Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le mered írni mennyit kerestek?

Le mered írni mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Olyan családokat kérdezek ahol úgy érzik a szülők, hogy jól keresnek. Le mernéd írni, hogy mennyiből éltek!? Tehát az átlag felettiekre gondolok...
2011. jún. 28. 14:51
 11/98 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok! Jaj, dehogynem! De én már megszoktam, mert nálam ez gyerekkorom óta így működik!

Múltkor egy ismerős szinte nekem támadt,hogy jaj azért vigyázzunk el ne kapassuk, meg, hogy majd a mi gyerekünk aranykanállal fog enni. Nem nagyon akartam lereagálni, de apukám pont látta a szitut és odaszólt, hogy pont most vágatja ki a tölgyfát,hogy játszóteret építessen a gyereknek a medence mellé a kertünkbe! Az ismerős majdnem elájult, mi meg jót nevettünk!

A férjemet zavarja még,engem nem. Megszoktam. Mindig lesz,aki irigykedik. De attól függetlenül,hogy mim van, megdolgozom keményen a pénzemért. Ahogy anno apukám is. Ő mindig azt mondja,hogy tessék lehet utána csinálni. Neki nem voltak még csak gazdag szülei sem. Én meg úgy érzem, hogy megállom a helyem!

Ja, ha nem derült volna ki, első babánkat várjuk!:))

2011. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ebben semmi bántás nem volt. De aki az átlagot, vagy attól kevesebbet kap, annak nehéz ezt elképzelni.
2011. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 A kérdező kommentje:
Az a bántás, hogy olyan anyának hisznek aki 20.000 ft különbségért képes otthagyni a kicsi babáját másra (magánbölcsi) ahelyett hogy inkább húznának kicsit a nadrágszíjon mert azért 20.000 ft különbséget megér hogy az anyukájával legyen a kicsi. Csak ez az, hogy azt nem gondolják, hogy nem mindenkinek 20.000 ft különbség van a gYEd és a fizuja között, hanem a 15szöröse...
2011. jún. 28. 15:39
 14/98 A kérdező kommentje:
bocsánat, a különbség 12-szerese, félreszámoltam.
2011. jún. 28. 15:40
 15/98 anonim ***** válasza:
82%
Biztos van oka, ha valaki átlagon felül keres. Tanulmányok, kompetenciák, hozzáállás, tapasztalat. Nem kell köpködni azokra, akik jobban élnek. Nekünk amink van, azt a párommal ketten hoztuk össze nem kis melóval és kitartással. Lehet irigykedni, beszólogatni és ahogy az egyik korábbi hozzászóló apukája írta, lehet utánunk csinálni.
2011. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem volt ebben bántás. Örülj neki, hogy ennyit keresel! Én 90-et keresek, ezért nekem nem érné meg visszamenni (eüs dipl minbér). Nálunk a férjem keresi a pénzt (netto 500 körül+kocsi), ami nem tudom mennyire számít soknak, mindenesetre nem verem nagy dobra a játszótéren én sem ezt.

Van egy gyönyörű lakásunk és azt gondolom, hogy bár nem vagyunk gazdagok, jómódban élünk, mivel kevés a kiadás ( a lakás rezsije nagyon alacsony, kocsi céges, se penzin, se telefon). Mi nem örököltünk semmit sajnos, de azt hiszem így a nulláról indulva 33 évesen nagyon sokat elértünk mind anyagiakban, mind hivatásban, mind családban.

2011. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
69%

Nem élünk átlagon felül(de nem is rosszul) mégis sokat bántottak,mert végig táppénzen voltam terhesség alatt,és magánorvoshoz jártam.Ennek mind oka volt,én ragaszkodtam hozzá.Most azért bántanak,mert nem akarom bölcsibe adni a fiamat,és visszamenni dolgozni két év után."ja,hát ha megteheted".

Sajnos sok a szánalmas,irigy ember.

2011. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 A kérdező kommentje:
Mi annak ellenére hogy mindketten jól keresünk még így sem élünk fergetegesen. Rengeteg a hitelünk, mindenféle (diákhitel, lakás, kocsihitel, kb. 200 elmegy csak ezekre és akkor még pelenkát, kaját nem vettünk). Igazából semmi extrára nem költünk, nem járunk moziba, meg sehová, havi 1-2 gyerekprogramon kívül (1300ft-os játszóházra gondolok, meg hasonló)
2011. jún. 28. 15:48
 19/98 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi nem keresünk olyan jól, mint ti, szóval nem tudok hasznos választ adni, de ezt a kérdést valahogy "magaménak" érzem.

Szóval nem vagyunk gazdagok, szép házunk van (pici hitellel), saját kocsi, mindkettőnknek biztos melóhelye, bár én gyeden vagyok, max-ot kapok. Jut is, marad is, nyaralás belföldön, kirándulások, fagyozás, állatkert, strand, nem okoz kárt a családi kasszában. A párom most indította el a vállalkozását, támogatom, segítem abban, amiben tudom, azért hogy jobb legyen. (Ha kell valakinek fotós, szóljon!:))

És már ez szúrja mindenki szemét, hogy nem nyomorgunk, nem panaszkodunk, hanem tesszük a dolgunkat.

Sajnos sok anyagilag szegény rettenetesen irigy, mert még 2 gombóc fagyit sem tud venni a gyerekének, bezzeg a másik igen. És közben semmit nem tesznek azért, hogy jobb legyen nekik, csak sopánkodnak, panaszkodnak és utálják azt, akinek egy kicsit is jobban megy. És közbe le mernek írni olyan közhelyeket, hogy a pénz nem boldogít.


Szóval nem kell törődni az irigy emberekkel, biztos van a környezetetekben olyan ember, aki nem akar a pénztárcátokban turkálni.

2011. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:
15:46- na, ezt már én is megkaptam. Ja, hát akinek telik rá... Ráadásul mivel magánbölcsibe adtuk így azt hiszik csak "megszabadulni " akartam a gyerektől, mert mi értelme kifizetni a magánbölcsit, hisz akkor alig marad. Azt persze nem kötöm az orrukra, hogy a kifizetett pénz a magánbölcsinek még mindig jóval kevesebb mint a fizu és így ez az egyetlen módja, hogy helyre rázódjunk anyagilag. De sokan csak azt látják biztos untam az itthonülést inkább magánba adtam... :((((
2011. jún. 28. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!