Ezért feljelenthetem apámat?
Tulajdonképpen ez nem is egyetlenegy kérdés, hanem két kérdés egyszerre (mind a kettő fontos, és itt két különböző kérdésről van szó).
1) Testi fenyítés
2) Ha már megtörtént a dolog a családban, mi a teendő utána: át kell-e beszélni a gyerekekekel, és ha több gyerek is van, akkor a közvetlenül nem érintett gyerekekkel kell-e beszélgetni, főleg ha bántja őket a dolog és kérdéseik vannak.
Az 1) kérdésről most nem írnék, főleg azért, mert ez inkább olyan, amit a Gyakorikédések-hu-n inkább a ténykérdések körébe lehet sorolni: a világtérképen pirossal és az alatta levő Európa-térképen zölddel jelölt országokban ez tilos.
A 2) kérdés viszont ettől különböző, és önmagában is sok fontos dolgot tartalmaz, és tulajdonképpen már nem is elsősorban a verésről szól. Milyen a légkör a családban (most a büntetéstől és a konkrét esettől függetlenül)? Ha valami fontos (bár kellemetlennek hangzó) kérdése van a gyerekeknek, megkérdezhetik-e a szüleiktől, vagy már maga a téma is tabu? Lehet-e beszélni témákról (nem tettleges szemtelenségről vagy bomlasztásról van szó, hanem puszta kérdésekről, amiket előbb utóbb ígyis-úgyis át kellene beszélni a gyerekekkel). Pontosan érzik-e a felelősség határait a gyerekek, vagy pedig mindenre rátelepszik egy csendes hallgatás, és senki nem tudja a családban, miről lehet nyugodtan beszélgetni?
Igen, szerintem ha lehetőséged van rá, és ismersz olyan felnőttet, akivel tudsz beszélgetni, és felelősségteljes, megbízható is, akkor jó, ha beszélgetsz fontos dolgokról, mert így, hogy ezeket a kérdéseket a családban nem lehet átbeszélni, az nem jó és nem természetes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!