Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha lehet választani az otthons...

Ha lehet választani az otthonszülést, miért nem lehet a császárt is, mint pl. Németországban?

Figyelt kérdés

Itt egy kérdésben olvastam,hogy Németországban lehet választani császár és hüvelyi között.

Nem akarok vitát nyitni,csak kíváncsi vagyok szerintetek miért nem lehet a császárt itthon is választani?


Jó,tudom,pénzért mindent.Meg veszélyesebb állítólag.Szerintem az otthonszülésnek is vannak veszélyei,de ha egészséges kismamáról és babáról beszélünk,akkor lehet otthonszülés.De császár miért nem?

Nem vagyok az otthonszülés ellen,se mellette,ez mindenkinek saját döntése kell,hogy legyen.De ennyi erővel lehetne saját döntés a császár is.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni,nem akarok vitát nyitni,csak szeretnék az én testemről én dönteni,ha lehet(ne).


2011. márc. 17. 19:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%

A császár nagy hasi műtét, háromszor annyi rizikóval mint a hüvelyi szülés. Az otthonszülés is hüvelyi szülés, nem műtét. És szerintem a TB is bánná az óhajcsászárokat. Egy természetes szülés levezetése százezrekkel olcsóbb, mint a császármetszés.

Amúgy menj a Telki kórházba, ott megműtenek kérésre császárral is. Miért az ország fizesse más kényelmét?

2011. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Én az elsőt szültem császárral, a másik kettő sima szülés volt.

Hidd el, hogy jó szülni! :-)

2011. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy síma szüléshez nem kell egy műtőt használni, műtősegédeknek fizetni, eszközöket használni, fertőtleníteni és egy csomó minden más, tehát olcsóbb. ha sokan vállalkoznának rá, fejleszteni kellene a kórházakat, amire nincs pénz. Arról nem is beszélve, ha minden műtő foglalt, mi van azokkal a nőkkel, akiknek nem jut meg a szabad választás.
2011. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

Végül is a szabad választás jogán akár otthoni vakbélműtétet is lehetne választani, vagy epekő kivételt.

Orvos házhoz jön és operál...............

2011. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Mert gondolom egy normális orvos nem szívesen vagdal szét mindenféle indok nélkül egy méhet és egy hasfalat.


Meg ugye az anyagiak, ezt leírták.

2011. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Elsosorban egeszsegugyi oka van. Kockazatosabb. Erzestelenites, netalantan altatas miatt. Mutet, tehat lehet szovodmenye (haltak mar meg emiatt, azt hiszem, hogy Gyorott tortent nem is olyan reg, hogy egy anya csaszar utan belehalt a szovodmenyekbe.).


Masodsorban van anyagi oka, de en biztos vagyok benne, hogy nem veletlenul termeszetes szules partiak az orvosok, ha van a sima szulesre is mod.


Egyebkent nem tudom, hogy mibol gondolod, hogy Nemetorszagban csak ugy ohajra csaszaroznak. En ott voltam terhes, bar nem ott szultem es senkitol sem hallottam, hogy ilyet lehetne kerni es nemet nok nem allnak sorban, hogy megcsaszarozzak oket a nagy semmire. Csaszart nem ker csak ugy az ember. Egyaltalan nem fajdalommentesebb. En is csaszaros voltam, szoval tudom, hogy nem egy setagalopp. Egy mutetrol beszelunk kockazatokkal, utana is a kozhazban mashogy kezelnek, mint a siman szulteket, tobb injekcio, gyogyszer...azt irod, hogy a sajat testedrol te akarsz donteni. Mert a sima szules mit valtoztat a testeden, amit a csaszar nem? Csaszar utan kb. 6 honapig olyan erzeketlen az alhasi resz, hogy azt sem hiszed el, hogy az a terulet a te testedhez tartozik, ha meg a heged szepen is begyogyul. Az enyem nagyon gyorsan begyogyult, csakhogy szokott viszketni, neha szurni idojaras valtozas elott. Gondolom, hogy ezzel nem vagyok egyeduli csaszaros es en meg orulhetek, vannak, akiknek elszurjak a varratot, egyik ismeroset ugy varrtak ossze, mint egy disznot, van, akinek szetnyilik, begyullad a seb. Emellett az is fontos tenyezo, hogy aki csaszaros volt, utana mar kevesebb esellyel tud termeszetesen szulni es mi van, ha ugy dontesz, hogy te szeretnel 3-4 gyereket? Nem biztos, hogy csaszarral meg tudod mindet szulni. A szabalyozas sok felesleges kockazattol ovja meg az embereket. Szerintem nem veletlenul alakult ki a szules modja ugy, ahogy, hisz az a legkimelobb babanak es mamanak egyarant. Nagyon jo, hogy ott az eletmento csaszar manapsag, de az nem opcio, hanem kenyszer.

2011. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Na,mindegy,akkor tényleg marad a fizetős verzió.

De jó lenne,ha eldönthetném,hogy szeretnék szülni.De ez csak az én véleményem.Amúgy nem hiszem,hogy sokkal több császár lenne,mint most(mert most megfizetik ugye) csak legális lenne teljesen.

2011. márc. 17. 20:22
 8/31 A kérdező kommentje:

Volt egy olyan kérés,hogy "választhatok..."

És a kérdező Németországból írt.Nem tudom,mikor olvastam,de nem olyan régen.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Szóval ebből jött az ötlet,hogy felteszem a kérdést.

2011. márc. 17. 20:29
 9/31 anonim ***** válasza:
Mert a babának is jobb ha természetes úton születik meg.Mikor én szültem volt egy anyuka,farfekvéses babával.6 centi után vitték a műtőbe,pedig tudták császár lesz.Azt mondták a méhösszehúzódás csak jót tesz a babának.
2011. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
A vajudas tesz jot konkretan, de szerintem nem ez a fo szempont, hanem a szovodmenyek, a nagy macera. Kerdezo: biztos, hogy talalsz allami korhazban is orvost, aki elvallalja jopenzert. De elarulod, hogy mi az oka, hogy a csaszart szeretned? Azt mondod, hogy sima szules utan nem ugyanolyan a test...csaszar utan szerinted ugyanolyan? Mert elarulom, hogy pont, hogy nem. Nem is akarod megprobalni a sima szulest? Lehet, hogy szerencsed lenne es nem is lenne nehez dolgot. Van, aki konnyebben szul, van, aki nehezebben. En nem vagyok a csaszar ellen, mivel en is igy szultem, de ha nem szukseges, lehet, hogy sokkal rosszabbul jarsz. Ha muszaj, elviseli az ember, de ezt valasztani...?
2011. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!