Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja a gyerekesek...

Miért zavarja a gyerekesek egy részet ha vannak olyan emberek/párok akik saját akaratukból nem akatnak gyereket vállalni ?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindenkinek szúrja a szemét de elég sok gyerekkel rendelkező mérges azokra akik nem akarnak gyereket.

Rengeteg mindenre hivatkoznak, többek között a nyugdíjrendszert és a népessegcsökkenést hangoztatják elsősorban.


jún. 26. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
Mi amúgy próbálunk oda figyelni. Szelektív szemétgyűjtés, a fürdővízzel öntjük a wc-t le, sok kézmosó vizet sem engedek csak úgy elfojni . Ez csak pár dolog.
jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
57%

13. Itt a probléma. Te gyereked te döntésed, old meg ahogy tudod. Ne azoknak kelljen már hozzád alkalmazkodni, akik a szabad életük érdekében nem vállaltak gyereket. Nem azért hoztunk ilyen döntést, hogy majd más gyerekéhez kelljen igazodni. A szülője vállalta saját akaratából oldja meg a felügyeletet, és ne a gyerekmentes ember kárára.

Én az ilyen kivételezések miatt hagytam ott az előző munkahelyemet, mert állandóan a gyerekesek miatt kellett máshogy szervezni a szabadságot, meg miattuk kellett túlórázni, helyettük dolgozni mert random leléptek melóból a gyerekre hivatkozva, és a főnök is ilyen mentalitású görény volt.


Kérdező: Sok gyerekes van akinek valójában szar az élete, megbánta stb, ezért abban éli ki magát, hogy gyerekmentes embereket kritizálnak, miszerint "önzők", " majd megbánják", " ki nyitja rájuk az ajtót ha öregek lesznek" , " furák", stb stb. Én is kaptam ilyen beszólásokat gyerekesektől, amiért nem akarok gyereket. És igen, online is sok a mocskolódó kommentjük.

De

Általánosítani azért nem kell. Vannak normálisak is, akik elfogadóbbak. A többivel nem kell foglalkozni:)

Nekem az egyik rokonom nyomta a témát nagyon erőszakosan egy ideig. Neki volt az a sablon dumája, hogy önzők vagyunk- mondom kivel ? A nem létező gyerekkel szemben? Ha mi őnzők vagyunk mert úgy élünk ahogy nekünk jó, akkor ilyen alapon te is önző vagy, mert te is úgy élsz ahogy neked jó, ráadásul te még gyereket is csináltál ugyanilyen önző okokból:), nem törődve azzal, hogy milyen szar világban élünk, lecsaphatják az osztálytársai a mobiljáért, az egészségügy pocsék, világjárványok, háborúk, gyilkosok, pedofilok, erőszaktevők stb. Na ez volt az a pont amikor a torkán akadt a szó és már nem voltak sablon "érvei", amik amúgy is gyenge lábakon álltak😂.

jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
32%

Te gyereked te döntésed, old meg ahogy tudod. Ne azoknak kelljen már hozzád alkalmazkodni, akik a szabad életük érdekében nem vállaltak gyereket. Nem azért hoztunk ilyen döntést, hogy majd más gyerekéhez kelljen igazodni. A szülője vállalta saját akaratából oldja meg a felügyeletet, és ne a gyerekmentes ember kárára."

Teljes mértékben egyetértek.

Úgy vállaljon mindenki, hogy az más ember szabadságát semmilyen módon ne korlátozza.

jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
82%
52-53, továbbra is tartom, hogy nem csak a gyerekesek miatt lehet ilyen, hogy éppen nem pont akkor tud valaki szabira menni, mikor akar. Sajnos a felnőtt világ ilyen, hogy nem mindig az van, amit akarunk. Én is volt, még gyerek előtt, hogy másik kollégák előbb kértek szabit, nem is gyerek miatt és én nem mehettem, hanem máskor, valahogy túl éltem.
jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
0%
54. Csak itt nem arról van szó jelen esetben, hogy ki kért előbb szabadságot, hanem arról, hogy egyes gyerekesek a gyereküket használják kifogásként arra, hogy indokolatlanul előnyökhöz jussanak.
jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
31%

