Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 13 éves fiamon nevelési...

Brida kérdése:

A 13 éves fiamon nevelési tanácsadó sem tudott változtatni, szörnyeteggé válik, terrorizál mindenkit a környezetében, engem is üt-ver-rúg, szörnyű dolgokat ordít. Pszichiáterhez nem tudom vinni, állami gondozásba nincs szívem adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudod vinni? Azok alapján, amit leírtál, nálunk már kijöttek volna kényszerzubbonnyal. Pár hét kezelés, és meglátnátok, mi a helyzet.
2011. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem skizo? Meg kell vizsgáltatni sürgősen!!!!!!!
2011. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
14%

Rakd ki az utcára pár napra és hagyd ott.

Esetleg felbérelhetsz pár nagyobb darab embert

,hogy kicsit szarassák be.

2011. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
37%
Hát pedig lehet állami gondozás jó lenne neki. Ez így nagyon rossz dolgokhoz fog vezetni. Ha a nevelési tanácsadó sem tudott segíteni akkor egy jó apai verés lehet elkelne. Sajnos hogy ezt kell írnom, de hát azért hogy egy 13 éves verje az anyukáját, vagy akárkijét, az nem normális és nem vezet jóra, sőt.
2011. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Küld el boxolni vagy thai-boxolni, meglesz az eredmény hidd el! De ne egy olyan helyre ahol alig van edzés, és béna az edző. Egy olyanra ahol kemény edzések vannak, ahol megizzad, lefárad. Hátha elkezdi érdekelni a sport, lenyugszik stb:) hidd el , ez jobb mint a nevelési tanácsadó...

Egy 16 éves fiú:) azóta sokszoros magyar bajnok , profinak készülő versenyző...

UI: én is ilyen voltam^^

2011. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
47%

Továbbá szedd el a jó ruháit, zárd el biztos helyre vagy dobd ki, és adj neki bóvlikat.

Tedd ugyanezt, az étellel is.


Ha pedig reklamál akkor közöld vele, ha majd kiérdemli akkor jobb bánásmódoit kap. Ha pedig nem tetszik a sorsa, akkor változtasson rajta saját maga, nyitva az ajtó lehet menni!

2011. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
85%
A háziorvos ad beutalót a pszichiátriára.
2011. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte együttérzéssel írom: mindenképpen fordulj szakemberhez. Miért nem tudod pszichiáterhez vinni? Fontos lenne. Az állami gondozás és a verés szerintem sem megoldás. Még egy halk ötlet: ha van a településeteken jó(!) plébános/lelkipásztor, érdemes lenne felkeresned őt is - neked is lehet, hogy tud segíteni a teherhordozásban, és hátha a fiadhoz is segítség lesz.

Ha akarod, írj a helyzetetekről privátban részletesebben is.

2011. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Azt kérdezitek többen is, miért nem tudom pszichiáterhez vinni? Mert egy átlagon felüli intelligenciával rendelkező gyerekről van szó - többször mérték, többféle teszttel, volt 160-s eredménye is - így becsapni sem tudom, és rávenni se, hogy elmenjünk. A nevelési tanácsadó (pszichológus) ajánlotta, elsősorban azért, mert neki nem volt lehetősége nyugtatót felírni, de hogyan??? Nem én fogom a mentőket kihívni, hanem a szomszédok, mert már ők sem bírják, és apai "túlerő" sincs, egyedül nevelem.
2011. júl. 23. 22:17
 10/63 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén megvallva nem értem hogyan fajult idáig a gyereked viselkedése?Már az elején szájba kellett volna vágni úgy,hogy vért köpjön.Még most sem késő.Nem tudom milyen fizikai erőben vagy,de ennek a kölyöknek egy olyan verés kellene,hogy beszarjon behugyozzon.Hidd el meggyógyulna..Keress fel egy orvost,és ha kell vitesd el kényszer gyógykezelésre.Nincs kizárva,hogy beteg,akkor meg viszont kezelni kell,mielött embert öl.
2011. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!