Ki jár 11dpo-nál?

Figyelt kérdés

Izgulok együtt? :D

4nap múlva nem várom. Hátha van valaki még rajtam kívül, aki pár nap múlva nem várja 😁😁


ápr. 29. 07:06
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/392 anonim ***** válasza:

Nekem csak intervallumot javasolt es igy jott ki🫣 viszont meg pont elcsiptuk igy, mert ezutan a fejet mar nem tudtak uh-val nezni nagyon, annyira lent volt🙈


Az rendbe jott neki?


Akkor sokat nem elvezted az nst szepsegeit😅 engem is kisfiam “megviccelt” az egyiken es bent is fogtak

Leesett a szivhang, nsts csaj megkereste a dokim, pont bent volt. 1 orat ultem a gepen utana, minden okes. De a dokim ramnez, menjek at a szulobakhoz, ott is van egy kis varo es vizsgalok. Orakat vartam mire jott a dokim, 1cm nyitva, de ez nem jelent semmit, akkor szuloszoba vittek, ahol egy frissen szult anyuka mellett megint ultem 1 orat nst gepen, szinten minden jo volt. Akkor megint vartam a dokim, megsaccolta a mereteit, megnezte a magzatvizet es olyan delutan 5 korul felvett osztalyra, hogy este 8 korul lesz meg egy nst. Reggel 8 ota voltam ott kaja nelkul🙈 esti nst is jo lett, de aztan halisten kisfiam jonni akart, hajnali fel1tol 5 perces fajasok, nogyogyos noverke visszaparancsolt a szobaba, mire fel5 fele kicsoszogtam, hogy perces fajasaim vannak, amik 1,5 percig tartanak, nagy duzzogva atkisert a szuloszobara…. Ugy remegtem, mint a kocsonya🙈 ferjem 4.44kor hivtam es 5.30kor megszuletett, szoval eppen beesett apas szulesre😅😊

Ez az egy idiota volt, mindenki mas nagyon kedves volt velem😊

Nekem osszessegeben jo elmenyeim vannak a szulesrol, csak a korhazi letet magat utaltam es repitett depresszioba


#2es

júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/392 A kérdező kommentje:

Igen halistennek 37. Hétre felszivodott neki úgy hogy mire meg született utána már nem kellett vele orvoshoz menni vele.

Fiúknál elvileg gyakori de remélem azért nem lesz a fiammak mert kontrollra kórházba kellett menni nezetni gyerekkel meg már nem lenne jó menni .



Én is úgy mentem fel hogy már szűk 1 ujjnyi voltam amiből 1 nap alatt is csak bo 1 ujjnyi maradt inditassal :D


Neked akkor legalább a fiú ki akart akkor jönni nekem nem akart ki bújni a kiscsaj :D


Nekem sem volt negatív a szülés hiába lett csaszar a legjobban ami zavart hogy vajúdás fekve kellett úgy hogy nem csodálom hogy nem tagultam..


Na én is utaltam a kórházi 2 napot alig vártam hogy haza menjek

Én a szoptatas miatt voltam depi közelbe mai napig nem szeretek szoptatni hogy őszinte legyek

Nekem nagyon stresszes volt hiába volt sok tejem a 0-24es cici nagyon megviselt



De remélem nem tartott neked sokaig a depresszi és hamar ki jöttél bole🥰

júl. 18. 12:06
 243/392 anonim ***** válasza:

Bizz benne, hogy nala mar nem fog elojonni🤞😊


Nalunk igen, eleg hatarozottan megszivatott, hogy bent kelljen maradni, de legalabb akkor mar ki is akart bujni😁


Hol szultel hogy csak 2 nap?

Nalunk alap a 3-4 nap, nagyon megszenvedtem lelkileg, ugyhogy en ambulansan keszulok szulni, bar itthon ugy hivjak, hogy orvosi javaslat ellenere tavozik🫣 persze ha minden rendben lesz a picivel csak akkor lepem meg.


