Van kérdésetek a gyermeketek beszédfejlődésével kapcsolatban?
Sziasztok!
Sajnos nem tudtam előbb jelentkezni, és azt sem tudom megmondani, mikor jövök legközelebb, de most próbálok válaszolni a közben felmerült kérdésekre.
Diána!
Ha időnként kijavítod, az nem gond, de ha láthatóan fontos mondanivalója van, akkor ne szakítsd félbe , nem volna jó, ha csökkenne a beszédkedve e miatt.
Jelenleg nem tudok ígérni feladatokat, nincs most erre kapacitásom, de ha valahol elakadtok, írj nyugodtan, igyekszem segíteni.
Üdv.
Adri
A 18 éves fiatalnak:
Szia!
Sajnos nem ismerem az általad említett módszert. Csak kisgyermekekkel vagy tapasztalatom, nem tudok konkrét terápiát ajánlani.
Dadogásra specializálódott pszichológust keresnék meg a helyedben, mert valahogy a beszéd közben keletkező görcsöt kéne feloldani. Lazító gyakorlatokkal, vagy pl. autogén tréninggel próbálkoztál már?
A 3 éves, beszélni félő kisfiú anyukájának:
Szia!
Egyelőre egyáltalán ne törődj vele, hogy hogyan ejti a szavakat, csak a tartalomra koncentrálj! Nem jó, hogy ha egy ekkora gyermeknek beszédfélelme van. Ha nem múlt el azóta, hogy írtál, szerintem vidd el egy gyermekpszichológushoz a kicsit.
Üdv.
Adri
kuka-kukac-ki kérdés:
Nem tudom :)
A 283-as hozzászólás írójának:
Szia!
Találtam neked egy jó leírást az expresszív beszédzavarról:
A neve ijesztő, de sokszor csak arról van szó, hogy a szakemberek sem értik, hogy jó beszédértés, és intellektus mellett miért nem beszél még. Beszédindító terápiát szoktunk alkalmazni ilyenkor. Otthon annyit tehetsz, hogy továbbra is türelmes vagy, beszélsz hozzá sokat (mese, mondóka, dal, az éppen történő események kommentálása), és sok beszédalkalmat teremtesz, de nem erőlteted, hogy mondjon ki bármit. A gyermekkel foglalkozó logopédust kérdezd meg, hogy mit csinálnak a foglalkozáson, és milyen otthoni játékos feladatokkal tudod elősegíteni a gyorsabb haladást.
Üdv.
Adri
A 286-os hozzászólás írójának:
Szia!
Sokszor előfordul, hogy a fiú gyermekek később kezdenek el mondatokban beszélni. Ha visszaolvasod a hozzászólásokat sok példát láthatsz erre itt is.
Fordulj a helyi nevelési tanácsadóhoz, ott pszichológus és logopédus is megvizsgálja a gyermeket, és az apuka is megnyugodhat, hogy semmi baja a gyerek értelmének. A beszédindító terápia pedig felgyorsítja majd a beszédtanulást.
Üdv.
Adri
Kedves Móni!
Ez az átmeneti dadogás. több hónapig is eltarthat, próbálj nem tudomást venni róla, és főleg magadat megnyugtatni, mert a gyerek megérzi, hogy zavar téged valami a beszédében, és ettől őt is zavarni fogja.
Csak a tartalomra koncentrálj, próbáld mindig meghallgatni (tudom, hogy nehéz kivárni, és nem a szavába vágva befejezni helyette).
6-7 évesen, és kamasz korban lehetnek még ilyen időszakok, hogy visszatér a dadogás, ne ijedj meg ettől majd.
Ha megnyugtatna, elviheted a helyi nevelési tanácsadóba, hogy nézze meg egy logopédus, de ő is ezt fogja mondani. :)
Kitartást!
Adri
Kedves Adri!
Móni vagyok,köszönöm szépen a megnyugtató szavakat,remélem így lesz ahogy írtad...
Még lenne egy kérdésem.Van amikor halkan szinte alig hallhatóan pedig rendesen kimondja a szavakat,hangosan pedig dadogva,ez miért van?
Máskor pedig úgy beszél,hogy befelé szívja a levegőt,és nehezen ki tudja mondani a szót.Remélem érted,hogy gondolom,mert ezt így elég nehéz leírni,megfogalmazni...
Remélem tudsz majd írni,nagyon köszönöm előre is!!!!:))
Üdv:Móni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!