Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/109 anonim ***** válasza:
89%

Az otthonszülés-kórházi szülés vitájának azonosítása az édességgel töméssel megnevetettett, mármint hogy mennyire képes az ember totál nem odaillő dolgokat társítani :)))) Ja, van aki édességgel tömi a gyerekét, és az esetleges elhízás gáz. Meg van aki otthon akar szülni a kis kanapéján de a baba beszorul, nem érnek be időben és meghal. Valóban nagggyon naggggyon hasonló a kettő kockáztatás, szinte egy és ugyanaz. Atyaég....


No, komolyra fordítva a szót: szerenécsre az intelligens, önzetlen, felelősségteljes anyák vannak többségében akik az otthonszülést elítélik. Nagyon helyes, és mondjuk természetes is. Mert hiába van valami jól rendjén, mindig akadnak akik lázadoznak, máshogy akarják de ez élet rendje, a fontos hogy azért a szülés helyes és elfogadott módja a kórház.


Igaz, valóban történnek kórházban is tragédiák, de az hogy valaki itt a 10 oldalból leírt egyetlenegyet, ellenben a legalább minden oldalon lévővel, azért valamit mégiscsak elmond. Az hogy az Istvánban történt egy ilyen, valóban szörnyű, de sajnos láttam már karón varjút, a kivétel csak erősíti a szabályt. Egyébként is a vakbélműtét megint csak nem a szüléssel egy kategória, és bár értem hogy arra akart célozni a válasz írója hogy a kórházban szülés sem biztonság, de ha a vakbeles kontár otthon csinálja amit csinál, ugyanez lett volna. Tehát: nem a kórház volt a hibás, hanem az orvos volt a barom. Ha ez az orvos ennyire gyökér, akkor otthon is és kórházban is hibázhat. Tehát nem volt jó példa, mert nem azt bizonyítja hogy a kórház veszélyes üzem, hanem azt hogy te hallottál egy szar dokiról. Aki ráadásul nem is szülész tehát a téma szempontjából irreleváns. Vagy netán ezek után sok okos nő inkább a vakbelét is otthon vetetné ki? Az "otthon akarok szülni mert ott kényelmes és meghitt" dumák után mondjuk már ez sem lepne meg...

2011. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/109 anonim ***** válasza:
88%

HA ÉN ITTHON SZÜLTEM VOLNA

MEGHALT VOLNA A BABÁM

ÍGY IS ÚJRAÉLESZTETTÉK..

2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/109 anonim ***** válasza:
86%
elképzelni sem tudnám hogy ahol jóizűen alszom vagy épp nem :-), vagy akár a nappaliban ahol minden vendégség, tévézés zalkik, ott összevérezzek mindent meg szenvedjek. sokkal megnyugtatóbb hazaérni a kórházból a meleg és tiszta ágyba / otthonba.
2011. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/109 anonim ***** válasza:
79%
NEM!
2011. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/109 anonim ***** válasza:
86%

Tessék, egy újabb eset ami otthon tragédia lett volna. Szinte minden oldalon van legalább egy de inkább kettő. Ha másból nem, legalább ebből tanuljanak az otthonszülni tervezők...


Mert azt mondják az átlag ember a saját hibájából tanul, az okos a máséból, a hülye meg még abból sem. Csak éppen itt most sokkal nagyobb tét mint egy szimpla tévedés...ezt nem fordíthatja vissza akinek a kényelmes feneke miatt meghal a gyermeke mert éppen sajnos tragédia lép fel. Egy életen át hordozhatja a bűntudatot, ha egyáltalán bír élni egy olyan érzés után hogy bezzeg ha a kórházat választom túléli...

2011. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/109 anonim válasza:
28%
Én igen. Persze nem bulvársajtón nevelkedtem és nem is értek hozzá, nem merültem még el a pro és kontra irodalomban. És felelőtlen is vagyok, mindig is az voltam. Viszont bízom magamban és az Életben. És semmilyen körülmények között nem vagyok hajlandó kiszolgáltatni se magamat, se a gyerekemet olyan embereknek, akiknek fogalmuk sincsen az alázatról. Nem tudom még, hol fogok szülni (ha egy mező közepén, azt se bánnám), de abban teljesen biztos vagyok, hogy ha kórházban tenném és bármilyen formában befolyásolni akarnák a folyamat természetes tempóját (ágyhiány vagy időhiány vagy csak szakmai felfuvalkodottság okán), tuti, hogy kisétálnék az intézményből a legközelebb eső parkba és ott szülnék meg.
2012. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/109 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, akkor te még nem vagy elég érett a szülésre. Aki a lázadozást és vagánykodást fontosabbnak tartja, mint a gyermeke biztonságát, az még ne szüljön, hanem bulizzon, éljen, vagizzon a partikon. Ha majd anyává érik, tudni fogja, mit tegyen, és hogy HOL. Tök jó lehet szerinted mezőn szülni, mint egy kóbor állat, de a szülés nem egy lazázós poén, ott életet adsz, ott nincs helye különcködésnek. Ettől nem leszel több. Ettől csak a gyerekedet veszélyezteted. Megáll az eszem komolyan, milyen emberek vannak.....
2012. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/109 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti nem a bulvársajtón nevelkedtél, és semmilyen sajtón, mert fingod nincs az Életről. Ha valaki bele merne szólni aki ért hozzá, hogy mi legyen szülés közben, inkább kimennél egy mezőre és kitolnád a gyereked, mint egy hajléktalan. Te nem tudom hol nevelkedtél, hogy azt hiszed, ez így megy, de hogy nem ebben a világban, hanem valami zárt térben a fejedben, az biztos.

Néha az az érzésem, a teherbeeséshez kéne egy engedélyezés procedúra, hogy kiszűrjék azt, hogy aki szellemileg nem egészen.....komplett, nekik ne engedjék a gyermekvállalást.

2012. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/109 Coffelia ***** válasza:
100%

Egyre inkább igen.

Az otthonszüléseket olyan szakképzett orvosok, illetve orvos-bábák vagy bábák kísérik, akik a szülést illetően sokkal bővebb, mélyebb képzést kaptak, mint amilyet manapság a nyugati szemléletű orcosi egyetemeken lehetséges. Nemcsak azért, mert sok orvoshoz képest több olyan fogást és technikát ismernek, ami a kemikáliák és a vágások elkerülésére alkalmasak, hanem azért is, mert a hormonális folyamatok háborítatlansága érdekében az egész vajúdás alatt képesek a szülés lelki oldalát figyelembe véve is támogatást adni. Ha meg dúla is van, akinek kifejezetten ez a lelki-mentális támogatás a feladata, annál jobb. Egyszerűen azért, mert nem csak a "váratlan komplikációkra" koncentrálnak, hanem arra, hogy egy olyan biológiailag optimális állapotban tartsák az anyát, ami elev minimalizálja a "váratlan komplikációkat". Nem szeretnék piszkálkodni, de amikor az ellenzők az anyai kényelmen finnyognak, akkor ezt a biológiai optimumot kérdőjelezik meg, és vitatják el a jogot minden anyától. Sajnos nem köztudott információ manapság, hogy ez nem önzés, nem lustaság és kényelmeskedés, hanem egy alapvetés a biztonságos szülésben.

2018. okt. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!