De nagyon jol birod ennek ellenere, hiszen meg most is szopizik🙂 neked amugy mi az amit nem szeretsz benne?

Mi sokat szenvedtunk, hogy tudjak szoptatni, akkor is mar az asszimetriaja miatt, egyedi technikaja van a szopira, ami talan most valtozhat, hogy helyre raktak😊


Amint kilephettem a korhazbol mar jol voltam😊 tudtam hogy itthon megkapom a megfelelo segitseget, hogy minden gordulekenyen menjen. Bent sem voltak bunkok, csak minden muszak mas allasponton volt, ami zavaro volt, illetve a kisfiam pokoli ehes volt, mivel nem jol szopizott.


Ugyhogy kivancsian varom, most mi var rank😊 de az biztos hogy sokat nem szeretnek a kisfiam nelkul lenni, igy sietunk haza tesoval majd😊


#2es

júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/392 A kérdező kommentje:

Én debrecenben szültem azt hittem lesz vagy 4 nap bent mivel császár volt de 2 nap utan haza engedtek

Szerdán 18:51 kor szultem es penteken este 7kor mehettem haza.


Hat nekem folyamatosan cicin volt a kislányom éjjel nappal

Idom nem volt kb semmire ez miatt

Mivel en elep porgos vagyok teszek veszek egesznap sokszor

Igy ezert nehezen eltem meg plusz nem aludtam nagyon sot meg most se igazan

Bar miota csak este cicizik igy mar sokkal jobb

A hatam is brutalisan fajt allandoan

Meg ugye rajtam kivul senkivel nem volt el olyan masfel eves koraig meg az apjaval sem ez miatt


De nyilvan a gyerek erdeke alt elottem ezer szoptatom meg mindig pedig mar nagyon nem esik jol faj nagyon


Es igy nem volt kenyelmetlen szoptatni?


Te hol szultel?

Nalunk volt bunko csecsemos

Furdeni ugy tudtam menni hogy a ferjem be jott es akkor annyit nem kerdeztek hogy mizu

Csaszar masnapjan mar vartak hogy pattanjak fel az agybol mikor be jottek...

júl. 18. 19:45
 245/392 anonim ***** válasza:

Akkor neked hatalmas szerencses volt, nalunk a telthaz ellenere se dobtak ki🙈


Nalunk is hasonlo volt, csak az elso 2-3 honapban uvegbol kapta az anyatejet, mert amig nem kezdtunk el devenyre jarni, nem tudott cicizni. Viszont addig 3 orankent fejtem, amikor cicis lett nalunk is 0-24be rajt volt🙈en nem ereztem kulonbseget, annyit vettem eszre mar akkor, hogy nem cuppan ra teljesen, viszont hatekonyan tudott es tud kost is szopizni🙂 en nem vagyok porgos alkat, valoszinuleg ezert konyebb volt. A hatam nekem is mai napig leszakad, pedig fekve szoptatok. Alvashoz max akkor nem kellek ha extra almos es egyedul elalszik az agyba. De a mai napig nem tudja mas altatni, ugyhogy kivancsi leszek mi lesz amig szulni megyek😅🙈


En Veszpremben szultem, szombat hajnalban 5.30kor es kedden del korul tavozhattunk. Nemtudom nalatok mi a protokoll, tervezett tavozas hajnalan 4kor elvittek a picit egy vervetelre, aminek 11 utan lett eredmenye es addig hir sem volt rola, hogy mehetunk vagy sem. Mert ha ott rossz valami, akkor bent tartanak.


Hat nalunk is 0-24be ott voltak a babak, annyi szerencsem volt hogy 2 agyasba kerultem ahol volt kulon furdo es az elso szobatarsam nagyon jofej volt es figyeltunk egymas babajara amig elrendeztuk magunkat. Ferjem be sem johetett, mert covid volt… meg magara az osztalyra se engedik be az apukakat, kiveve a fizetos szobakat.

