Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja a gyerekesek...

Miért zavarja a gyerekesek egy részet ha vannak olyan emberek/párok akik saját akaratukból nem akatnak gyereket vállalni ?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindenkinek szúrja a szemét de elég sok gyerekkel rendelkező mérges azokra akik nem akarnak gyereket.

Rengeteg mindenre hivatkoznak, többek között a nyugdíjrendszert és a népessegcsökkenést hangoztatják elsősorban.


jún. 26. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
59. Már normális főnököm van, aki nem diszkriminálja negatívan a gyerekmenteseket:) Nyilvánvalóan arról a szabadságról van szó amivel én rendelkezem, és szeretnék is, mert jogilag megillet. Mint írtam, már nincs vele probléma.
jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
67%

Engem pont hudegen hagy ki szül és ki nem. Van gyerekem és imádom. Én választottam az anyaságot. Tény hogy 1nel megállunk.


A legtöbb gyerekes és gyereknelkuli ismerőssel is jó a viszony. Azt viszont kimondottan utálom amikor egy gyerek mentes ismerősnek merek valamit mesélni hogy pl. Egész éjjel nem aludtam mert beteg a gyerek. És azt a reakciót kapom felháborodott hangnemben hogy "HáT DE tE aKArtáL GYERekET!!!! NekeM eZÉrT neM KEll"

Majd elkezd okositani hogy neki mennyivel jobb az élete mint az enyém és hogy én is biztos megbántam a lányom. 😂 Az első 1-2 alkalommal meg vicces ez de utána már baromi idegesítő.


Hiába mondom el neki hogy "JÓ akkor ne legyen gyereked, te döntésed, de kérlek ne szóld le az éj életemet mert bántó".

jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
13%

62. Szóval panaszkodsz a gyerekedről a gyerekmentesnek, és aztán megsértődsz azon ha szembesítenek vele hogy ezt te választottad😂 vicces.


Azzal a résszel hogy litániát ad elő, hogy neki mennyivel jobb az élete, én magam mint gyerekmentes nem tudok azonosulni, én pl ilyeneket nem mondok, és nem mondanék senkinek. De ettől még abban, amit előtte mondott, a TE panaszkodásodra vonatkozóan, abban viszont abszolut igaza van. Mégis mit kéne erre reagálni? Kezdjünk el sajnálkozni hogy mártírkodhass? Vag mit ?

jún. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
90%

#63 És ha valaki mondjuk egy vállalkozást indít, ami regi álma, de sok nehézséggel jár ilyen-olyan okokból, es ezert esetleg panaszkodik, vagy megemlíti, hogy kicsit mélyponton van, általaban nem az az első reakció, hogy "te akartad"!

Egy csomó olyan dolog van az életben, sőt, szinte minden, amibe ha az ember belekezd, közben derül ki egy csomó minden. Sok olyasmi, amit lehetett tudni, de megélni mas, vagy csak sejthető volt, esetleg egyaltalan nem szamolt vele az ember.

Igaz, hogy a gyerek ezek közül az egyik legkomolyabb, mert nem lehet csak úgy abbahagyni.


Ez a "te akartad", ez semmilyen esetben nem egy empatikus válasz.

jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
80%

#63! Nem panaszkodik, ez egy olyan mondat, amit mindenki használt már bármivel kapcsolatban. Pl.: Hú, b+,hulla vagyok, 7-re értem haza a buliból és a szomszéd már 8-kor nekiállt fúrni. Gondolhatod, azt hittem szétesik a fejem.

Mégse hallottam még soha ilyen reakciót. Hát, te akartál bulizni. Megbántad már, mi? Ha újra kezdhetnéd tuti, soha nem mennél. Én nem is megyek. Eszembe se jutna. Lám, lám, nem is fáj a fejem🤣

Hülyének is néznék, aki ilyen választ ad, mert mindenki számára egyértelmű, hogy tök jól érezte magát a buliban, máskor is volt már és ez után is lesz. Nem, nem cserélne azzal, aki sose volt. Max.a fúrós szomszédot cserélné le, ha lehetne. Mivel tudja, hogy nem lehet, elfogadja, hogy járulékos veszteség, de ettől fog még bulizni és nem bánt meg semmit. Csak a gyerekmentesek szeretnek mindent félrefordítani.

jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
#65 - jobb példa :), 64 voltam.
jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
0%

64. Azért a vállalkozás kicsit más téma. Az munka-megélhetés, nélkülözhetetlen része az életnek, különben nem lesz pénz, éhenhal az ember, nem tudja fizetni a lakhatását, utcára kerül/kikapcsolják a vizet, gázt stb, míg a gyerekvállalás pl nem ilyen. akkor nem halsz éhen és nen kerülsz utcára/maradsz közművek nélkül, ha nem vállalsz gyereket, sőt, pénze is több marad az embernek, mert nem kell rá költeni.:)

A bulis példa ilyen szempontból valóban jobb, opcionálisabb jellegű, azt is maga választja az ember:), és akkor viselje a következményeit is. Én pl nem vagyok bulizós, sose voltam. Szóval nem érint, inkább bekuckózok otthon egy jó könyvvel, sorozattal a laptopon, vagy a párommal csinálunk valami közös programot, alkoholt inni se szoktam hogy aztán később kínlódjak, meg nem is szeretem. :)

jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
85%
Pont azért, amiért vannak olyan tudatosan gyermektelenek, akiket zavar mások gyerekvállalása. Sokféle ember van, némelyiknek pedig az az elképzelése, hogy köze vagy joga van a saját nézeteit erőszakosabban "képviselni". Egyszerű a képlet, nem tanulták meg soha, mi az a magánügy :D
jún. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
28%
68. A gyerekmentest nem zavarja. Leszarjuk. Csak az fárasztó mikor bizonyos gyerekesek, mikor megkérdezik mikor lesz már gyerekünk,(mert sok megkérdezi), és azt mondjuk magánügy, akkor jön hogy bunkók vagyunk, ha meg megmondjuk, hogy nem akarunk gyereket, jön az "önzők vagytok" , " majd megbánjátok", " bár anyátok is így gondolkodott volna", " ki nyitja rád az ajtot ha öreg leszel", stb stb dumákkal. Mert igen, sokan mondják nekünk ezeket, azok a gyerekesek akik valamiért frusztráltak a saját életük miatt, és ezzel élik ki magukat.
jún. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
85%
69# dehogy szrjatok le. Ti foglalkoztok ezzel a témával a legjobban. :)
jún. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!