Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
 51/109 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem szulnek itthon!!!

En kulfoldon szultemk, az orvosom nagyon szorgalmazta volna az otthon szulest de hallani sem akartunk rola.

Es milyen jol tettuk, ha otthon szulok akkor a fiam es en mar 20 honapja halottak lennenk!!!

A ket otthon szulo kismama pedig remelem jol meggondolja amit tesz. De engem is sziven utott a sok "en akarom" "ugy akarom" a sorok kozt. Minek vallaltal babat ha ennyire csak magadra tudsz gondolni??? Mert a soraidbol egyertelmuen kitunik,hogy te csak a sajat erdekeidet tartod szem elott es a sajat gyerekedet nem. Mi lesz ha nem "unnepkent" tortenik majd es mar nem tudod vissza csinalni??? A komplikaciokat pedig nem lathatod elore!!!

2011. márc. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
39%

Kedves válaszolók!


Örülök, hogy egy olyan világban élhetek, és egy olyan világban nőhetnek fel a gyermekeim, ahol rajtunk, néhány száz otthonszülőnk kívül mindenki felelősségteljes, gyermeke igényeit szem előtt tartó anyuka. Sajnos az én gyerekeimnek már csak egy "ilyen" szülő jut, aki "veszélyezteti" az egészségüket, a saját kényelme érdekében. Mellesleg jegyezném meg, hogy Mo-n nem véletlenül sokkal rosszabbak a kórházi statisztikák, mint az otthonszüléseké. Őszintén kívánom mindnyájatoknak, hogy ha kórházban szültök se legyetek kitéve fölösleges beavatkozásoknak, és megtapasztalhassátok azt a csodát, mikor egy nő saját képességeiben bízva, megfelelő alázattal kísérve, saját erejéből életet ad születendő gyermekének. Örömöt, harmóniát, szeretetet. Egy olyan szülést, ahol egy percre sem hagynak magadra, ahol egyetlen beavatkozást sem erőltetnek rád, de folyamatosan figyelnek, hogy a legkisebb jelre is közbeavatkozhassanak. Mindegy, hogy hol, csak éljétek meg ezt a csodát. (Az előző választ szépen leértékeltétek, nyugodtan tegyétek ezzel is, az pedig nyilván a ti véleményetek.)

2011. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
88%
A Szent Imre kórházban ugyanezt megadják neked, csak gondolom zavarna a tudat, hogy kórház. És mi van ha túlhordod, és nem akar megszületni a baba. Hogyan döntitek el hogy mi a kockázat?
2011. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
82%
Igen, szerencsére sokkal több a felelősségteljes szülő, aki felfogja, hogy a szülés alatt BÁRMI előfordulhat, ezért szül kórházban. Van aki erre nem képes, ez az ő hitrendszere.
2011. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 11:29!


Sokat tétováztam, hogy válaszoljak-e ezekre a sorokra.

Az hogy, az érveket flegmán, lekezelően reagálod le, nem mutatja, hogy valóban megértenéd, esetleg fel is fognád, amiről írtak az eddigi válaszolók. Szerencse igen, hogy sok olyan szülő van, aki felnőtt módon, tetteinek súlyát felfogva dönt ilyen kérdésben. Nem kívánom senkinek, így Neked sem, de vajon, ha bármi olyan jönne közbe a "csodába", akkor utána is így fogalmaznál? Vajon hogy tud az a szülő, akinek a gyermeke maradandó károsodást szenved mondjuk, a szemébe nézni később? Bocsi! Le volt fixálva, hogy gyönyörű, meghitt, és probléma mentes lesza születésed, legalábbis ezt hitte mindenki, és Én is azt gondoltam mindenható vagyok, mindenek felett állok! Nem így lett... Még egyszer kislányom/kisfiam bocsi!.... Gratulálok a felsőbbrendűséghez és az önfejűséghez.

A saját életeddel azt csinálsz amit akarsz, senki nem bánja, a Babád élete felett viszont nem dönthetsz ennyire felelőtlenül, se Te, se senki más.


Mivel ez egy teljesen meddő beszélgetés, a mondanivalóm eljuttatása a fejedbe olyan, mintha feneketlen kútba próbálnék vizet önteni, így innentől kezdve én befejeztem. :)


Szép Napot!

2011. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
84%

"Mellesleg jegyezném meg, hogy Mo-n nem véletlenül sokkal rosszabbak a kórházi statisztikák, mint az otthonszüléseké."


Bizonyára így van, személy szerint pontos statisztikát nem ismerek, ha egyáltalán van ilyen, de azt elfelejtetted belekalkulálni, hogy a szülések többsége kórházban történik, így az arányszám is nagyobb.

2011. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
86%
Kedves otthonszülő! Amiket leírtál, hogy miért akarsz otthon szülni, azokat a dolgokat megkapod a kórházban is! A pároddal lehetsz végig, azt csinálsz, ami jólesik, szülhetsz vízben... Szóval bármit!!! Persze addig, amíg a baba vagy mama nincs veszélyben! Szülés után a család együtt lehet, ha VIP szobába mész, akkor pedig a kórházi bentartózkodás alatt végig bent lehet valaki veled! Kívánom, ha mégis otthon szülsz, hogy ne legyen semmi komplikáció és a babával ne történjen semmi baj, Ő nem tehet róla, hogy az anyja önfejű és nem gondolkodik előre... Amúgy a kórházi halálesetek otthonszülésnél is halálesetek lennének, de az otthonszüléses halálesetek, kórházi szülésnél nem biztos, sőt az esetek többségében menthetőek lettek volna!
2011. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval, és végre egy olyan érv, ami már igazán ráébreszthetné az otthon szülőket, miért is ellenzi a nagy többség, amiben ők hisznek. az otthoni halálesetek sokszor nem úgy végződtek volna.
2011. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
100%

Az otthonszülő kismamáknak nagyon jó egészséget, a piciknek boldog életet, és ami a legfontosabb, komplikáció mentes, könnyű szülést kívánok, (remélem) minden itt válaszoló édesanya nevében!

Egy kórházat választó anyuka

2011. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
85%
Én csak egyet kérdeznék az otthon szülő anyukától, hogy ilyen helyzetben mint az enyém mit tettek volna: gyors vajúdás a szülésznő is gratulál hogy milyen jól mennek a dolgok, kitolás: rendben látjuk a fejét, nyomjon anyuka nyomjon, hopp nem jó valami nincs rendben elakadt a kicsi - sos.műtő altatás császár, kicsi rendben anyuka rendben:) otthon ennek mi lett volna a vége? és így szüljek otthon?
2011. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!