El sem tudom kepzelni milyen lehet csaszar utan eloszor felkelni. Engem vagtak protokollbol, viszont szerencsem volt, mert egyaltan nem fajt es tudtam rendesen mozogni, ulni.


Te hogy elted meg a csaszart?


#2es

júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/392 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom nálunk mindenkit 2 nap után engedtek haza akinél nem volt baj a babával meg az anyával .


Nekem is volt szobatársam de ő nem nagyon volt a szobába mert nem volt telcsi és járnia kellett tapszerert meg fejni kellett mennie úgy hogy sokat nem nem volt bent a szobába


Hát amúgy nem éltem meg rosszul a császárt a kórházba rosszabb volt mint ithon

Nem vagyok magas de az ágyak rohadt magasak voltak így elég rossz volt fel kelni :D az első 2 nap nem volt jó

Nem szoktam gyógyszert szedni de itt azért amikor lehetett szedtem a fájdalom csillapitot :D

Szerencsére hamar regeneralódtam

Ami rossz volt 30 napig szurni magam de ettől függetlenül nem éltem meg rosszul a császárt

Rendesek voltak velem műtét közben is beszéltek hozzám végig akkor a férjem is egy üvegen keresztül végig nézhette

Majd mikor össze vartak mentünk aranyórára 3-an☺️

júl. 19. 06:09
 247/392 anonim ***** válasza:

Amugy annyira hihetetlen mennyire mas protokoll van a kórházakban. Itt a 3 nap a minimum, de volt aki 1 hetet is bent volt, a szobatarsamat is plusz 1 napig bent tartottak.


Nálunk pont ellenkező volt, en atlag magas vagyok, az ágyak alacsonyak es iszonyat puhak, a matracok kb megvannak torve🙈


De ez tok jo, hogy meg igy sem elted meg rosszul, illetve hogy az aranyorat is szepen megadtak😊

Es te betudtad adni magadnak vagy kertel segítseget?


En mindig természetesen készültem szülni, de elso gyerkőcnel is próbáltam magam felkesziteni, hatha császár a vége, mert ugye sose lehet tudni.

Bar azt mondta az orvosom, hogy egy ilyen gyors szülés utan, nem gondolna hogy a masodik császár lenne, sőt esélyem van ennel gyorsabb szülésre is🫣 ami annyira nem jo, mert a gyerkőcnek is trauma a gyors születés


#2es

júl. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/392 A kérdező kommentje:

Hát első pár napba apos jött be adni mert ápoló

Aztán beteg lett úgy hogy onnantól magamnak adtam be combba

Annyira nem volt vészes amúgy


Hát én is úgy voltam vele hogy természetesen szeretném de hát fel készültem a csaszarra is q lényeg hogy egyikünknek se legyen baja


Reméljük most is gyors szulesed lesz 🥰

Miert trauma ?

Nekem meg viselte a babat az elhuzodo vajúdás

júl. 19. 08:04
 249/392 anonim ***** válasza:

Lehet belegondolni rosszabb, mint elesben csinalni amikor mar tudod milyen.

Ugyan igy voltam en is es most is igy allok hozza, mert hiaba mondtak, hogy sok esely nincs ra, jobb felkeszulni🙂


Elvileg ugyan ugy trauma mint a lassu szules. Valahogy ugy magyaraztak, hogy itt nincs meg az ideje neki is megelni a szuletest, hogy a “sajat” tempojan jon vilagra, hanem valami miatt tenyleg extra gyorsan jon a vilagra es ez is megterhelo a szervezetuknek.

Amikor en bent voltam, akkor viszont nagyon sok hozzam hasonlo gyors szules volt


#2es

júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/392 A kérdező kommentje:

Hát volt ismerősöm akinek második csaszar lett faros maradt a baba úgy hogy ez is benne van a pakliban


Ezt meg nem hallottam

Érdekes azért

júl. 19. 12:52
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!