9 éves kislányom szemtelenségével mit csináljak?
Arra koncentrálj, megteszi-e amit kértél. Nem feltétlen kell hozzá mosolyognia, nyugodtan vághat akár pofákat is. Persze durva dolgokat nem mondhat, de némi morgás szerintem belefér.
Bátorítsd az érzései normális keretek között történő, szóbeli kifejezésére. "Rettentően unom, hogy már megint....." "Utálom amikor....." Biztosítsd a megértésedről, de persze ettől még a leckét meg kell írni, el kell mosogatni, vagy akármi is szokott lenni a konfliktusforrás.
Ajánlom figyelmedbe F. Várkonyi Zsuzsa Már százszor megmondtam című könyvét is.
Amikor szemtelenül mond valamit, kérd meg rá, hogy mondja el normálisan, addig ne vegyél róla tudomást. / Tudom hogy nehéz, nekem is elszáll az agyam amikor besértődnek, vagy fújtatnak, szívem szerint leordítanám a fejüket. /
Azonban változást hoz, hogy ha kér valamit, /olyankor mindíg kedvesek,/ azt se halld meg. Csatolj vissza. Mond el neki, hogy meg fogod hallgatni a kérését, ha azt veszed észre, hogy a te kéréseid után is ilyen kedves mint most.Ez egy adok kapok játék. Egyikőtök kérése se fontosabb a másikénál.
Amikor visszaszól, mit szól vissza ?
Tiszteletlenséget ne engedj, szól rá. Beszélj vele mikor nyugodtak vagytok, hogy tudod, hogy néha nem szeret dolgokat megcsinálni nem is kell jó arcot vágjon hozzá, ez egy természetes dolog. De meg kell csinálja. Mindkettőtöknek könyebb, minél könyebben beletörődtök a feladatba. Példálózhatsz, hogy te sem szeretsz mindent csinálni, de megcsinálod a családért. Mindenki csinál olyat amit nem akar. Mérgesnek lehet lenni, de tiszteletlennek nem. Amikor beszélgetsz vele, azt próbáld olyankor mikor nem kérsz tőle semmit épp, hanem csak dumcsiztok. Fölös dolgokkal meg ne halmozd el ha nem muszály. Csak azért, hogy megtanulja, hogy az életben igencsak irányítva vagyunk. Hagyd élni is.
Nem tudok részleteket, ezek a gondolataim, remélem nem veszel semmit sértésnek ! Jószándék vezérel.
Csak egy ötlet: én szoktam külön-külön anya-lánya napot tartani, ilyenkor ők határozzák (külön-külön megyek a lányaimmal) meg a programot, beülünk egy cukrászdába. Így sokszor szóba kerülnek olyan témák, amelyeket máskor ne tudunk megbeszélni, pl. van-e barátom a dolgozómban, hol szoktam ebédelni, stb. A lényeg, hogy bizalmas, jó hangulat legyen. Az ilyenek után látványosan csökken a vitáink száma, segítőkészebbek is.
Ilyenkor meg lehet beszélni, hogy pl. engem is zavar a veszekedés, ők mit várnak el tőlem, én tőlük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!