Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 13 éves fiamon nevelési...

Brida kérdése:

A 13 éves fiamon nevelési tanácsadó sem tudott változtatni, szörnyeteggé válik, terrorizál mindenkit a környezetében, engem is üt-ver-rúg, szörnyű dolgokat ordít. Pszichiáterhez nem tudom vinni, állami gondozásba nincs szívem adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
86%

Általában ez így van, ahol az egyik kézzel bőven oszt a természet, a másikkal visszaveszi, kamatostól.

meg sem lepődtem, hogy írtad kiemelkedő intelligenciájú.


Most hallottam a rádióban egy ilyen kisfiúval riportot, aki Asperger szindrómás volt és Pécsen megtanította egy doktornő, hogyan tartsa kordában a dühét. Korábban ő saját magát sem kímálte, de a családtagokat sem.

És utolsó, komyolyan hallgatnod kellett volna, amikor sírva mondta ez a kisgyerek, hogy anyukája látja rajta, ha kezd dühbe jönni, apróságokon, és addig simogatja, amíg lehiggad, megcsinálja a dolgot és boldogok mindketten. És eljutott oda, hogy soha nem bántaná a testvéreit, mégha azok bántják is őt.

A szeretet sokkal mindenhatóbb, mint az agresszió. Nem mellesleg Erdélyből hordta az édesanyja kezelésekre 4 gyerek mellett, mert ilyen egy édesanya. Nem az aki véresre veri a gyereket.

És nem is mindig a gyerek tehet az állapotáról, hogy aztán még te pluszba büntesd. Na mindegy, ha magadtól nincs ennyi eszed, kár is magyarázni. Hülyét meggyőzni, hogy hülye, hülyeség.


Kérdező, viszont én beraknám a gyerekem egy intézetbe, ahol speciálisan ilyen emberekkel foglalkoznak, ahol segítenek neki.

Ahogy vakokat, vakok intézetébe, siketeket siketek intézetébe, őt is egy felkészült intézetbe -természetesen szigorú pszichiátriai kivizsgálás után, hogy kiderüljön mi a baja pontosan, hogy kapjon esélyt egy normális életre, mint például az előbb említett Aspergeres gyermek.

Nyilván nagyon fog haragudni rád, talán gyűlölni is fog, de esélyt adsz egy jobb életre.

2011. júl. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye vagyok, de csak azért, mert nem értem, honnan a következtetés, hogy én verem őt? Ő ver engem :(
2011. júl. 24. 01:51
 13/63 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb lenne segíteni, ha mesélnél róla miként fajult ez idáig!

Szülés körülményei? Első 3 év? Családi helyzet? Milyen volt az oviban? Mi a helyzet az iskolában? Barátok? Apa? Tesó?

Mivel szoktat bűntetni? Mikor és hogyan jutalmazod?

2011. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
50%

Mi az, hogy ver a gyereked? És mi az, hogy te hagyod? Engem egyszer ütne meg a gyerekem, úgy kapná vissza, hogy a fal adja a másikat. Te meg tűröd és itt sírsz nekünk hogy ver egy 13 éves? Nem akar menni pszichiáterhez? Nem kívánságműsor, meg kell fogni és elvinni. Ha valami testesebb férfiismerőst kérsz meg, meglátod, nem lesz olyan nagylegény.


Remélem, kamu a kérdés, nem lehetsz ennyire életképtelen.

2011. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
72%
Igen,az ember nem tudja eldönteni,hogy ez most kamu lenne?-vagy egy tehetetlen anya segítségkérése.Mindenesetre furcsa helyzet.Olyat már hallottam,láttam,hogy egy anya nem bír a kamaszodó fiával/lányával szemtelenek,visszapofáznak,tüntetnek.De,hogy terrorizálja a környezetét,meg üsse az anyját 13 éves korában, az azért túlzás.Intézményi elhelyezés ma ebben az egészségügyi helyzetben,képtelenség.De mivel kiskorú még a fiatalember,a gyámhivatalnak is van beleszólása,ha ennyire súllyos a helyzet.Valamit csinálj,ezt ne tűrd tovább.Pár éven belül megfog ölni,vagy valaki mást.
2011. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

Többek kérdésére is reagálnék.


