Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 13 éves fiamon nevelési...

Brida kérdése:

A 13 éves fiamon nevelési tanácsadó sem tudott változtatni, szörnyeteggé válik, terrorizál mindenkit a környezetében, engem is üt-ver-rúg, szörnyű dolgokat ordít. Pszichiáterhez nem tudom vinni, állami gondozásba nincs szívem adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
20:57 pontosan erre gondoltam én is. Gyakorlati tapasztalatom nincs ilyenben, de úgy látszik, enélkül is ugyanarra a következtetésre, és megoldásra jutottunk.
2011. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még a neten írhatnál pár szakembernek, hátha valamelyik használható választ ad. Még Jo Frostnak szoktak jó műsorai lenni, bár a Ti problémátok már túlhaladta valószínűleg. Én valahogy a szeretetet favorizálnám, valahogy meg kellene szelídíteni. Közösen le kellene fektetni a szabályokat, hogy mit mikor és hogy kell csinálnia és következetesen betartani. Lassan jön a kamaszkor, az még durvább tud lenni.
2011. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

Gary Chapman könyveit javasolnám (pl. Kamaszokra hangolva). Nekem nincs ilyen tapasztalatom, csak laikusként tudok véleményt mondani. Úgy gondolom, ennyi idős korban már semmi értelme a fizikai fenyítésnek, főleg így, hogy nincs meg a fizikai fölényed. Amit én tennék: világos szabályokat állítanék fel, ha betartja, megjutalmaznám (lehetőleg nem pénzen vehető dolgokra gondolok, de mindenképpen olyan szívességre, figyelmességre, amit értékel), ha nem tartja be, megbüntetném. Mindig választási lehetőséget adnék neki, elmagyarázva mindkét lehetőség rövid- és hosszútávú következményeit.

Szerintem az nagy gond lehet, hogy nincs nála erősebb (apa)figura a családban, akire felnézhet, ezért neked kellene azzá válnod. Az nehéz kérdés, mit tehetnél akkor, ha téged üt-vág... Én azt hiszem azzal próbálkoznék, hogy valahogy lefogjam, és közben kérdezném, hogy "Miért bántasz? Inkább mondd el, mi bánt, hogyan segíthetnék a bajodon, hiszen az édesanyád vagyok, és szeretlek, bár néha nagyon nehéz, amikor így viselkedsz." Lehet, hogy a helyedben én mennék el (ha van időd, energiád ilyenre) valamilyen küzdősportot megtanulni, a hárító technikák elsajátítása végett.

2011. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
8%
Azt írod,gyenge fizikumú a srác.Na én úgy verném el,hogy azt egy életre megjegyezné,utána irány a viccosztály,ha tetszik neki,ha nem.Ott már tudják,mit csináljanak vele.
2011. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben egy nőt, ha bánt a férje, előfordult, hogy az apja is bántotta, ezt, ha kivetítjük a Te helyzetedre, nem lehet, hogy Téged is bántottak? S egy áldozat típusú nő vagy? A fiad is azért teszi, mert kiváltod belőle, úgy érzi, megteheti büntetlenül? Semilyen diagnózist nem állítottak fel a dokik?

Mi lenne, ha Te mennél pszichológushoz? Ezt azért kérdem, mert biztosan rengeteg a sérelem , a bánat az életedben, s azért temet maga alá a helyzeted. Ha rendbetennék a lelkedet, akkor szerintem, Te is rendbe tudnád tenni a gyerekedét-már ha nem betegsége van. Lehet, hogy válás után bűntudatod volt, s nagyon sajnáltad a fiadat, s mindent megengedtél neki, mert szegény elhagyatott pici fiam, s a fejedre nőtt.Ha kisugárzódik belőled az erő, ő sem fog merni bántani. Ezért ajánlom a pszichológust. Normális esetben, ha gondok vannak a gyerekke, a családot is kezelni szokták- Tanultuk.

2011. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
69%
13 éves, magas inteligenciával... lekell vele ülni és megbeszélni a dolgokat... csak van annyi esze hogy megérti a dolgokat... megmondod neki ha nem változik akkor csinálsz vmit olyat amiért nagyon kiakadna (ezt neked kell tudnod micsoda)... és persze beis kell tartanod.
2011. aug. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

AD/HD - Az az attention deficit hyperactivity disorder.

Ez a legnagyobb valószinüség. Nem vagyok sem orvos, sen pszihológus, azonban van egy ugyanilyen gyerekem. Ezt egyetlen pszihológus sem fogja neked 1-2 vizsgálattal megállapítani, én az én fiammal megpróbáltam mindent. A nevelési tanácsadódól, a pszihológuson keresztül, amit csak lehetett. Az említett betegségben szenvedö gyerekek, pontosan ilyen "tüneteket" produkálnak, leginkább fiúk,a lányok kevésbé hajlamosak erre. AD/HD-s gyerekek zöme átlagon felüli IQ-val rendelkezik ( a fiamnak, többszöri teszt után is 142) azonban nem ritka, hogy ennek ellenére nagyon rossz tanulók, egészen egyszerüen mert képtelenek sokáig koncentrálni egy dologra, nem köti le öket a tanóra, hülyeségeket csinálnak órán és sorra kapják a rossz jegyeket. Egyébként ha ez a probléma nála, ezt lehet gyógyszeresen is kezelni, a készítmény neve Rythalin, amitöl egyébként én hosszas gondolkodás és mérlegelés után elzárkoztam, ugyanis függöséget okoz. Idöre kell szedni és láttam már olyan AD/HD-s gyereket, aki elfelejtette a gyógysezrét és fél órát állt a fal elött és verte bele a fejét. Nekem aztán "szerencsém" volt, találtam neki egy speciális iskolát, ahol kimondottan evvel foglalkoztak, csökkentett 8-12 fös osztályokkal, 2-3 tanárral/nevelövel 30 perces tanórákkal. Nem tanultak így kevesebbet, söt sokkal többet. A 3-4 normális "ülö" tanora közt mindíg volt úszás, testnevelés, lovaglás, egyéb "mozgó" óra. Ebben a suliban reggel 8-tól délután 5-ig voltak.

A betegség kezelhetö, mint említettem, azonban nem gyógyítható. Jobb esetben kamasz korukra megtanulnak vele élni. A fiamnak sikerült. mai napig vannak ilyen dührohamai, viszont megtanulta magát féken tartani. Ilyen egész testében megfeszül, fújtat, összeszorított ajkakkal, látszólag is legyözi magában a "rohamot".


Remélem tudta segíteni, nagyon szivesen beszélgetek róla és a tapasztalataimról priv. ha érdekel.

2011. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzáfüzöm, hogy a fiam ma 20 éves, szakmát tanult és múlt hónap óta dolgozik. De minden áldott nap félek még most is, ha egyszer nem sikerül neki megfékeznie magát...
2011. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

Kedves sorstársam!


Két pontban válaszolnék:

1. Nem egy-két alkalommal látta szakember, hanem éveken át járt egyikhez-másikhoz.

2. Érdekelnek a tapasztalataid, és örömmel venném ha bővebben tudnánk erről levelezni, de nem tudok privát emailt küldeni Neked - engedélyezned kell a beállításoknál, vagy pedig Te írhatsz nekem és akkor tudok válaszolni.

2011. aug. 2. 18:13
 50/63 anonim ***** válasza:
Őszintén kívánom, hogy segítséget, jó tanácsot találj a problémádra. Időnként nagyon feleslegesnek tűnik ide írogatni, aztán mégis van egy ember, akit keresel.:-))
2011. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!