Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le mered írni mennyit kerestek?

Le mered írni mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Olyan családokat kérdezek ahol úgy érzik a szülők, hogy jól keresnek. Le mernéd írni, hogy mennyiből éltek!? Tehát az átlag felettiekre gondolok...
2011. jún. 28. 14:51
 81/98 anonim ***** válasza:
Kb 500000 Ft havonta.MLM-ben dolgozunk.Ez napi 3-4 ora munkat jelent.Most csak a férjem csinálja,én 4 éve majdnem semmit.
2011. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 17:32-es!


Kérdezted, hogy mivel lehet 300e ft fölött keresni.Én gyógyszerész vagyok, 15 éve dolgozok egy német gyógyszergyárnál, most havi 560e ft a fizetésem+ egyéb fizetésen kívüli juttatások, negyedévente van prémium osztás, néha 1 millió felett is kapok, utazok évente 2-3x is külföldre( most Kubában voltunk, előtte Dániában...)

De van szépséghibája is a dolognak: az egészségem kezd rámenni, szó szerint arra sincs időm, hogy egyek!Ezért az átlag feletti jövedelemért az utolsó bőrt is lehúzzák rólad!Nincs magánélet, nincs semmi, csak a munka van.Szakmailag is óriási a követelmény, éjszaka szoktam tanulni, ezen felül napi 400-500 km vezetek+ dolgozok annyit mint egy állat(bocs a kifejezésért, de néha már alig bírom).

Szóval mindennek van árnyoldala is, a környezetem csak azt látja, hogy felső kategóriás autóval járok, mindig ki vagyok csípve(a munkám megköveteli), gyönyörű házunk van, kertészünk stb., de ami mögötte van azt nem látják.

Néha sírok a kimerültségtől, a nem alvástól, a nagy elvárásoktól, minden nap bizonyítani kell, hogy milyen profi vagy és sokszor gondolom, hogy nincs is ennek semmi értelme.

A férjem van gyesen, imádja a gyerekeinket és nekem megszakad a szívem, hogy alig jut rájuk időm, energiám.

Nem éri meg, de ha elmennék havi 100-ért dolgozni, akkor teljes életmódváltozást jelentene, de szerintem előbb-utóbb az lesz, mert inkább éljek szerényen, de tudjak jó éjt puszit adni a gyerekeimnek!!!

2011. júl. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
párom nettó 180.000...abból rezsi hitel,marad 30-40....én gyeden 64 ezer...ha vissza megyek akkor várhatom a magas fizuút amit 4 órába kapok...az max 40 ezer forint lesz...szóval akinek kellenék mint munka erő,várom a levelét.. :((
2011. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
100%

Lányok!

Mondja meg nekem vki, hogy akkor hogy jut az emberek nagy részének külföldi (vagy akár belföldi) nyaralásra, ha mindannyian ebbe az átlagba tartozunk?

Vagy nekem vannak magas elvárásaim? Vagy én nem értem jól a dolgokat?

Nekünk nincs hitelünk, havi 40-65ezer között félreteszünk, van autónk. 2 gyerekemmel itthon vagyok, a férjem keres havi 220-at, abból 40 a benzin, marad 180. Én a gyerekek után 91ezer GYED-et kapok adójóváírással és 1 gyerek utáni 10.000 Ft-al együtt. Rezsi, közös költség, telefon, internet, ....

Amit félreteszünk az 20 fundamenta és 45 egyéb megtakarítás, mert jelenleg egy kis lakásban élünk, és költözni szeretnénk. Az autónk 12 éves.

Én nagyon figyelek arra, hogy mit eszünk, mert a gyerekeink jövője attól is függ, h milyen ételeket kapnak, így sok gyümölcsöt, zöldséget és teljes kiőrlésű dolgokat eszünk. És ez nagyon sok pénzt visz el.


Tehát a mai átlag ember vagy nem eszik rendesen és azon spórol, vagy nem tesz félre és nyaralásra költi, vagy nem mondd igazat, hogy mennyiből él.

Én nem járok kozmetikushoz, masszőrhöz (bár szeretnék :)), fodrászhoz is csak félévente. Ezek luxuskiadások, ennek ellenére a szépészeti szalonok virágoznak, sokan extra autókat vesznek és márkás dolgokban járnak, külföldre utaznak.

Tehát nekem nem áll össze a kép az átlagfizetés és aközött, ahogy látom, hogy az emberek milyen színvonalon élnek.

2011. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
Húúú ezt a rengeteg hozzászólást nem olvastam végig csak az elejét de nálunk épp fordítva van. Inkább azt nézik le aki sz@rba van már bocsánat a kifejezésért. Pedig nem puccos helyen lakunk egy újépítésű lakópark társasházában.
2011. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 A kérdező kommentje:

09:32 - szerintem rengetegen élnek sok hitellel a szintjüknél jóval fényűzőbben - hitelből.

Ez volt egyébként mikor külföldön éltem. Számomra ez még jópár évvel ezelőtt felfoghatatlan volt, hogy valakinek se lakása, semmije, csak csomó hitelkártyája és abból veszi a márkásnál márkásabb göncöket, mert "az kellett a lelkemnek" és a TV reklám fele arról szólt, hogy "hogyan szabadulj meg a hiteledtől"- gyere hozzánk segítünk. Több ismerősünk van akinek kilóg a se@gge a gatyából és kölcsönből minden évben nyaralni megy, mert annyi "jár".

2011. júl. 15. 13:05
 87/98 anonim ***** válasza:

Igen, igaz van, annyi jár.

Mert legalább lát valamit világból, azt az emléket úgysem tudja senki elvenni.

És ki tudja meddig élünk,.

Soha nem érttem az a felfogást, hogy egész életünjben gürcölni, soha sehova nem menni, aztán ott állni 650-0 évesen, egy házzal, kocsival...de tulajdonképpen az valakiéletet soha nem élvezte és amikor lehetősége lenn rá, már nem is tudja.

Az üösszegürcölt pénzt meg elviszi inkább a sírba.

Na én így nem akarok élni, a nyaralásra, uatátsra elköltött pénzt tudnánk másra és költeni, de ott egy meg fene az égészet, ha egész életeben soha sehova nem megyek.


Voltunk már jó pár helyen bel és külföldön egyaránt és remélem leszünk is.

2011. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:

09:32-nak

Töbféleképpen lehet nyaralni, "kényelmesen" szállodában és sokkal spórolósabban is.

2011. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:

előző

El lehet menni hosszú 7végre lehúzós "bababarát" holetba, vagy sima panzióba, vendégházba fele annyiért, ami legalább annyira baba és vendégbarát, vagy sokkal jobban.

2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
Az ÁTLAGOS fizetés valóban 100 ezer ft körül mozog. Az átlagfizetés az más, ebben benne vannak a havi több millát keresők és a minimálbérből élők is, ebből vonnak egy átlagot, ez az átlagfizetés. Magyarország ugyebár elég szélsőséges, sok a pénzes harácsoló és rengetegen élnek a létminimum alatt. De az átlagember 100-120 ezer ft körül visz haza, aki efölött, azt átlag felettinek titulálják. Barátnőm férje pl. havi 220 ezer ft-ot visz haza, a múltkor a bankban rákérdezett az ügyintéző, hogy "ugye a felesége fizetése is az ön számlájára megy?" Hát igen, mert nem havi 220 ezer ft az átlagos fizu, hanem mondjuk 110 ezer, nyilván azt hitte a csaj (mivel a pasi felesége is ugyanott dolgozik mint a pasi), hogy mindketten keresnek 110 ezer ft-ot.
2011. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!