Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
 61/109 anonim ***** válasza:
32%

Ez a témához az utolsó kommentem, mert már a béka segge alatt az értékelésem. ;)

Először is köszönöm a jókívánságokat, azoknak akiktől jöttek, és tényleg komolyan gondolják.

Mélyen elkeserít ez a beszélgetés, mert én is a párbeszéd hiányát érzem ki belőle. Meglep, hogy a másik oldal is. Őszintén szólva szíven ütött, hogy önzőnek tartotok, de azt hiszem komoly tanulságokat is levontam ebből a néhány válaszból. Először is azt, hogy nem szabad ítélkeznem. Azt hiszem senkire nem vethetek itt követ, hisz én is nap mint nap, rendszeresen ítélkezem mások felett, gyakran a nem megfelelő ismeretek birtokában is. Igyekszem mostantól először pár lépést hátrébb lépni, megfogadom. Azután azon morfondíroztam, hogy milyen félelmetes lehet a többség számára a szülés, hogy tényleg számukra a "lét a tét", és ettől a félelemtől hajtva nehezen látják át, hogy másképp is lehet gondolkodni erről a témáról.

Ennyit az én gondolataimról. És akkor néhány gondolat azoknak, akik megtiszteltek a sajátjukéval. A kórházi és az otthonszülés eltérő mintavételi száma nem akadályozza a két minta összehasonlítását, hiszen a kétmintás t-próba esetén nincs szükség azonos elemszámra. (Hála az egyetemen tanult 3 félév statisztikának, ennyit már én is tudok.)

Azután egy idézet:

"Amúgy a kórházi halálesetek otthonszülésnél is halálesetek lennének, de az otthonszüléses halálesetek, kórházi szülésnél nem biztos, sőt az esetek többségében menthetőek lettek volna!"

Ez egyrészt ilyen formán nagyon nem igaz. Számtalan olyan példát tudnék idézni, ahol a gyermek halálához, vagy fogyatékossá válásához, ill. az anya halálához a kórházi személyzet figyelmetlensége, hozzá nem értése vezetett. Ezen felül van egy elv, hogy ha egy szülés során beavatkozás történik, akkor az újabb beavatkozást hoz maga után. Pl. egy nagyon kedves barátnőmet nem kellett volna megcsászározni, ha nem kap oxitocint, hogy felgyorsítsák a folyamatot.

Továbbá elmondanám, hogy Magyarországon szaksegítség által kísért otthonszülés két esetben végződött a baba halálával. Az egyik a biz. vállelakadásos ügy, a másik egy ikerszülés, ahol később meghalt az egyik gyermek. Innentől fogva nehezen tudom értelmezni az "esetek többségében megmenthetőek lettek volna" kifejezést. És őszintén szólva némileg dühít, hogy míg "mi" minden irodalmat átnyálazunk, igyekszünk pontosan, általánosítások nélkül fogalmazni, addig egyes otthonszülést ellenzők néhány légből kapott általánosítást tényként kezelnek.

Kedves utolsó! Sajnos nem ismerem a szülésed részleteit. Nem tudom, hogy valóban minden rendben haladt-e a szülés folyamán, ill., hogy hol és hogyan akadt el a kicsi. Azt sem, hogy a kitolás milyen pozícióban történt, hiszen az elakadások nagy része pozícióváltással orvosolható. Azt sem tudom, hogy az elakadásnak vajon lelki oka volt-e, pl. hogy nem érezted magad késznek az anyaságra, esetleg egy korábbi trauma miatt nem történt meg az elengedés. Mindezeket otthon is lehet "kezelni". Szóval a részletek hiányosak, azt gondolom te sem kaptál minden kérdésedre kielégítő választ. Az biztos, hogy ha az elakadást nem sikerül sürgősen orvosolni, vagy a kicsi szívhangjai romlanak, akkor sürgősen mentőt kellett volna hívni. És ez így is van rendben, hiszen az orvosok arra vannak, hogy ha komplikációk lépnek fel, akkor beavatkozzanak az orvostudomány korszerű eszközeivel.

Én részemről innentől lezártnak tekintem ezt a sajnálatosan egyoldalú és meddő vitát, aki szeretne tőlem választ kapni, vagy ismételten kioktatni, az kérem priviben tegye meg.

Még egyszer minden jót kívánok minden jelenlegi és leendő kismamának, olyan szülést, amilyet szeretnének, és egészséges boldog gyermeket!

