Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 A kérdező kommentje:

tényleg nagyon jól leírja a doki!


Kedves otthon szülő anyuka! Neked első babád lesz?



Én kórházban szültem, 3 órát töltöttem szülőszobán, abból 2,5 órát a férjemmel kettesben, ez alatt az idő alatt 2x jött be a szülésznőm és 1x az orvosom 2-2 percre, megnézni hogyan állunk. szülőszobában félhomály volt, egyébként úgy nézett ki mint egy garzonlakás, ágy, konyhaszekrény, fürdőszoba... de mégis, az utolsó fél órában már a szememet se nyitottam ki csak halkan kértem, hogy szedjék már ki a babámat :D

tényleg nagyon szuperül meg van csinálva minden a kórházban!

2011. márc. 29. 12:31
 42/109 anonim ***** válasza:
89%

Én sem!


Miért nem értik meg azok az anyák, akik othhon szülnek, hogy teljesen gondtalan terhesség alatt is lehet komplikáció? A saját és a gyerekük életével játszanak... De hát ez az ő magánügyük.



Nekem teljesen problémamentes terhességem volt, mégis szülésnél akadtak bonyodalmak, úgyhogy erre nem lehet alapozni. Nekem a KÓRHÁZ adta a legnagyobb biztonságot.

2011. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/109 anonim ***** válasza:
89%
nem!
2011. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/109 anonim ***** válasza:
90%

Nem!!

Meg sem fordult a fejemben.

Ha ezt tettem volna, nem láthatnám a kislányomat felnőni.

Minden rendben volt a terhességem alatt, szülés alatt is, de utána, a lepényem bent ragadt, majd elkezdett ömleni belőlem a vér azonnal rohantak az intenzívesek altattak, műtöttek és élek:)De ha ez nem ott történik én már nem élek pedig csak 15 percre lakunk a kórháztól, ezt senki nem tudhatja előre, és ez a jobbik eset, mert ha a babával lenne valami az szerintem megbocsájthatatlan.

Amúgy egy percig nem izgatott milyen a kórház a szülőszoba, sőt a személyzet sem, a lényeg, hogy biztonságban voltunk, ez otthon még akkor sem adatik meg ha a ház előtt vár 1 mentő.

Igen a szülés természetes dolog, régen otthon szültek, de azt miért nem mondják, hogy átlag 11 gyerekből 6 maradt meg, és sokszor bizony az anya életébe is került.

2011. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/109 anonim ***** válasza:
81%

ma 07:32


Nem érted hogy merik bevállalni? Én nekem teljesen világos. Ott van a soraikba. Nem azt tartják elsődlegesen szem előtt, hogy a születendő gyereknek mi a jó, hanem hogy nekik mi a jó "mert én akarom".

2011. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/109 anonim ***** válasza:
88%

"úgy és azokkal szeretnék tölteni, ahogyan én akarom."

erről beszélek. fontosabb az ÉN mint a baba.

2011. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/109 anonim ***** válasza:
92%

Én idén császárral szültem. Végig a természetes szülésre gyúrtam, még a fájdalommentes szülést is gyakoroltam, hittem és még mindig hiszek is a természet erejében és hogy a természet tudja és megadja, ami a legjobb. DE! mi van, ha valakinek mégsem, Valamiért nem úgy sikerül, ahogy nálam is. Túlhordtam a nagy babát, kezdett a magzatvíz folyni, a méhlepény öregedni, de még az oxytocin sem indította el a szülést. Végül beleegyeztem a császárba, pedig annyira rettegtem tőle, hogy majd belegolyóztam,de azt mondtam, legyen velem bármi is, a kisbabám életét egy pillanatra sem kockáztatom tovább. Senki nem kötelezett, elmondták a lehetőségeket, és döntöttem.

Szóval, az otthonszülők, szülni vágyók nem értik hogy bármikor bármi történhet?! Az otthonszülésnél kisebb az esély a mentésre. Ez nem elég indok nekik?

Nem ismerem a Geréb Ágnes féle körülményeket tökéletesen, de itt az egyik cikkben azt írják, hogy oxytocint adott be. Itt már megdől az egész természetesség, ezért nem érdemes hozzá menni, mert aki igazán ismeri a természetes szülés témáját - és én azt hiszem igazán körbejártam a témát, és az ezotéria iránti hajlamom is elég erős - az tudja, hogy ez már beavatkozás a természetesbe.

Én azt tanácsolom az otthon szülni vágyóknak, hogy nézzenek körül, gyűjtsenek pénzt, és válasszanak olyan kórházat, magánkórházat, ahol tenyerükön fogják őket hordozni, szállodai ellátást kapnak, de legalább biztonságba lesznek.

Egyébként olyannak tartalak titeket, otthon szülni vágyó mamák, mint az az állatbarát, aki valójában feltétel nélküli szeretetet akar a kis állattól, minden fáradság és küzdelem nélkül.

2011. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/109 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező! Nem, nekem is már a második lesz.

És ezennel minden otthonszülő magyar, holland, amerikai, angol, kanadai és egyéb nő esetében, akik szaksegítséggel vállalják az otthonszülést visszautasítom, hogy önző, csak magukkal foglalkozó emberekről lenne szó, akik nem veszik figyelembe a gyermeküket. Inkább csak másképp látjuk a biztonság kérdését. Én sohasem ítélnék el valakit azért, mert a kórházi szülést választja, én is szeretném, ha tolerálnák ezt a véleménykülönbséget. Én sem kezdek el regélni arról, h. hány kismamát látok nagy pocakkal dohányozni, vagy hányan nem kötik be a kisbabájukat a kocsiba, holott ezek nyilvánvalóan veszélyeztetik a baba egészségét. Szerintem normális, hogy másképp látunk dolgokat, azt gondolom, ha már az állam is "áldását" adja a dologra az új rendelettel, ti se törjetek pálcát felettünk. Elhiszem, hogy ez sokak számára riasztó dolog lehet, de szerencsére a statisztikák nem őket igazolják. Ez kifejezetten a magánvéleményem, még ha esetleg le is pontoztok érte.

2011. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/109 anonim ***** válasza:
82%

NEM!

2 problémamentes terhességem volt, ezek alapján simán bevállalhattam volna az otthon szülést, semmi nem indokolt kórházat. Már az elsőnél ott maradtam volna, a másodikról nem is beszélve!

Nekem a gyerekeim egészsége mindennél fontosabb, még a saját kényelmemnél is. Az a pici újszülött úgy sem tudja, hogy most otthon van, vagy kórházban, neki egy a fontos, hogy anya ott legyen, és ez ma már szinte minden kórház lehetővé teszi!

2011. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/109 anonim ***** válasza:
90%

A szülés ünnep:) aha persze csak ha nem kórházban szültem volna én már nem ünnepelhetnék itthon se máshol semmit...

Az anyáknak azt kéne felfogniuk hogy ne magára gondoljon ne arra hogy juj itthon milyen meghitt meg hogy itt mennyire szeretnek stb. mert az újszülött ebből semmit se érez, neki az a fontos hogy épségben a világra jöjjön és hogy ott legyen mellette az anyukája, ez minden kórházban biztosított, szerintem ez végtelen önzés aki ennek ellenére otthon szül, mert egy kis életet veszélyeztet.

2011. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!