Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le mered írni mennyit kerestek?

Le mered írni mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Olyan családokat kérdezek ahol úgy érzik a szülők, hogy jól keresnek. Le mernéd írni, hogy mennyiből éltek!? Tehát az átlag felettiekre gondolok...
2011. jún. 28. 14:51
 31/98 anonim ***** válasza:
100%
azért arra is kíváncsi lennék hogy ki hány éves köztetek és ki mit örökölt , vannak olyan kevesebb pénzből élők is akik pld hiába gürcölnek .. a lakáshitel és a számlák és az élet elvisz minden pénz a háztól igy nem tudunk 1 ről a 2 re jutni de ahol apuk anyuka hagyott lakást autót vállalkozást vagy esetleg a havi kiadások felét állják .ott azért lényegesebben kevés.. És a mai viszonyokat nem lehet 15 évvel ezelőttiekhez hasonlítani ahol egyik állás után jön a másik és igy tovább. most meg ha elveszted a munkád meghalhatsz éhen az állam nem törődik vele... tehát magunkból kiindulva gülizünk már 4 éve és semmi.. nekem diplomám van postán dolgozom férjem kamionsofőr szinte alig élünk meg havi jövedelmünk kb 220000, ebből több mint felét elviszi a lakás -- meg a rezsi , autót tartunk fent meg van egy 2 éves lányunk..nem éhezünk de nem tudunk nyaralni . jobban öltözködni nincsenek luxus dolgaink.. csak éldegélünk..ezért megyünk el .. ebből az országból..bocs hosszú lett.
2011. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
77%

17:45-ös vagyok.


A pesti lakást (amit most albérletbe kiadok) a nagymamámtól örököltem, ez tény.


Viszont minden mást önerőből értem el, a szüleim nem cégtulajdonosok, akiknek a székébe beleülhettem, én vagyok az első diplomás ember a családban (bölcsészdiploma!), és igenis büszke vagyok arra, hogy a 8. kerületi másfél szobából idáig jutottam a szorgalmam és a kitartásom által.


34 éves vagyok, az én évfolyamomnak sem volt leányálom az elhelyezkedés, de teljesítménytől függ, ki mit hoz ki magából.

2011. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:
mi mindketten első generációs értelmiségiek vagyunk, semmit értsd egy fillért sem örököltünk (mindenki él még), nem kaptunk semmi útravaló batyut, csak szegény, meg szegényebb rokonunk van. Amit elértünk azt a diplomáknak, nyelvtudásnak köszönhető. De így is annyi a hitelünk, hogy semmi különösebb kiadásra nem telik. Pl. ruhát évek óta nem vettem, csak pár használt kismama nadrágot Teszveszen....
2011. jún. 28. 20:04
 34/98 anonim ***** válasza:
96%
Én br 500 ezret keresek, de kemény munka áll mögötte, 2 diploma, és 5 nyelven beszélek. A párom vállalkozó, változó mennyit keres, kb úgy, mint én. Nincs hitelünk, van két lakásunk, két kocsink. Mi egyáltalán nem szórjuk a pénzt, és egyáltalán nem gondolom, hogy gazdagok vagyunk. Másrészről úgy vélem, jöhetnek rosszabb idők is, hiszen semmi sem állandó. Próbálunk félretenni, a gyermekeinknek megalapozni a jövőjét, ahogy a mi szüleink is elindítottak minket az életben anno.
2011. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 100.000 körül van a tgyásom + a családi. Páromnak nagyon változó, van amikor 200.000, de van hogy 500-550.000 a hivatalos fizetése. Neki van még Cafeteria évi 600.000 és 13. és 14. havi is.

De sajnos nagyon keveset van itthon, és sok a hitelünk is.

2011. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
100%

Mi kulfoldon elunk. Ferjem keresete 4000 dollar korul van ( 800 ezer ft). En most a 2 eves kisfiam mellett meg babysitterkedek is napi 30 dollart (6000 ft-ot kapok).

Itt ugyan alberletben elunk (mobilok akarunk maradni) de sajat autonk van. Otthon Magyarorszagon van 5 telkuknk a Balaton parton es egy videken. Mindegyik ki van fizetve.

Jah es otthon is van egy sajat (hitelmentes) autonk.


Mi mikor osszehazasodtunk (3 evvel ezelott) es 2 het mulva kijottunk kulofoldre, semmink se volt. Amink van azt a sajat eronkbol epitettuk fel. Ferjem nagyon szegeny csaladbol szarmazk, en atlagosbol de nem tudtak-tudnak tamogatni a szuleink. Nem is vartuk el.

Kezdetben egy pici szobat bereltunk egy idos neninel. Nagyon sokat kellett turnunk, melloznunk,nelkuloznunk. Raadasul varatlanul teherbeestem.

Most megis nagyon jol elunk es a varos egyik legjobb kornyeken berlunk egy szep lakast :)

2011. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:

19:30 - mivel foglalkozol? :)

Az sem mindegy, hogy ki melyik városban dolgozik. Azért BP és mondjuk kelet Mo között van egy jó 30%-os bérolló. Én az utóbbi régióban élek viszonylag jó körülmények között. 3 nyelven beszélek a magyaron kívül, van 1 diplomám és egy OKJ-s papírom.

2011. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
77%

Szinte gondoltam amikor leírtam,hogy a szüleim gazdagok, lesz, akinek nem tetszik. Bár már hónapok óta nem írok ide ilyesmit, mert nagyon irigy a magyar.

Csak megsúgnám! Nem a családi vállalkozásban dolgozom. Saját van. A családit a bátyám viszi tovább. És elég jól megállom a helyem a munkámban örökség ide vagy oda. Gondolom erre is ki lehet valami szart találni. Csak nyugodtan. Azért is írtam,hogy már megszoktam az irigyeket.

2011. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ettől függetlenül elvégeztem egy egyetemet, GYES alatt fogom elkezdeni a 2.-at! Azt hiszem ez nem függ attól,hogy mit örököltem. Semmivel sem érzem rosszabb embernek magam annál, akinek nem volt háttere!
2011. jún. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk gazdagok, de nem élünk rosszul, nincs hitelünk. Másfél szobás lakásban élünk egy gyerekkel. Nettó 120ezer a fizetésem, férjemé kicsit több. Ő ezen kívül még másodállásban is dolgozik, az változó. Van két lakásunk albérletbe kiadva, egyik a férjemé (fele örökség, felét összespórolta), másikat én vettem szintén örökölt pénzből. De ennek az volt az ára, hogy 20-25 éves korom között elvesztettem mindkét szülőmet és két nagyszülőmet. Elhihetitek, hogy sokszor eszembe jut, hogy inkább nem kéne az örökség, csak lennének még itt a szüleim...
2011. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!