2011. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 anonim ***** válasza:
91%
Arctartásos volt a kislányom és téraránytalanság is volt emellett a mentőt ugyan hívhattam volna mire műtőbe kerülünk nem lett volna mit tenni, nem voltak itt lelki okok, és semmilyen pozíció váltás nem segített volna... nagyon szépen próbálod leírni a dolgokat, de a tényen semmi sem változtat hogy aki otthon szül veszélyezteti a gyermeke egészségét, életét..hiába van ott szakszerű segítség ha nincs ott egy komplett műtő:(
2011. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
21%
A legnagyobb és a leghatározottabb IGEN!!!!
2011. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
40%

Én ugyan nem vállalnám semmi esetre, de nem értem, hogy intelligens emberek miért pontozzák le azokat, akik meg igen.

Vagy nem csak intelligensek járnak erre felé?

Mindenki maga dönti el, a saját felelősségére. Én sem értem őket, de az ő dolguk. Csak remélni tudom, hogy a babájuknak nem lesz baja...

2011. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
63%
A válaszuk van lepontozva, nem az, hogy bevállalják.
2011. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
19%
A kettő ez esetben nem ugyanaz?
2011. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
88%
Ezen az oldalon bárki le- és felértékelhet, nem kell válaszolnia sem.
2011. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
79%

Az otthon szülő anyuka azt írta hogy szeretné ha tolerálnák az ő véleményét mert ő sem szól egy szt sem ha dohányzó kismamát lát vagy be nem kötött gyereket.


Ez érdekes mondat volt ... tudniillik ezzel elismerte hogy igen, valóban veszélyes amit csinál de nem szóljon bele senki mert ő sem teszi ha más veszélyezteti a gyereke életét vagy épségét.

2011. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:
85%

Elég sok olyan szülést olvastam itt ezen a 6 vagy 7 oldalon hogy hány kisbaba halt volna meg (némelyik anyukával együtt) ha nem kórházban vannak, hanem otthon.Ha ez sem gondolkoztat el senkit, az valóban játék a tűzzel. Illetve játék az élettel.


Az otthonszülés egy orosz rulett - hazárdírozás, ahol anyuka bízik a saját reményeiben, történetesen abban hogy "minden rendben lesz". Aztán ha nem, tévedett. Néhány otthon szülő anyuka tisztában van a veszélyekkel, csak homokba dugja a fejét és inkább nem gondol olyanra hogy veszélyes amit művel, más otthonszülő meg könnyelmű és nem is akar, a harmadik meg buta, és fogalma sincs mekkora veszélynk teszi ki magukat.


Olvastam olyat (otthon szülőtől, nem biztos hogy ebben a kérdésben) hogy Magyarországon szar a helyzet mert nincsenek meg a feltételek az otthon szülésre. De akkor könyörgöm, miért, miért szül mégis otthon, ha még be is látja?


Amikor én szültem, sima szülésre készülő kismamától rohant ki az egyik orvos, mai napig előttem van ahogy rohan a folyosón és kiabál hogy minden elérhető orvos és szülésznő azonnal menjen, akkora felbolydulás lett hogy csak na (kisfiamat vártam a csecsemőszoba előtt, épp fürdetésre vártunk), végül megmentették a kismama és a csecsemő életét, de mai napig kiráz a hideg hogy ha az a kismama is úgy gondolkodott volna mint azok akik a kényelmük érdekében otthon maradnak, már nem élne. A baba sem. Szomorú, hogy egyszerűen vannak nők, akik nem fogják fel hogy a szülés bár ünnep, ez tény, de hatalmas felelősséggel jár, és szülni nem annyi mint megrendezni egy szülinapi zsúrt, otthon, kiscsalád együtt, égnek a gyertyák, kedvenc ágytakaró alattam, stb.....hanem a szülés szakértelmet kíván, megfelelő, minden esetőségre kiterjedő berendezést, egész egyszerűen MINDENRE gondolnunk kell ami megtörténHET, mert egy nő onnantól hogy ANYA, minden egyes lehetőséggel köteles a gyeremekét védeni, és ebbe az is beletartozik hogy már születése percében meg akarja védeni minden lehetséges bajtól.

2011. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem meg az a buta aki úgy ír véleményt dolgokról, hogy fogalma sincsen. Én ápolónő vagyok (tehát belelátok az egészségügybe is), mégis otthonszülés párti.Azt gondolom, hogy a problémás esetek kivételével (vannak kizáró tényezők) biztonságosabb - nem kényelmesebb - otthon szülni!

Ez nem a kényelemről szól, hanem a háborítatlanságról (vagyis a fölösleges, mégis rutinszerűen végzett orvosi beavatkozások elkerüléséről).

2011. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!