Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Készül valaki mostanában...

Készül valaki mostanában lombikra?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 13:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/216 A kérdező kommentje:

Bemásolom nektek egy kiírt kérdésemet !


Első lombiknál tartunk ! Antagonista protokoll szerinti a kezelés .. a ciklus 2. napjától kaptam Merionált napi 4 -et ,ezt szúrtam 5 napig de nem igazán reagáltam jól rá ... Az 5. napon volt ultrahang akkor az orvosom megemelte 2 napig a Merionált 8-ra és írt fel Cetritide-t.. Ma voltam a 9.napon de sajnos így sem reagálok jól a szurikra ..Ma a 9. napon megemelte az orvos a Merionál szurit 3 napig naponta 10 -et szurok + a reggeli Cetridit.. Szombaton kell mennem de azt mondta az orvos nem sok jóval kecsegtet :( Valószínűleg nem lesz peteérésem,mert ezekre a szurikra már kellett volna reagálnom szerinte bár azt mondta várjuk meg a szombatot és ha valami csoda folytán lenne 3 szép tüsző azt hétfőn leszívják ! Szerintetek van remény ?

2012. márc. 21. 21:04
 52/216 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mennyi és mekkora tüsződ volt az uh-n?

Remény mindig van, egy babához elég egy petesejt!

Nekem volt olyan, hogy az utolsó pár napban lódultak meg igazán a tüszőim. Talán neked is így lesz. :-)


Amúgy ismered a lombikosok tízparancsolatát? Érdemes megfogadni :


A "lombikosok" 10 parancsolata:


1. A kezelés alatt nem olvasgatunk internetet, „szakirodalmat", semmit, ami a lombikkal, meddőséggel kapcsolatos! Csak felesleges agyalásra ad okot.


2. A stimuláció alatt pontosan követjük az orvos utasításait, ha nem értünk valamit, rákérdezünk, és feltétel nélkül megbízol abban, amit az orvos mond, akármivel beszélték tele a fejed a fórumokon, a váróban, mert lehet, hogy Neked ez az első lombikod, de neki már a több ezredik, tudja, hogy mit csinál!


3. A stimu idején nem figyeljük a testünk minden rezdülését, hogy feszít-e a hasam vagy nem, van-e hányingerem vagy nincs, szédülök-e vagy nem, fáj-e a fejem vagy nem. Akár érzel valamit akár nem, abból nem lehet semmilyen következtetést levonni a tüszők éréséről. Erre való a vérvétel és az ultrahang.


4. Nem aggódunk az érő tüszők mennyisége, a nyh-a vastagsága miatt, és legfőképp nem foglalkozunk azzal, hogy a másiknak milyenek az eredményei. Ez nem verseny!


5. A punkciókor nem foglalkozunk azzal, hogy a többieknek hány sejtje lett. Egy gyerekhez elég egyetlen női és egyetlen hímivarsejt is. Ez nem verseny!


6. A beültetéskor nem foglalkozunk azzal, hogy a többiek hány sejtesen kapták vissza az embrió(ka)t, és milyen vastag volt a méhnyálkahártyájuk! Ez nem verseny!


7. A beültetés után nem keresünk tüneteket! Ha keresel, találsz is, és akkor az a baj, ha meg még sem találsz, akkor az a baj. A premenstruációs tünetek egyébként tökéletesen megegyeznek a koraterhességi tünetekkel, a megtapadást amúgy sem lehet érezni.


8. Az Utrogestan vagy más progeszetron tartalmú készítmény használatát akkor se hagyd abba a beültetés után, ha esetleg vérzés jelentkezik. A vérzés önmagában nem jelenti azt, hogy nem sikerült, viszont progeszteronhiány miatt megszakadhat az elindult terhesség.


9. A vérvételkor nem beszélgetsz a többiekkel arról, hogy ki mit érez, és milyen tünetei vannak, a hetes pontban már részletezett okok miatt.


10. Akárhányadik lombiknak futsz neki, nem latolgatod a statisztikai esélyeket a sikerre, ez nem matematika, hanem biológia!


Szorítok neked, hogy minden rendben legyen!

