyedül te basztad el

Az meg hogy majd találsz valakit... Hát a mai világban simán, de addig jó pár szívós, magányos év eltelik majd


Majd eszedbe jut ez, amikor 3-4 év múlva total kimerült leszel

Majd akkor megbánod

2022. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ez itt nem nőellenes liga. Csak hülyeségellenes.

Az nagyon szép dolog, hogy vállaltad egyedül.

De itt meg kell állni.

Amire kötelezheted az apát, az a gyerektartás fizetése. Erre minden jogod és eszközöd garantált.

Arra viszont nem kötelezheted, hogy jópofizzon meg családozdisat játsszon veled. Ha nem akarja elmondani a szüleinek, akkor ehhez neki van meg minden joga.

Írod, nem akartad "megtartani a pasit".

Ez láthatóan kölcsönös volt. Ezek után nehéz felfogni, hogy miért akarod annyira, elemi erővel, hogy a futó kalandod szülei részesei legyenek a gyerek életének?!

Ott vannak a te szüleid, tehát lesznek nagyszülei. És ha valakivel majd össz tudod venni a lépést, akkor lesz nevelőapja és talán arról az oldalról akadnak "nagyszülők" is.

Nem értem, mi ez a görcsös ragaszkodás részedről vadidegen emberekhez.

2022. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 A kérdező kommentje:

#42 Nem ismerem a családját semennyire, talán jobb tényleg nem szólni... Viszont ha ez kiderül mondjuk 5-10 év múlva valahogy, az sokkal gázabb lesz, nem nekem, a pasinak, hogy éveken át hazudott. Még akár a jövendőbeli feleségével szemben sem fer egy ilyet eltitkolni, de ő tudja. Viszont nem akarom később majd azt az arcomba kapni, hogy ÉN miért nem mondtam el ha tehettem volna. Mert még ezt is el tudom képzelni, hogy úgy leszek kezelve, mint aki ugyanúgy titkolozott.


#46 Nem gondolnám, hogy megbanom. Azt sokkal inkább bánnám, hogy a saját gyerekemre nemet mondtam és sosem ismerhettem meg, mintsem egyedül nehezebben nevelni. Mellesleg nem mindig átok egyedül gyereket nevelni. Nem irigylem azokat, ahol van apuka, de ölik egymást a szülők. Azt, hogy mi történt, már nem lehet visszacsinálni. Csak azon tudok változtatni, hogy ezután mi vár kettőnkre.

2022. jan. 20. 11:40
 49/111 A kérdező kommentje:
#47 Szerintem itt nagyon nem érti senki miről beszélek. Itt mindössze annyirol volt szó a részemről, hogy szerintem joguk van tudni. Nem arról, hogy most én nyerek e ezzel bármit vagy nem. Szerintem amúgy sem segítenének de nem is ez vezérelt. Egyszerűen annyi, hogy joguk van e tudni, vagy nincs. Ez volt a kérdés. Nem több.
2022. jan. 20. 11:44
 50/111 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha ez kiderül mondjuk 5-10 év múlva valahogy, az sokkal gázabb lesz, nem nekem, a pasinak, hogy éveken át hazudott. Még akár a jövendőbeli feleségével szemben sem fer egy ilyet eltitkolni, de ő tudja. Viszont nem akarom később majd azt az arcomba kapni, hogy ÉN miért nem mondtam el ha tehettem volna. Mert még ezt is el tudom képzelni, hogy úgy leszek kezelve, mint aki ugyanúgy titkolozott."


Ezt jól látod: a pasinak lesz gáz.

Téged pedig nem vonhat senki felelősségre, nem "kaphatod az arcodba".

Semennyire sem ismered őket. Írtad, az kb. tudva levő, hogy milyen beállítottságúak.

Hidd el, jobb lesz ettől a családtól távol maradni neked és a gyermekednek is. Ha pedig majd egyszer esetleg kiderül, akkor lehet értelmes felnőtt módjára is kezelni a helyzetet. Amire most készültél volna, az kb. ilyen árulkodás kategória. És egy életre összekötnél vele olyan szálakat, amiket lehet azonnal meg is bánnál.

Tényleg minden tiszteletem, amiért egyedül vállalod a babát.

De akkor az tényleg egyedül legyen, a pasi családját meg hagyd a 'csába.

2022. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!