Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 13 éves fiamon nevelési...

Brida kérdése:

A 13 éves fiamon nevelési tanácsadó sem tudott változtatni, szörnyeteggé válik, terrorizál mindenkit a környezetében, engem is üt-ver-rúg, szörnyű dolgokat ordít. Pszichiáterhez nem tudom vinni, állami gondozásba nincs szívem adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szomorúan és együttérzésel olvastam a problémádról.


Az én kisfiam hiperaktív,tehát némi fogalmam van a szülő tehetlenségéről,elkeseredéséről.


Az egyik válaszoló írta ,hogy benne felmerült az Asperger szindróma a te gyermekeddel kapcsolatban,nekem is ez jutott eszembe,hogy a nagyon magas IQ mellett jelenlévő nem létező indulatkontroll mögött lehetséges,hogy erről van szó.


Nyílván valamit tenned kell,hogy a helyzet javuljon.A pszichológus azért küldött a pszichiáterhez benneteket,mert úgy érezte ,hogy túlmutat a baj azon amit ő még felelősen tudna kezelni?


Kisgyermekként milyen volt a gyermeked?

Oviban,iskolában milyen volt,alkalmazkodott a közösséghez?


Most jelenleg vannak barátai,ki az aki közel áll hozzá,akinek hallagat a szavára?

2011. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

A tegnap én is utánanéztem az Asperger szindrómának, miután itt olvastam. Én is sok hasonlóságot fedeztem fel, de van néhány olyan dolog is, ami nagyon nem rá vall - például szerteágazó az érdeklődése, szinte "mindenevő", olyannyira, hogy folyamatosan kérdez, néha olyanokat mintha én lennék a két lábon járó Révay lexikon. Minden esetre szöget ütött a fejemben ez a kérdés.


Hogy milyen? Első évében nagyon jó baba volt. Aztán egyből agresszívvá vált, a testvérét, ovistársait bántalmazta. Minden gyerekközösség kiközösíti. Nem csak agresszív, de bántó, lekezelő, piszkálódó a többiekkel. Van aki szóba sem áll vele, van aki provokálja, várva a reakciót. iskolán kívül barátokat könnyen szerez, inkább nála kisebbeket, akiket irányíthat, de gyorsan el is veszíti őket a magatartásával. Boldogtalan, de nem érti, hogy ha más lenne, jobb élete lenne.

2011. júl. 24. 19:51
 23/63 anonim ***** válasza:

A pszichológus próbálta beskatujázni valamiféle kórképbe?


Ő mire jutott?

2011. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a nevelési tanácsadó jó ötlet. Biztos van jó is, nekem igen rossz a véleményem róluk. Próbáld máshova is elvinni. ülj le vele, próbálj meg megértően, de határozottan beszélgetni vele. Érezze a hatalmadat. Mégis mire számít, ha Téged bánt, Ha-ne adj istem úgy megver, hogy bajod lesz, ki neveli? Szeretné hárta lévő idejét börtönben tölteni? Ha értelmes, akkor elgondolkodik rajta?Esetleg látogasstatok el egy börtönbe-mint a viselkedésének egy leendő következményeként. Vidd el TKVSZRB-be. Persze, ha elmegy. Esetleg utána kéne járni, hogy a kivételes képességű gyerekeknek milyen iskola ajánlott? van tehetséggondozás is. Sokszor van gond a kivételesen okos gyerekekkel az iskolákban. Kemény szigorú kollégium?-> fegyelem!!! Szigorú egyházi gimnázium? Esetleg jóga. -> önuralom!!!

Még egy jó ötlet: Szerezz magadnak egy nagyon jól fejlett, igen erőtelje férfit! :)

2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

A következőkre:


- Nehéz a gyereknek megbirkózni azzal, hogy belül érzi, sokkal okosabb mint sok felnőtt, de mégis alárendeltnek kell lennie gyerek lévén. Ezért nem találja a helyét se a gyerekek, se a felnőttek között.

- Bennem van a hiba, mert nem tudom elfogadni olyannak amilyen, másoknak adok igazat vele szembe (például a tanároknak, akik szintén nem bírnak vele).

- Miért akarok mindenáron nyugtatókat adni a gyereknek? - ezért küldött pszichiáterhez is, mert hogy csak az tudna gyógyszert felírni, ha szükségesnek találná.


Magyarul nesze semmi, fogd meg jól. Nem egy pszichológus látta. Mind az IQ-ja felmérésével kezdte és el volt ájulva a teljesítményétől. Más nem is érdekelte őket. A gyerek pedig nem az otthoni arcát mutatja az elbeszélgetéseken, és az eszét ara használja, hogy jól jöjjön ki minden helyzetből (ahogy a tanárjai szokták mondani - mindent mindig megmagyaráz, csakhogy neki legyen igaza).

2011. júl. 24. 22:24
 26/63 A kérdező kommentje:

1. Országos szinten az egyik legjobb 8 osztályos gimnáziumba jár, folyamatosan aggódom is azért, hogy el ne tanácsolják.


2. Talán ha korábban lett volna egy szigorú nevelőapja, nem fajultak volna el így a dolgok. Egy férfi sem akarná tönkretenni az életét.

2011. júl. 24. 22:29
 27/63 anonim ***** válasza:
57%

Tehát akkor van egy felnött testvére? És Ő???Ő nem segít az anyján,amikor ilyen helyzet alakul ki az öccse miatt?Vagy egy vej,az sincs?Aki jól odavágna egyet,hogy észhez térjen?

"Nem egy phsziológus látta"

-És?Valamit csak mondtak nem?Olyan nincs,hogy semmit sem állapított meg.Most az,hogy az intelligenciája éppen merre tart,másodlagos.Itt az a lényeg,hogy elmebeteg-e,hogy így viselkedik veled,az iskolában,és mindenkivel.Ez a lényeg.

2011. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez összetett dolog és nem feltétlenül csak a nevelők szigorúságától függ,hogy egy gyermek kamaszként így viselkedik e.

Persze az ember találgat,hogy mi vezetehetett idáig.


Az én véleményem szerint eltér az átlagtól ez a fiú valamiben amit nem biztos,hogy neveléssel teljesen ki lehetett volna küszöbölni.


A későbbiekre nézve nagyon sok függ attól,hogy megfelelő szakember foglalkozzon vele és egyáltalán tudni lehessen mi a baj.

2011. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
77%
Mi lenne, ha Waldorf iskolával próbálkoznál? Nagyon toleráns, s a különösen nehéz gyerekekkel is sikereket ér el. Halgattam egy Waldorf tanár előadását. olyan gyerekekkel is sikert ér el, akiket már több helyről is eltanácsoltak. Érdemes lenne utána nézni.
2011. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:
Köszönök mindenkinek minden jó-tanácsot!
2011. júl. 25. 22:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!