2012. márc. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/216 Manka68 ***** válasza:

Jó reggelt mindenkinek! :-)


Kedves inszemes! Várjuk a teszteredményedet! Örülhetünk veled? :-)

2012. márc. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/216 sumergo ***** válasza:
Na mi újság inszemes???? Félóránként lesem a gépet, hátha írtál!!!!
2012. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/216 A kérdező kommentje:

Manka ! Talán 4 vagy 5 érett meg de elég picik :(

Másnak már 10 fölött volt legalább ! Azt mondta a doki talán szombatra lesz szép 3 értett tüszőm ... Tényleg miért kell ennyinek lennie a lombikhoz ? Miért nem ültetnek be kevesebbet ? És még egy kérdés : az meglehet ,hogy spontán mégis sikerülhet itthon azt az 1-et megtermékenyíteni ??? :)

2012. márc. 22. 12:44
 56/216 sumergo ***** válasza:
100%

Kedve Kérdező!


1.Semmi nincs kizárva, tehát természetes úton is terhes lehetsz! :-)

2. Még szombatig nőhetnek a tüszőid, hogy alkalmasak lesznek a megtermékenyítésre.

3. Az első lombik nagyon-nagyon sokszor csak arra jó, hogy legalább kiderül, hogy milyen dózisra van szüksége a szervezetednek egyes hormonokból. (LH, FSH) Mindenki másképp reagál, tehát most ha reménytelennek is tűnik a helyzet, ne add fel semmiképp. Amúgy pedig tényleg nem lehetetlen, hogy még ebből a ciklusból összejöjjön.

4. Tényleg nem számít, hogy másnak mennyi az annyi. Nekem mindig sok szép tüszőm volt ( volt, hogy 20 feletti petesejtem volt), mégsem akart sikerülni, másnak meg 5 lett összesen, mindben volt petesejt, mind meg is termékenyült, és mind osztódott is. Úgyhogy a számok nem sokat jelentenek.

Csak ne legyen benned lelki "görcs", gondolj arra, ha ez nem, majd a következő sikerül!!!! Tudom mit beszélek, 6 stimulációm volt, mire lett a kislányom!

2012. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/216 sumergo ***** válasza:
KedveS.... :-)
2012. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/216 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Azért jó, ha minél több van, mert több embrió beültetéssel sokkal jobbak a siker esélyei. Persze nem ültetik be mindet, max 2-3 embriót. De már ennyivel is kétszer annyi az esély, mint ha csak egyet ültetnek be. Ehhez pedig az kell, hogy sok tüsző legyen, mert az sem biztos, hogy mindegyikben van jó petesejt, és azok közül sem mindegyik tud megtermékenyülni. Néha a megtermékenyült embriók megállnak a fejlődésben. Ha pedig valaki van olyan szerencsés, hogy lesz sok szép petesejtje, és ebből sok embrió, akkor a legszebbeket ültetik be, a többit pedig le lehet fagyasztatni, hogy ha nem sikerülne, vagy később kistesót szeretne a pár, akkor nem kell újra végigcsinálni ezt a cécót, hanem ott lesznek készen a fagyibabák, csak be kell ültetni őket.

Miyen egyet szeretnél megtermékenyíteni otthon?

2012. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/216 A kérdező kommentje:
:) Arra gondoltam ,hogy lombikhoz ugyan kevés az 1,2,3 tüsző pont ezért stimulálnak ! De normál helyzetben spontán is sikerülhetne ennyi stimulálástól ,nem ? Nálam volt hasonló ,már inszemre jártunk de az nem sikerült és amikor feladtam akkor 4 hónapra rá terhes lettem spontán ! Most 2és fél éves a kisfiam :)Csak arra tudok gondolni ,jót tettek a hormonok amiket kaptam ! Most ugyan vérvétel szerint alul működik a petefészkem és ennyi hormonnal is csak max 4 tüsző érik ... de hátha így is sikrülhet ,én bizakodom !!!!
2012. márc. 22. 13:14
 60/216 anonim ***** válasza:

Inszemes vagyok:Nem sikerült!:-(

Itt pityergek,mint állat,nem tudom feldolgozni..:(

2012. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!