Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha lehet választani az otthons...

Ha lehet választani az otthonszülést, miért nem lehet a császárt is, mint pl. Németországban?

Figyelt kérdés

Itt egy kérdésben olvastam,hogy Németországban lehet választani császár és hüvelyi között.

Nem akarok vitát nyitni,csak kíváncsi vagyok szerintetek miért nem lehet a császárt itthon is választani?


Jó,tudom,pénzért mindent.Meg veszélyesebb állítólag.Szerintem az otthonszülésnek is vannak veszélyei,de ha egészséges kismamáról és babáról beszélünk,akkor lehet otthonszülés.De császár miért nem?

Nem vagyok az otthonszülés ellen,se mellette,ez mindenkinek saját döntése kell,hogy legyen.De ennyi erővel lehetne saját döntés a császár is.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni,nem akarok vitát nyitni,csak szeretnék az én testemről én dönteni,ha lehet(ne).


2011. márc. 17. 19:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Az otthonszülést nem támogatja a TB, ugyanúgy, mint a "kívánságcsászárt" sem. Tehát akinek ilyen igényei vannak, annak meg kell fizetni (pl. egy magánkórházban). Így is rengeteg a császár, ami iszonyat sok pénzbe kerül a társadalombiztosítónak. Gondoljatok bele, mi lenne, ha az emberek tömegesen ezt választhatnák....
2011. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Kimaradt: nekem pl. rengeteg ismerősöm van, aki mindenképp császárral akart szülni.... tehát igenis sokan választanák ezt a módot.


Amúgy kevés természetesebb dolog van a hüvelyi szülésnél.Szerintem inkább az a természetellenes, ha felvágják egy nő hasát és kiszedik belőle a gyereket....

De ha más a véleményed, hát más.


Figyeljétek meg, néhány száz év múlva a nők már egyáltalán nem lesznek képesek természetes úton szülni, mert annyira mű már ez a világ, hogy alkalmatlanok lesznek, mind fizikailag, mind lelkileg....

2011. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
A két utolsóval nem akarok vitatkozni, mert nekik is igazuk van, de lehet, hogy nem olvasták a kérdező egy-két kommentjét. Abból világosan kiderül, hogy vagy így szül, vagy sehogy, és akkor már inkább így szüljön. Nem egyedi az ő esete, és ráadásul neki még nyomós oka is van rá, hogy a császárt válassza, nézzétek meg pl. a szuperfitt és szupererős RR-t, ő vajon miért szülte mindhárom gyerekét császárral??? Biztos nem azért, mert pszichés oka volt rá...
2011. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó hozzászólásokat is! Ide is mennek a zöld kezek!
2011. márc. 19. 13:05
 25/31 anonim ***** válasza:
Én nem a kommentekre, hanem az eredeti kérdésre próbáltam válaszolni. Természetesen (meg)értem a kérdező problémáját.
2011. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm,tényleg a véleményekre voltam kíváncsi,nem vettem személyes "bántásnak" semmit.

Mindenkinek még egyszer köszi a véleményeket,érdekelt,hogy ki mit gondol erről a témáról

2011. márc. 21. 13:19
 27/31 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsit megkésve bár, de most olvastam csak a kérdésed. Én Németországban élek, és itt nekem a kórházban mondták, hogy természetesen lehet választani. Engem úgy érzem, sikerült lebeszélni a császárról már, mert tényleg jobb a spontán szülés a babának, és ha császáros, lehet, hogy tápszeres lesz.Itt kint minden máshogy van. NINCS HÁLAPÉNZ, EGY EU.-S EGÉSZSÉGÜGYI KÁRTYÁVAL INGYEN SZÜLHETSZ,A BABA VELED VAN VÉGIG, SŐT AZ APA IS VELED ALUDHAT BENNT VÉGIG A SZÜLÉS UTÁN A KÓRHÁZBAN(napi 50 euro kb.), ÉS CSAK TI VAGYTOK EGY SZOBÁBAN, ami szépen felszerelt, még tv-d is van. Ha érdekel az itteni szülés, bármiben szívesen segítek neked!! csak kérdezz bátran! Ha valamit kérdezni szeretnél, én meg tudom neked kérdezni itt kint.Vagy ha itt szeretnél szülni, mi segítünk megoldani ezt neked. Üdv.
2011. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Neked is köszi szépen!

Megoldódni látszik a probléma,méghozzá pszichológiai indokkal.(évek óta járok a gondommal dokihoz és fogok is,mert másképp...ajjajj) Viccet félre téve,ajánlott itt egy hölgy privátban(akkor még látszott az email címem,már nem látszik,mert kaptam negatívokat is nem egyet) a környékünkön egy dokit.Voltam nála,elmondtam mi a helyzet és SZTK-ra el vállal,ha gondolom.Én meg gondolom :-)

Így már bele merek vágni.De ő is a másik dokimmal konzultált,de nagyon örülök,hogy normálisan áll hozzá.

(Szeged egyébként,női klinika)

Ment a zöld kéz neked is!

2011. máj. 10. 20:18
 29/31 anonim ***** válasza:
remélem minden rendben lesz! Megtennéd, hogy írsz nekem e-mailt itt? Mert akkor föl tudnánk venni a kapcsolatot, és tudnánk egymásban tartani a lelket. Mi tegnap voltunk dokinál,2 napja voltunk dokinál, és ráadásul magyar, azt mondta, minden rendben van, kislányunk lesz.említettem neki, hogy rettegek a szüléstől, és a császáron gondolkozom, de nem mondott rá semmit, nehogy befolyásoljon. Illetve annyit mondott, hogy nem kell félni.Nagyon aranyos a doki. Voltál már kórházlátogatáson? Mi voltunk már itt. Nagyon megnyugtató. Mindent megmutatnak. Én úgy hallottam, hogy már nem vágják át császárnál a hasizmokat, hanem széthúzzák, így még gyorsabb a felépülés.Erre majd kérdezz rá a dokidnál, nem árt tudni. itt kint így csinálják. Én nagyon félek még mindig, de a sima szülés felé hajlok már, mert félek, hogy ha császárt választom, akkor nem indul be a tejem, és tápszeres lenne a baba. de amúgy jó hülye voltam, mert én tudtam erről, hogy pszichiáteri papírokkal császároznak, és nem említettem. de én abban nem vagyok jártas, csak olvastam. Mennyi idős kismami vagy??
2011. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kedves kérdező és utolsó,mi a helyzet?Alakul a dolog?

Én is hasonló cipőben járok,most tudtam meg nemrég h babát várok,de minden pénzt megér a császár,sajnos hasonlóan gondolkodom,mint Te...Bár én Kom-Esztergommegyei vagyok...én most járok épp orvoskeresésnél.Addig megyek még valaki le nem írja nekem,h oké...császár. Kiskoromba mindíg azt mondtam nem lesz gyerekem,olyannyira,amikor megkérdezték tőlem mindíg elbőgtem magam és szinte hallani sem akartam gyerekről...dehát azért kell,de csak császárral...még jó hogy így vagy úgy de megoldható,csak ezért vállaltam gyereket,amúgy nem lett volna,de még meg kell találnon azt a jó orvost,aki elvállal.

Üdv!

2012. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!