Én is attól tartok, hogy a helyzet csak rosszabb lesz, mert vele együtt nő az ereje, és hát sajnos, egyre gyakrabban hallani, hogy fiatalkorúak törnek mások, ne adj Isten, a családjuk életére.


Könnyű azt mondani, hogy fogjam és vigyem. Fizikailag hogyan? Nem egy ölben-ülős gyerekről van szó? És ha valaki segítene, és erőszakkal betenné egy autóba, ott a rendelőben mi történne? lekötöznénk, hogy ne ordítson vagy ne fusson el? Kivitelezhető ez?


Hogyan szoktam a gyereket büntetni? Elveszem a játékkonzolt, a tv-ből a UPC kártyát, a netet, és akkor elszabadul a pokol, de történik ez akkor is, ha csupán korlátozni szeretném, mert a szünidőre feladott leckéket is meg kellene valamikor csinálni.


Ha tudnám a megoldást, nem írnék ide. Nem szórakozásból teszem hogy a magánéletemet felfedem, hanem elkeseredésemben.


Tudom, hogy a gyámügy el tudna járni az ügyben, de ez a végső lépés lenne, mert intézményesítenék, ami annyit jelentene, hogy örökre elveszítem a gyerekemet, és én pont ezt szeretném elkerülni ha lehet, és valahogy normális emberré nevelni egymagam, ha már társam nincs ebben.

2011. júl. 24. 11:21
 17/63 A kérdező kommentje:

A következő linket itt találtam egy másik kérdezőnél, talán megerősítheti a kétkedőket abban, hogy ez a jelenség sajnos létező, valós, nem is egyedi eset az enyém, és nem is kamu:


[link]

2011. júl. 24. 11:34
 18/63 anonim ***** válasza:
66%

Hát belőle normális ember nem lesz. Ha 13 év alatt nem sikerült megnevelned, akkor már nem fogod, hiszen kamaszodik.

Miért nem adsz egy esélyt neki, egy intézményben, hogy hozzáértők neveljék, te ebbe belebuktál.

És ez a szégyen, hogy nem adsz neki esélyt sem, hogy normális felnőtt váljon belőle, ha már nem késő egyébként is, nem az, hogy belátod és segítséget kérsz.

Akár a gyámügytől. Ezt a csatát elvesztetted, de a háborút még megnyerheted, ha segítséget kérsz. Kiskorú fiad, kényszerítheted. Hamarosan a vállat fog vonni mindenki, mert nagykorúakkal az égvilágon senki nem foglalkozik. És ha ő nem akarja, nem fogod tudni betenni semmilyen intézménybe.

Schütz Ila is a halált választotta egy ilyen gyerek mellett, mert nem volt más. Ne akarj az ő sorsára jutni. És a fiadat az ő fia sorsára juttatni.

Mit gondolsz mi lesz belőle? Leírták, börtön. Nézd meg például S. Ábelt-ő is így kezdte a nagyit rugdalta 14 évesen.

2011. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:
Az, hogy hova vezet ez az út, bennem is többször felmerült. Ezért is vittem nevelési tanácsadóhoz, de az egyik szerint pont az a hibám, hogy nem tudom olyannak elfogadni a gyerekemet amilyen, és ezért nem csak a társadalommal de a saját anyjával is szembe találja magát. A felnőtt nővére szerint a fiam sohasem bocsátaná meg nekem ha intézményesíteném, és én magamnak sem tudnám megbocsátani. Lehet...
2011. júl. 24. 12:18
 20/63 anonim ***** válasza:
79%

Tehát inkább verjen. Az tényleg jobb. Mi lenne, ha te kevernél le neki egy olyan isteneset? Lehet tátva maradna a szája.


Egyébként meg igen, erőszakkal kell elrángatni szakemberhez, ott majd mindjárt nem fogja ezt csinálni, ha meg mégis, magával tol ki, mert OTT tudják ezt kezelni. Nem igaz, hogy nincs egy férfi ismerősöd, aki segítene elcipelni.


Ha már most ennyire hagyod elhatalmasodni ezt a dolgot, akkor mi lesz 2-3 év múlva? 13 éves, könyörgöm!

2011. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!