Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok az otthonszülést?

Bevállalnátok az otthonszülést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
89%
Nem vállalnám.
2011. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 A kérdező kommentje:

"De mi is történt pontosan azon a tragikus napon?


– A burokrepesztés után a szülés megtorpant – ismertette a horrorfilmbe illő részleteket Kiss Veronika. Egy kis idő múlva előbukkant Gréta feje, a válla azonban elakadt. A tanúk szerint ezután kitört a pánik. Geréb oxitocint adott vénásan, amit a szakértők szerint csak cseppenként infúzióban lehetett volna. Ettől összerándult a méh, és fojtogatta a kicsit, azonban Gréta nem szabadult a szorításból. – Ezután a bába a csecsemő fejét először kilencven fokban elfordította, majd vissza, utána a másik irányba is kilencven fokban, majd vissza – magyarázta az ügyész. – Majd hanyatt fektette Hajnalkát, és nyomkodták, de semmi. Ekkor Geréb benyúlt a hüvelybe, és megpróbálta a gyerek kulcscsontját eltörni, sikertelenül. Egyet azonban nem tett. Nem alkalmazott gátmetszést. Pedig azzal 38 perc pokoli szenvedés után egy perc alatt kivették Grétát a kórházban, de már késő volt."


ezt olvastam ma. számomra megdöbbentő, hogy vannak anyák(???) akik ezt bevállalják csak azért mert otthon "meghittebb" szülni :O még mindig nem bírok megszólalni annyira szíven ütött ez a pár sor :(

2011. márc. 28. 15:24
 13/109 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2011. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 anonim ***** válasza:
93%
Én eleve ezt a meghittséget sem értem! A szülésnél nekem sokkal fontosabb az,hogy minden rendben legyen, minthogy meghitt legyen. Meghitt legyen a karácsony, de ne a szülés. Meg nekem attól lesz mondjuk meghitt,hogy pl. ott a férjem, fogja a kezem, nem attól,hogy a saját franciaágyamon szülöm meg a gyerekem!
2011. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/109 anonim ***** válasza:
89%
Egyet értek az előzővel, én a kórházban éreztem biztonságban magamat. Aki a kényelemre stb-re utazik, sztem elég önző a gyermekével szemben. Egy először szülő pl honnan tudná, hogy mi a jó neki, mikor azt sem tudja milyen a szülés, hogyan megy végbe.
2011. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 anonim ***** válasza:
89%

Nem!

Szerintem, aki szenvedett már kórházban, az tudja, hogy tök mindegy, hogy hol vajúdik az ember, mert mindenhol írtó szar, és ezen a saját lakása sem változtatna. Mozgásban senki sem korlátozott-sokszor ezzel is érvelnek, akik máshogy gondolkoznak. Hogy milyen volt a szülőszoba? Fogalmam sincs, mert kisebb dolgom is nagyobb volt annál, minthogy arra figyeljek, milyen a fal színe. Viszont ott volt a férjem a szülésnél végig, és ennek lehetőségét mint tudjuk Geréb Ágnes harcolta ki anno.

2011. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/109 anonim ***** válasza:
90%
És rajta kívül még elég sok orvos részt vett benne, mert mondjuk egyedül semmire se ment volna...
2011. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
88%

Nem!

(Nem értem én sem, miért kockáztatnak ennyit, akik otthon szülnek, mikor vannak már olyan kórházak, ahol egész családias a környezet is - franciaágy, kád, gyertyafény, meg minden hókusz-pókusz. Megszül, aztán ha minden rendben a babával-mamával, hazamennek saját felelősségre. Azt a fél-egy napot csak ki lehet bírni ilyen veszett "rideg" körülmények között is.)

2011. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 anonim ***** válasza:
93%
A komfort érzet miatt bevállalnám főleg igy hogy szinte fizikailag rosszul vagyok ha kórházba kell menni akár csak egy vizsgálatra is.DE....Otthon ha baj van nem tudnak segiteni se a babán se rajtam..És ez sokkal fontosabb mindennél.Igy nem szülnék soha otthon.
2011. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/109 anonim ***** válasza:
88%

Nem!

Nem kockáztatnám meg egyikünk életét,egészségét sem,én a kórházban éreztem magam biztonságban.Nem is értem sokan hogy merik bevállalni? Aztán ez lesz belőle.

:( Szegény baba :(

2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!