Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki az a kismama aki otthonszül...

Ki az a kismama aki otthonszülést választaná kor ház helyett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én inkább szülnék otthon, mint kórházban. Ahol én születem egy rettentően rideg és barátságtalan hely bunkó orvosokkal és csecsemősökkel. Végig probléma mentes volt a terhességem és a szülés is 3 óra alatt lezajlott. A kórházban töltött napok alatt többet sírtam, mint bármikor életemben. Ezért nem akarok testvért a kisfiamnak. És te ?
2011. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem születem hanem SZÜLTEM (akart lenni)
2011. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Megértem az elsőt hogy ez komoly érv de szabad kórház választás van.


A kérdésre válaszolva nem nincs az a pénz. Bármi történhet.

2011. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Az aki:

-fél az orvosoktól vagy a kórházaktól

-önző mert a saját kényelme fontosabb mint a gyerek és a saját biztonsága

-felelőtlen mert azt hiszi hogy Ővele aztn nem történhet semmi rossz.


Ezek közül bármelyik, illete ezek keveréke.

Vannak olyan esetek (és NEM tudhatja előre SENKI hogy vele megtörténik-e!) amikor azonnali kórházi ellátásra van szükség. Amikor én szültem, mentem a babámhoz a csecsemőszobába, és a folyosón ott rohant el a dokim és üvöltötte hogy minden elérhető orvos azonnal menjen.

Perceik voltak megmenteni a babát, mamát. Na most ha az a kismama otthon szült volna, nem szült volna :(((

És SOHASEM tudhatod, te nem leszel-e ilyen helyzetben valaha, ezért aki otthon szül gyakorlatilag egy halálos hazárdjátékot játszik. Bízik abban hogy vele úgysem történik rossz vagy ha igen akkor majd azonnal rohan egy mentő és viszi és minden jóra fordul. Hát sajna ez nem mindig így van.

2011. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem otthon vagy kor házban szülve mindkét esettben bekövetkezhet előre nem láthatott probléma,de ugyebár kor házban lévő orvosokat felelősségre vonni nem lehet akár hogy bizonyítja egy kismama igazát orvosával szemben.Évszázadokkal ezelőtt nem ugattak bele annak aki otthonában szült hiszen teljesen természetes volt akkor nem csak kényelem dönt arról hogy otthonomban szülök hanem szerintem biztonságosabb is.Bábák ugyan úgy tudnak ártani mint az orvosok.
2011. jan. 6. 12:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, most nem értem a kommentedet. Most akkor szerinted melyik is? A bábák ugyanúgy tudnak ártani, mint az orvosok??? Ez most mit jelent. Már mindegy a pontozásnak, úgyhogy elárulom, hogy én otthon fogok szülni, ahogy szinte az összes ismerősöm is otthon szült. És nem vagyok kórházfóbiás, és igen is fontos nekem a gyerekem egészsége és jólléte. Egyszerűen nem több kárát látom a kórháznak mint hasznát.
2011. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem otthon vagy kor házban szülve mindkét esettben bekövetkezhet előre nem láthatott probléma,de ugyebár kor házban lévő orvosokat felelősségre vonni nem lehet akár hogy bizonyítja egy kismama igazát orvosával szemben.Évszázadokkal ezelőtt nem ugattak bele annak aki otthonában szült hiszen teljesen természetes volt akkor nem csak kényelem dönt arról hogy otthonomban szülök hanem szerintem biztonságosabb is.
2011. jan. 6. 17:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy egy darab bába ugyanazt ez rőt k tudja fejteni, ugyanazt a több szuükséges kezet tudja adni mint mondjuk 3-4 orvos, ha szükség van. Tanúja voltam olyan esetnem ahol több orvosra volt szükség. Szerencsére ez az anyuka nem akart otthon szülne különben most a kedves férje özvegy lenne, gyermek nélkül.
2011. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak könyörgöm, ne írd le többet azt, hogy "kor ház", mert egyrészt egybe kell írni, másrészt a "kór" és a "kor" szó nem ugyan azt jelenti.
2011. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én szívesen választottam volna, ha nem múltam volna el 35 (ez ugye kizáró ok) és ha már rendezett lenne itthon is az otthonszülés kérdésköre. Külföldön szívesen szülnék otthon, itthon magánkórházat választottam, itt biztonságban érzem magam.
2011. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!