Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 13 éves fiamon nevelési...

Brida kérdése:

A 13 éves fiamon nevelési tanácsadó sem tudott változtatni, szörnyeteggé válik, terrorizál mindenkit a környezetében, engem is üt-ver-rúg, szörnyű dolgokat ordít. Pszichiáterhez nem tudom vinni, állami gondozásba nincs szívem adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
13:41-es vagyok, írtam neked priv.
2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon elszomorodtam, ha ez igaz, hogy több pszichiáter sem megy annál tovább a problémánál, minthogy kitalálják,hogy mennyi az iq-ja a gyermeknek.

Azt gondolom, hogy már igen nehéz lesz neked ezt a viselkedést korrigálni, sokkal hamarabb kellett volna, hiszen első éves kora után már jelentkezett nála ez. Minden gyerek más, mindegyikhez ugyanannyi türelem kell, mintha egyedüli gyermek lenne. Többedik gyerekkel nehéz ezt tartani tudom. Hiába mond itt bárki bármit, vagy fogadd el a tanácsokat, és vidd el a gyereket még pszichiáterhez, vagy próbáld te megnevelni. Ha add vagy adhd, azt te egyedül már nem fogod tudni megoldani, csak segitséggel. Úgy nem fogod megoldani különösen, hogy itt vársz válaszokat, tanácsokat, és sehogy sem jó, mindent próbáltál, nem tudsz mit csinálni válaszokkal jössz elő. Igenis neked kell megtedd a lépéseket. Sajnos nehéz, de neked kell csinálnod, és ez súlyos időt fog igényelni. Ha beteg segitség kell neki bármi áron. Nem baj ha megharagszik, mikor jobban lesz, belátja, rájön, és újra szeretetét fogja mutatni.

Ne magadat sajnáld, hanem tegyél érte, hogy másképp legyen.

Remélem sikerül valami megoldást találnod, hogy javuljon a helyzet.

2011. aug. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 Offthewall válasza:
Mi az, hogy meghal 1 mai(=lóf@sz) testnevelés órán, de nálad annyival erősebb, hogy üt-ver, és nem tudod elvinni sehova? Kérj meg 1 férfi ismerőst nagybácsi szomszéd udvarló munkatárs tanár akárki h segítsen elvinni. Addig keress neki 1 sportot amíg meg nem állapodik. Aggreszív? küzdősport. Gyenge? Testépítés. És nem az van h kiffiam nincs e kedved lejönni leviszitek elmondod az edzőnek h 1 hülye kis f.sz faragjon belőle férfit de ne verje azért szét, és ha nagyon nem bírja, akkor lehet mást keresni. érvelj azzal, hogy így soha nem lesz barátnője, szüzen fog meghalni, szét fogják verni a c.gányok az utcán, ha ilyen gyenge, tunya, nincs akaratereje stb. ezeknek ma Magyarországon van valóságalapja! Én soha nem kezdeményeztem még verekedést és nem is emeltem kezet az 5 éves öcsémre sem, de ha ennek a szörnynek lennék a bátyja, halottra verném.
2011. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 Offthewall válasza:
utolsó vagyok: Mit tegyél vele? rájöttem. de komolyan, könyörgök, hogy próbáld ki! olvastasd el vele ezeket a válaszokat amik érkeztek, már attól kész lesz, és rájön, hogy talán örülnie kéne, hogy még nem dobtad ki az utcára, nem ütöd-vered stb.
2011. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 abitta válasza:
38%
otthon gondok vannak?? mert a gyerekek általában ilyenkor kezdenek el agresszívvá válni. 13 éves, kis-kamasz korban van :) Az én húgom is 13 éves, ő evésbe folytja a bánatát, hiszen a szüleink nincsenek túl jó viszonyban. Előttünk soha nem veszekednek, ám mi is érezzük a köztük lévő feszültséget. :) Szerintem nem büntetni kell a gyereket, hanem leülni vele és szeretetteli hangon beszélni vele :)
2011. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Kedves "abitta"!


Abból kiindulva, hogy kiskamasz húgod van arra következtetek, hogy Te magad sem lehetsz túl "koros", mégis sok felnőttet meghazudtoló bölcsesség van abban amit írtál. Minden bizonnyal nagyon jó szülő fog válni belőled.

2011. aug. 15. 21:54
 57/63 anonim ***** válasza:
53%
talán fura az ötlet de ha tombol vedd fel a telefonnal és amikor higgadt játszd le neki. hátha...
2011. aug. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim válasza:
Tudok egy jó ördögűzőt..
2011. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
42%
Szegény kiszolgáltatott gyerekek akiket inkább szájba vernének inkább minthogy leülnének vele beszélgetni, hogy mi bántja. Képzelem milyen lehet a családi háttere, biztos nem véletlenül viselkedik így.
2012. ápr. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi történt veletek az elmúlt időszakban?
2013. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!