Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
87%

Nem merném vállalni, pedig nálam jobban aztán kevesen utálják az egészségügyet meg a kórházat. Legutóbb majdnem el is szöktem, annyira rosszul tűrtem, de aztán lenyugodtam, győzött a józan ész. Talán még akkor sem vállalnám, ha nagyon gazdag lennék, és itt állna egy orvosgárda műtővel, szülésznőkkel, felszereléssel, mentővel. Akkor is úgy érezném, még hiányozhat valami.

Persze, ho

2011. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
100%
*persze, hogy jobb lenne otthon, de nincsenek és nem is lesznek igazán biztonságos körülmények...
2011. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha megkérdezed akkor muszáj válaszolnom. Én sosem mondtam, hogy mindenkinek otthon kellene szülnie, de úgy gondolom jogom van eldönteni, hogy hol szeretném világra hozni a gyermekem. Számomra ez nem egy kockázatos esemény, hanem egy ünnep, amit úgy és azokkal szeretnék tölteni, ahogyan én akarom. Természetesen én is utána jártam a statisztikáknak is, és nem vállalnám az otthonszülést, ha nem lenne jelen szaksegítség. Per pillanat én úgy ítélem meg, hogy folyamatosan kísérik a szülésemet (ld. bábai modell), ahol bármilyen eltérés esetén, azonnal kórházba lehet menni. Én itthon érzem azt, hogy teljes a család, hogy a fiam mellém bújhat a szülés után, hogy együtt tölthetjük az első órákat. Hogy én irányítok, bárkit bármikor elküldhetek, a vajúdás és a korai gyermekágy alatt nem kell helyet változtatnom, hogy olyan mértékű odafigyelést és szeretet kapok, ami kórházban nem lehetséges.
2011. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
82%

Nem!

Soha, semmilyen körülmények között nem szülnék itthon, pedig már volt részem orvosi műhibában is.

2011. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
37%

Csak hogy ne árválkodjon itt egyetlen ellenvélemény: bár én még csak egy gyermeket szültem (kórházban), s még nincs a pocakomban a kistesó, de már tudom, hogy őt, a második gyermekemet az otthonomban szeretném világrahozni, ha gondtalan várandóság előzi meg születését.

Mélységesen elszomorít Geréb Ágnes története.

Amúgy a vád komoly szakmai hiányosságokban szenvedett.

"A vállelakadást nem oldja meg egy gátmetszés, hiszen a baba válla az anyai medence csontos részében akad el, nem pedig a gátmetszéssel tágított lágy szövetes részben.

Hazai szülészek közül szintén sokan nem osztják a vád álláspontját, miszerint önmagában a gátmetszés elegendő lett volna a magzat kiszabadítására."

Mellesleg a rutin gátmetszést a kiérkező mentősök is megtehették volna, ha csak ezen múlott volna a baba élete.

"A tragédiát követő napokban egy tisztességes szülészorvos a médiában nyilatkozva válaszolt a „pusztán egy gátmetszés segített volna” szalagcímek felvetésére, hogy „a már elhalt és elernyedt babát” persze, hogy egy perc alatt kiszedték a kórházban."

2011. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
70%

NEM szülnék otthon SOHA!


"Én itthon érzem azt, hogy teljes a család, hogy a fiam mellém bújhat a szülés után, hogy együtt tölthetjük az első órákat. Hogy én irányítok, bárkit bármikor elküldhetek, a vajúdás és a korai gyermekágy alatt nem kell helyet változtatnom, hogy olyan mértékű odafigyelést és szeretet kapok, ami kórházban nem lehetséges."

- én ezt a kórházban is megkaptam!!!!!

2011. márc. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
82%
SOHA nem szülnék itthon. Azokat megértem, akik magán klinikára mennek. Ha őrült sok pénzem lenne, biztos azt csinálnám én is. :) Ám jelen körülmények közt marad a kórház. Az Angyalkánk élete, egészsége (és a sajátom is) minden kényelmemnél, irányítási vágyamnál elsőrendűbb és fontosabb. A baj nem vár. Nem jelez előre. Honnan lehetnék abban biztos, hogy időben bejutunk a kórházba. Igen, valóban be lehet menni bármikor, de ha csak percek vannak? Amikor elolvastam a vád idézetet, első gondolatom az volt, hogy szilánkosra törném annak a nőnek a kezeit.....csak hogy érezze a törődést. Na persze ez az én véleményem.
2011. márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
90%

Ezt érdemes elolvasni: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Egy szakmabeli korrekten leírta, mi lehetett volna ennél a szülésnél. Csak az otthon szülni akaró két anyuka miatt linkelem be.

Nem tudom, hogy merik bevállalni...

Nekem egész a szülésig minden rendben zajlott, nem volt semmi arra utaló jel, hogy császározni kell. 30 órát vajúdtam összesen, ebből egy reggeltől estig tartó időszakot itthon csináltam végig, aztán takarodtam be a kórházba. Nem is jutott volna eszembe, hogy itthon csináljam végig. Aztán mikor már 30 órás vajúdás után is csak 2 ujjnyira voltam kitágulva, a fájások elgyengültek (CTG szerint), a kisfiam meg belekakilt a magzatvízbe, azonnal császároztak. Otthon ebből mi lett volna??? Mire beérünk a kórházba, már nem élt volna a gyerekem.

De csak egészségetekre, csináljátok végig otthon, csak aztán ha baj történik, ne sápítozzatok!

2011. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
87%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


itt egy orvos ír a dologról. Elég tanulságos...

2011. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a doki írása nagyon korrekt. Minden benne van, ami fontos. Csak azt nem értem, Gerébnek honnan a nagy támogatottsága a médiában (Nők Lapja, Kismama), vajon ők is nála szülnek? Kétlem...
2011. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!