Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A világon mindennél jobban...

A világon mindennél jobban gyűlölöm az apámat,?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Apám alkoholista. Minden este s.eggrészegre issza magát. ilyenkor anyukámmal sokszor veszekednek. Megmondtam neki, hogy nem szeretem és erre ő csak nevetett az egészen. Pedig így van. Már nem bírom elviselni őt. Olyan mintha nem is szeretne. Az érzéseimmel nem foglakozik napközben, este pedig iszik...
2010. máj. 31. 19:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit csináljak? Annyira idegesít.
2010. máj. 31. 19:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudsz mit csinálni, mint csendben tűrni és elviselni, hogy ilyen az apukád. Nem fog már megváltozni...Próbálj esetleg beszélni édesanyáddal a dologról, gondolom őt is zavarja apud viselkedése.
2010. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele erről. Azt mondta, hogy ő legszívesebben elválna, de tudja, hogy a ház úgyse lenne a miénk és akkor nem iagzán tudnánk hovamenni. Van egy nővérem is, de ő már egyetemista, de amikor itthon van/volt mindig veszekedett apámmal az alkoholizálása miatt.
2010. máj. 31. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne vegyél róla tudomást!Az én apám is alkesz volt,hála istennek elváltak anyuval.Sajnos nem teszi jól anyukád,hogy vele marad,mert ezzel a ti életeteket is tönkre teszi,de ha nincs mit tenni,akkor valahogy el kell viselni....

Mondd el neki,hogy téged zavar,hogy iszik (sajnos az alkoholista embert ez sem fogja meghatni)...azért egy próbát megér.

2010. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na igen, nálunk még rosszabb volt a helyzet. Milliószor rosszabb. 11-12 évesen én beszéltem rá anyámat, hogy koltozzunk el és szakítsuk meg vele a kapcsolatot. Anyám még szerette és sajnálta, de valakinek józannak kellett maradnia, hogy normális életunk legyen - az meg én voltam.

Tapasztalatból mondom, segíts anyukádnak, hogy apád nélkul folytathassátok az életeteket. Itt már nem segít semmi, akármit is igérni fog, 1-2 napnál/hétnél tovább nem tart majd...

Nekunk sem volt jó anyagi helyzetunk, ne hidd azt. Az utolsó pénzunkbol koltoztunk el. Most már minden rendben!

2010. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én karácsonykor borultam ki először és elmondtam mit szeretnék. Elmondtam, hogy nem bírom vele, hogy ilyen alkoholista meg minden. Akkor megigérte, hogy nem iszik többet. Mondanom sem kell, hogy másnap már alig állt a lábán a piától... De anyum azt mondja, hogy bírjam ki valahogy.
2010. máj. 31. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én apám is ilyen. De tudod, mi a vicc?

Az anyám is iszik, szóval tulajdonképpen részegek között élek. Kemény...

Azt tudom tanácsolni, hogy menj el kollégiumba, hiszen - a korodból ítélve - mindjárt itt az ideje, hogy válassz középsulit.

Anyukáddal nem tudsz mit csinálni, szép, hogy segíteni akarsz rajta, de ő döntött úgy, hogy hozzámegy ehhez az emberhez. Ez az ő élete, neki kell élnie, nem neked.


Kívánom, hogy nyugodt jövőd legyen. Kitartás, és fel a fejjel! :)

2010. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér. Beszélj anyukáddal, hogy költözzetek albérletbe. Igen, a házat talán nem kapjátok meg, vagy csak herce-hurca árán, de ha megengedhetitek magatoknak, akkor egy albérletben ketten kényelmesebben élnétek. Nem hiszem, hogy egy átszámolást nem ér meg a dolog. Tudom, hogy nincs közöm hozzá, de anyukádnak azért így névtelenül is üzenem, hogy gondoljon bele,milyen gyerekkorba kényszerít bele csak azért, mert nem mer lépni, tenni ellene. Ez nem fer, senkivel szemben! Mindig dühös voltam az ilyen szülőre, és úgy érzem, ez alól nincs mentség. Apukád beteg, alkoholbeteg, egyedül nagyon keveseknek sikerül leállni, de anyukád nem beteg, rajta a döntés súlya! Kemény helyzet, de nem lehet évtizedekig csak nyelni, már csak miattad sem! L27
2010. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg anyukádnak h ez így nem mehet tovább és váljanak el vagy szólj a Gyámhatóságnak ha ott foglalkoznak vagy küldjétek elvonó kúrára.
2010. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!