54. De csak egy másik példa amivel többször találkoztam, és semmi köze a munkához.

Elmegyek a boltba a férjemmel és veszünk ezt azt, majd beállunk az egyik pénztárhoz ahol már jó hosszú a sor ( mindegyiknél). Szóval mindegy hova megyünk. Állunk, várunk, majd egy nő ráncigálva hozza a visítozó vörösfejű 6-7 éves forma gyerekét és azt mondja nekünk:

- Engedjetek már előre mert gyerekkel vagyok!

A mi válaszunk erre határozott nem. Miért? 1. Mi álltunk be előbb a sorba, jogunk van ahhoz, hogy előbb kerüljünk sorra. 2. Semmi közünk hozzá hogy ő a hisztiző, viselkedni nem megtanított gyerekével jött a boltba. minek hozta?

Oldja meg a felügyeletét otthon VAGY várja ki a sorát mint mindenki más és ne követelőzzön, főleg nem ilyen proli stílusban.

Hasonló szituáció esett már meg többször, több boltban, ügyintézésnél stb stb. És nem csak velem, van még pár gyerekmentes barátunk akikkel szintén. És igen, ha egy sorban állásnál az ember nem áll ki magáért, az ilyenek abszolut ki fogják használni. Azaz NEM, nem lesz előnye azért mert gyerekkel jött vásárolni/ügyet intézni/sorbaállni. Ha egyet előre engedek, jön majd a többi is. Nem. Az ő döntése a gyereke megléte, az ő baja.

jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%
56, a stílus mindenképp gáz, gyerekkel vagy anélkül is. Én nem szoktam kérni, hogy engedjenek előre minket, bár csak 2 éves lesz, még buszra szálláskor sem, pont fordítva, hogy a többi utas vagy máshol többi vásárló esetleg szokott előre engedni. Ha kérném, akkor sem így, hanem szépen, normálisan.
jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy amúgy sajnos ilyenkor max a gyerekkel szúrsz ki, ha ennyire sír, valami gondja van.
jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
81%
#52! Ez szuper. A szabad életed érdekében ezentúl munkahelyet is úgy válassz, hogy ne legyen főnököd. Attól, hogy nem vállalsz gyereket, az életed egy részén szabad leszel. Pontosabban szabadabb, mint ugyanott egy gyerekes. Ugyanakkor más területen nem leszel szabadabb. Pl. házasként egy szinglinél, vagy alkalmazottként egy vállalkozónál. Ha főnökod van, akkor a szabadságod nagyobb részével ő rendelkezik. Dönthet gyerekek száma alapján, vagy éppen horoszkóp alapján is, ha olyan kedve van. A lényeg, hogy ebben nincs szabadságod.
jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
70%

57. Te nem, vagy ha mégis akkor nem úgy... Hát ez az, valószínű te a normális szülők közül való vagy és ezért, de hidd el sokan nem ilyenek.

Buszon, villamoson stb pl mi szoktuk felajánlani a helyünket terhes, vagy kisgyerekkel utazóknak mert az elég balesetveszélyes a gyerekre nézve is, és teljesen más szituáció.

Én pl szeretem a szabadságomat összeegyeztetni a férjemével, hogy együtt tudjunk lenni, és ez sokszor nem jött össze olyanok miatt akik mindenáron a gyerekre hivatkozva ennek rendszeresen keresztbe tettek. A régi melómat az ilyeneket támogató főnök miatt is hagytam ott. Szerencsére a mostani helyen végre nincs ilyen diszkrimináció, aki előbb írja be, azé a szabadság x időszakra, és túlórázni se kell a gyerekesek helyett, mikor randim lelépnek, mert nincs kivételezés, vagy marad és teszi a dolgát, vagy rövid úton keresnek a helyére mást aki dolgozik.

jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!