Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha lehet választani az otthons...

Ha lehet választani az otthonszülést, miért nem lehet a császárt is, mint pl. Németországban?

Figyelt kérdés

Itt egy kérdésben olvastam,hogy Németországban lehet választani császár és hüvelyi között.

Nem akarok vitát nyitni,csak kíváncsi vagyok szerintetek miért nem lehet a császárt itthon is választani?


Jó,tudom,pénzért mindent.Meg veszélyesebb állítólag.Szerintem az otthonszülésnek is vannak veszélyei,de ha egészséges kismamáról és babáról beszélünk,akkor lehet otthonszülés.De császár miért nem?

Nem vagyok az otthonszülés ellen,se mellette,ez mindenkinek saját döntése kell,hogy legyen.De ennyi erővel lehetne saját döntés a császár is.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni,nem akarok vitát nyitni,csak szeretnék az én testemről én dönteni,ha lehet(ne).


2011. márc. 17. 19:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
amikor a baba áthalad a szülőcsatornán, fontos bacikat vesz fel, amik az emésztésben is segítenek, Ezért van, hogy a hüvelyi szülés után kevesebb a majdani hasfájós babák száma, mint a császárosoknál
2011. márc. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nálam teljesen biztos,hogy császárt szeretnék,erről lebeszélni már nem lehet.

Gyerek korom óta van egy problémám.Egyszerűen nem akartam gyereket.De ez tovább fajult dolog.Amikor kérdezgették,hogy na és szeretnék-e majd gyereket(pl.munkahelyen) akkor inkább azt válaszoltam,hogy természetes úton nem lehet.Vagy,ha családtag kérdezte,akkor meg az volt a válasz,hogy hagyjon békén,nem akarok gyereket.De miért??

Mert valahogy természetellenesnek tartom,hogy a gyerek ott jön ki.De ha csak ennyi lenne.Egy ismerősöm terhes lett és maga a nagy has látványától is elkapott a sírógörcs.És innentől mindentől undorodtam,ami a terhességgel kapcsolatos.

Pszichológusnál rendszeres vendég lettem,hogy tőlem senki ne várja el,hogy gyereket szüljek.Mert nem akarok szülni.

Évek hosszú során folyton ez járt a fejemben,hogy de én ezt nem és nem.Akkor még hiába mondta a doktornő,hogy lehet akár császár is.

Megismertem a Párom,aki nagyon család centrikus.Innentől én is vágytam babára,de ez a fajta félelmem már rettegés lett,hogy én nem szülök.Erről beszéltünk is nagyon sokat,mondta,hogy mivel úgy látja,hogy ez nekem teher lenne és rettegek ettől "halasszunk a témán".

De a rokonok folyton(ekkor már 2 éve együtt voltunk) mikor lesz baba stb?

És kitálaltam a rokonságnak,hogy én rettegek a szüléstől,magától a helyzettől.És szerintem nem természetes,hogy "ott" jön ki a gyerek...

Elfogadták.

De a mai napig rettegek,akárhányszor erre gondolok,vagy erről beszélnem kell.

Viszont mivel babát én is szeretnék majd(már túl leszek a 30-on valószínű) csak és kizárólag a hüvelyi szüléstől rettegek és tartom ezt teljesen természet ellenesnek,ezért fogok császárral szülni.

És ezt annyira komolyan gondolom,hogy bármi szóba jöhet,pénz,akár külföld,bármi.Gyűjtjük a pénzt egyenlőre.

Ha lesz félre rakva,akkor merek egyáltalán próbálkozni.

Bocsi,kicsit hosszú lett.Ezzel nem akartam bántani senkit,aki hüvelyi úton szült,de én ezt nem akarom át élni,az biztos.Velem van a baj,én ezt tudom,de másképp nem merek gyereket vállalni,pedig,így,28 évesen már szeretnék,de a rettegésem(ez sajna a puszta félelem az ismeretlentől már régen túl van)

Köszi a válaszokat.

2011. márc. 18. 08:26
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát a hüvelyi szülés annyira természetes, hogy az utolsó cca 80-100 évet leszámítva nem is volt más! :D


Egyébként figyelj, ha te így érzed, akkor így. Elmész a Telkibe, vagy megfizetsz egy erre hajlandó dokit, és megcsászároznak. Ez se elítélendőbb, mint aki első pillanattól kezdve tápszerezi a gyerekét. (Nem, nem arról beszélek aki nem tud szoptatni!)

2011. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
hát ha ez a helyzet, inkább szülj császárral mint sehogy
2011. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell külföldre menned, itt is találsz olyan orvosokat, Akik elvállalják.
2011. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
azert mert a csaszar darga dolog es az allam nem szeret "feleslegesen" koltekezni. az otthonszules veszelyesebb mint a csaszar de mivel az allamnak ez is egy "olcso" megoldas alldasat adja ra...itt messze nem arrol van szo hogy "vigyaznak az egeszsegunkre" es a riziko miatt nem engedik csak es kizarolag a penzrol van szo...
2011. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
45%

Ha így állsz a dolgokhoz, akkor keress egy jó nőgyógyászt, aki segít neked :)

Egyébként amikor állapotos leszel napról napra fog megváltozni a hozzáállásod (pocak és egyebek) a gyerek, és a hormonok miatt.

Én a szoptatással voltam így. Teljesen testidegennek éreztem, magától a gondolatától is rosszul voltam, még 8 hónapos terhesen is. Amikor azonban a szülőszobán a mellemre tették, a világ legtermészetesebb, és egyben legcsodálatosabb dolgának találtam.

2011. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,és azt is,hogy nem haraptátok le a fejemet,csak azért,mert így érzek és gondolkodom,ahogy.

Valóban költségesebb lehet a TB-nek,mint a hüvelyi szülés,bár szerintem,ha választható lenne,akkor se sokan választanának császárt,mint ahogy otthon szülésből is kevesebb van,mint "kórházi" szülésből.

Tudom,hogy ezért nem kell külföldön szülnöm,de ezt a verziót is szem előtt tartom,csak a biztonság kedvéért.

Jó volt olvasni a hozzászólásaitokat,mindenkinek mennek a zöld kezek/persze véleménytől függetlenül,mert mindannyian mások vagyunk...sokszor még ez a szerencse :-)

2011. márc. 18. 16:30
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá, biztosan találsz olyan orvost, aki el fogja vállalni a császárt! Már ez is nagyon szép teljesítmény, hogy idáig eljutottál.:) Minden jót kívánok Neked!
2011. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az utolsó válaszolónak is! Néha nekem is hihetetlen...
2011. márc. 18. 19:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!