Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le mered írni mennyit kerestek?

Le mered írni mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Olyan családokat kérdezek ahol úgy érzik a szülők, hogy jól keresnek. Le mernéd írni, hogy mennyiből éltek!? Tehát az átlag felettiekre gondolok...
2011. jún. 28. 14:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
De az is biztos, hogy erre a kérdésre zömmel nem átlagos anyukák válaszoltak, mivel minden 2. nő egyedül neveli a gyerekét, itt meg valamennyi kommentben fel van tüntetve az apai fizetése is. Amúgy nálunk férjem fizetése változó, olyan 300-400 ezer ft (nettó) körül van, én nemrég mentem új helyre dolgozni, 180-200 ezer ft (nettó) körüll keresek. Hitelünk nekünk is van bőven, 85 nm-es saját caládi házban lakunk, évente 2-szer megyünk nyaralni/wellnessbe, 1 autónk van és 2 lányunk. :)Mi is sokszor megkapjuk a "burzsuj" jelzőt, főleg én, mivel nekem a szüleim is jómódúak, bár ahhoz képest, hogy mennyit dolgoztak és hogy faternak 3 diplomája és egy egész könyvtárnyi könygyűjteménye van (nem ponyvaregényekből), az én szememben kevésnek tűnik amilyük va, de Magyarországon már ez is jóval több mint amiről az ember álmodhat. :(
2011. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy kicsit nem a kérdésre válaszolok. Értem már tehát, hogy ha valaki feltesz itt egy kérdést pl. autósülésről, rögtön a drágábbat ajánlják neki, és az "olcsóbbat" lehurrogják, illetve olvastam már olyan kommentet is, hogy ha ezt nem tudod megvenni, minek szültél gyereket... A többség megteheti... Belátom én is, hogy a gyerek biztonsága mindennél fontosabb, csak másoknak is bele kellene gondolnia abba, hogy vannak olyanok is, akik még hosszas spórolás után is csak a "rosszabb minőséget" tudják megfizetni... Ezzel senkit nem szerettem volna megbántani, és nem is azért írtam, hogy vita bontakozzon ki belőle...


Mi elég keveset keresünk, annak ellenére, hogy januárban megszerzem a 2. diplomámat, és még "hátszelünk" sincs...:) Szüleink fizikai munkások, nem tudom eléggé meghálálni nekik, hogy legalább áldoztak rá, hogy én tanulhassak.A fizura visszatérve, valószínűleg mi "kotrunk" rossz helyen, csak hát merészség is kell a változtatáshoz... Nekem mindig az fáj leginkább, amikor tényleg olyan embereket látok, akik talán még írni-olvasni sem tudnak, de olyan házuk és autójuk van, amilyen nekünk a férjemmel soha életünkben nem lesz. Ilyenkor elgondolkodom, hogy mit is érek a tanulással... Remélem ezzel sem bántottam meg senkit!!


A kevés pénzecskénkből próbálunk a lánykánknak "mindent" megadni, tényleg nem élünk jól, és képzeljétek még így is megkapjuk néha a magunkét... A múltkor az egyik ismerős megjegyezte, hogy ő nem engedheti meg magának, hogy 6500 Ft-os szandált vegyen a gyereknek... DE! mindennap (a hét minden napján kivétel nélkül!) elautózik a rokonsághoz... Illetve megjegyezte egyik kolléganőm, hogy jól megy nekünk, hogy "drágább" szalámit veszünk, miközben ő mindennap elszív min. egy doboz cigit. Nem a dohányosok ellen szólt! Szóval engem az ilyen dolgoktól ráz ki a hideg, hogy inkább gondolkozna el egy kicsit az illető, mielőtt megszólal!


Bocsánat, hogy hosszú lett és eltértem a kérdéstől, csak kikívánkozott belőlem.

2011. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
53%
Azért azt nem értem, hogy miért képzeli nagyon sok mindenki azt, hogy ha van diploma akkor lesz jól fizető munkahelye is, illetve hogy csak diplomával lehet jól keresni.
2011. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ma már a diploma nem garantálja azt, hogy az egyetem után jól is fogsz keresni... ezt be kell látni...
2011. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim válasza:
35%
1500-2000 Euro érettségivel... 5 nap 8 óra.
2011. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyerek még ugyan nincs, de már tervezzük.

Párom keres csak, mert én még tanulok.

Az ő fizetése mindig változó. Építőiparban dolgozik, teljesítménybérben.

Havonta körülbelül 300-400 ezer körül.

Hitel nincs. Saját ház, plusz kocsi.

4hónapja vagyunk együtt. De már voltunk nyaralni Erdélyben.

A gyereket pedig nem szeretnénk majd elkényeztetni.

Én tanár szeretnék majd lenni. De páromat ez nem zavarja. Tudjuk mindketten, hogy ne valami sok a tanári fizetés, de a számlákhoz, illetve a különböző kiadásokhoz ott lesz az ő fizetése, az enyém meg a szórakozásra.

Lehet nyugodtan lepontozni, de nekünk ez teljes mértékben meg fog felelni.

2011. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak:még szerencse, hogy "kedvtelésből" nem fogod tudni evenni egy tanár elől sem a munkáját, mert el sem fogsz tudni helyezkedni tanárként (nincs állás)
2011. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:41-nek.

Előtted válaszoló vagyok. Mire odáig jutok, hogy meglesz a diplomám addigra könnyen elképzelhető, hogy lesz munka. Egyébként gondoltam, hogy lesz olyan akinek nem fog tetszeni, de ez van. És sem szólok be a másik embernek, hogy ha egyszer a férje/párja jól keres akkor miért veszi el a másik elől a munkát. Akkor nekem se tegyen senki megjegyzést.

2011. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!