Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
 71/109 anonim ***** válasza:
89%

A fölösleges, és rutinszerű beavatkozásokat előre meg lehet beszélni az orvossal. Olyan orvost, szülésznőt kell keresni, aki támogatja a háborítatlan és természetes szülést. Sok kórház szülészete egyre inkább törekszik a "családiasságra", meghittségre (franciaágy, kád, stb., stb... )

Szerencsére nem olyan nehéz ilyen szakembereket és kórházat találni és remélhetőleg egyre több lesz.

2011. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nem hiszem el, hogy ezt egy ápolónő mondja! Akkor fejtse ki, legyen szíves, hogy miért is. Mivel bevetetted a szakmaiságod, tehát ezzel próbáltad alátámasztani a témához való hozzáértésedet, akkor légy szíves szakmailag most fejtsd ki, és erősítsd meg, miért gondolod így, különben az egész hiteltelen.

Tényleg kíváncsi vagyok.

2011. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
20%
Éppen a fölösleges beavatkozások miatt. Mert ugye azt nem kell magyarázni, hogy minden műtét -legyen az gátmetszés vagy császármetszés- veszélyekkel jár ( amit esetleg nem kórházi körülmények között el lehetne kerülni ). Nem mondom, ha kell , akkor kell, de nem kell annyi mint amennyit végeznek. A kórházi fertőzésekről nem is beszélve.
2011. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 anonim ***** válasza:
84%

Ápolónő, és? Soha életemben egyetlen ápolónőtől sem hallottam az otthonszülés pártolását. Minden szakmában van jobb, van rosszabb szakember. Azért mert valaki ápolónő, még gondolhatja rosszul a dolgokat...nekem ez nem garancia hogy egy ápolónő azt írja hogy az otthonszülés jó.


Háborítatlan. Magyarul kényelmesebb, mert nem háborgatják a szülő nőt minednféle orvosok meg szülésznők. Akik jelenléte akár az életbenmaradást is jelentheti ha baj van. Hát nekem inkább nem kell ebből a háborítatlan szülésből.

Kórázban szültem, Péterfy, maximális háboprítatlanságban, csak éppen nem ebben a védtelen értelmezésében, hanem számomra azért volt háborítatlan, mert a saját orvosomon és szülésznőmön kívül NEM mászkált más nálam, ől viszont mindig ott voltak ha kellettek. Másnek ez miért nem jó? Miért nem elég? SENKI nem zavargott, viszont tudtam hogy biztonságban vagyunk. Bár való igaz, nem a kedvenc selyempárnámon folydogált a véres mindenféle, és nem a kedvenc kanapémon nyomtam, de azt hiszem ez elenyésző "ár" a gyermekem MAXIMÁLIS biztonsága érdekében. Mármint nekem, mert hát van akinek nem.

2011. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 anonim ***** válasza:
13%
Istenem de buták vagytok és szűk látókörüek.Ti tényleg inkább szüljetek kórházban.
2011. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 A kérdező kommentje:

érdekes amit írtál kedves ápolónő.


érdekelne, hogy konkrétan miért is biztonságosabb otthon szülni? Mert kórházi fertőzést kaphat a baba? :O mert otthon minden steril.

nem alkalmaznak gátmetszést? kórházban is lehet gátvédelemmel szülni, csak kérni kell. én is úgy szültem de nagyon elkezdtem berepedni ezért vágtak.


nagymamám csecsemős volt, anyósom ápolónő, mindketten azt mondták ha otthon akarok szülni, akkora pofont adnak...


félre ne érts, én szeretném előítéletek nélkül megérteni, hogy anyukák miért vállalják be az otthonszülést de te nem erre válaszoltál csak irtó nagy butaságokat írtál bárdolatlan stílusban

2011. ápr. 1. 20:17
 77/109 anonim ***** válasza:
19%
Olvass utána, én már nem magyarázok itt senkinek semmit!Sajnálom, hogy olyan dolgokról mondtok véleményt amiről semmit nem tudtok, csak amit a TV-ben láttok.A véleményemet írtam le, ennyi...
2011. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább vagyok szűklátókörű élő, mint bevállalós halott. Buta? hát inkább nem mondok semmit, aki normális úgyis tudja hol érdemes szülni.
2011. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
85%

Nem áltatom magam, hogy a kórházak szuper jók, és mindenre a legmaximálisabban odafigyelnek...

Én sem mentem volna úgy, hogy nem nézem meg előre a szülészetet, és nem tudom, ki lesz ott a szülésemen. Mind az orvosomban, mind a szülésznőben megbíztam, nem is csalódtam bennük.

Nem volt kötelező a beöntés, borotválás, volt gátvédelem. Most akkor miről beszélsz kedves ápolónő válaszoló?

Ha császározni kell valakit, akkor KELL, azt otthon amúgy sem lehet. A otthonszüléseknél is előfordulhat, hogy szükség van gátmetszésre.


(Egyébként elhiszem, hogy baromi kevés a fizetésük az eü-s dolgozóknak, de nem rajtuk, rajtatok áll, hogy milyen körülmények között szülnek a nők? Nem akarok általánosítani, csak úgy érdekelne...)

2011. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
72%

A kedvenc szavuk a háborítatlanság... Az otthon szülő nők szeretik ezt hangoztatni.


Aki elég felnőtt arra, hogy szexuális életet éljen és gyermeket vállal, az legyen arra is érett, hogy igenis kórházban szül, ahol minden lehetőség adott, hogy segítsenek, ha baj van.

Szerény véleményem szerint lustaság, igénytelenség és önzés otthon szülni. De nem érdekel, mert ez az ő dolguk. Ha valami gond lesz, akkor magukra vessenek.

2011. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!