Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja a gyerekesek...

Miért zavarja a gyerekesek egy részet ha vannak olyan emberek/párok akik saját akaratukból nem akatnak gyereket vállalni ?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindenkinek szúrja a szemét de elég sok gyerekkel rendelkező mérges azokra akik nem akarnak gyereket.

Rengeteg mindenre hivatkoznak, többek között a nyugdíjrendszert és a népessegcsökkenést hangoztatják elsősorban.


jún. 26. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
77%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Én amúgy gyerekes vagyok és egyáltalán nem érdekel, hogy ki vállal, vagy ki nem vállal gyereket. Nem is ismerek olyan gyerekest, akit ez zavarna.

jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
41%

Az tény, hogy a nem gyerekesek nyugdíját azoknak a gyerekei fizetik, akik vállaltak. Ezzel kár vitatkozni.

És értem hogy öngondoskodás meg minden, de valljuk be ez lesz a kevesebb a sok wannabe emberből.

Egyébként meg a gyerekteleneket jobban érdekli mit gondolnak a gyerekesek, mert minden napra jut egy ilyen kérdés…

Gyerekenként hidegen hagy hogy ki miért nem vállal gyereket, amíg nem ugat bele abba, hogy én miért vállaltam.

jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
55%
Kit érdekel, hogy szültök-e? Én lesz@rom. Ti lovagoltok ezen a témán, de miért nem egymással beszélitek meg, hogy milyen jó gyerek nélkül? Minket nem érdekel.
jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan már, 1-es, elég megnézni a Facen az ilyen témájú cikkeket, mindig van egy csomó habzó szájú, aki elkezdi osztani a gyerekteleneket, hogy önzőek, bezzeg ha a szüleik nem vállaltak volna gyereket, ne is akarjanak majd nyugdíjat így, stb.


Akit nem érdekel, akar-e más gyereket, az nem fog odakommentelni.


Kérdező, amúgy ez egy ilyen emberi tulajdonság, hogy sokan nem bírják felfogni, hogy nem mindenki akar ugyanúgy élni, nincs is elég intelligenciájuk, hogy elfogadják. Buták. Ha megnézed, sok ember ugyanezt csinálja pl. a vegákkal, valamiféle személyes sértésnek veszik, ha valaki nem eszik húst és mindenhol beléjük kötnek, meg magyaráznak nekik, hohy fognak éhen halni.

jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
88%

"Az tény, hogy a nem gyerekesek nyugdíját azoknak a gyerekei fizetik, akik vállaltak. Ezzel kár vitatkozni."


Ez így van. De a mostani gyerekek ellátását, az iskolákat, játszótereket, orvosi ellátásokat meg gyerektámogatásokat azok is finanszírozzák, akik nem vállalnak gyereket. Érted.

jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:

#2 de ez így nem teljese igaz, hogy a gyerekes gyereke fizeti majd a gyermektelen nyugdíját.

Nyugdíjjárulékot mindenki fizet, az is akinek nincs gyereke.

A gyermekes családok pedig rengeteg pénzt kapnak, olyan pénzeket amit egy gyermektelen nem.


Ezzel akkor mi van ? Ez így oké ?

Szóval ha egy gyermekes család kap x összeget az rendben van de ha a gyereknek később fizetnie kell a nyugdíjjárulékot az már nem fair ?

jún. 26. 18:33
 7/77 anonim ***** válasza:
43%
Engem személy szerint kurvára nem érdekel ha valaki nem vállal gyereket. Nem is kötelező mindenkinek. De amikor egy gyerektelen elkezd osztani hogy hogy neveljem a gyerekem az már zavar.
jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:
Milyen körülmények között volt erre példa ? Zavart a viselkedésével a gyerek másokat vagy csak úgy kéretlen tánácsokat kaptál valakitől ?
jún. 26. 18:39
 9/77 anonim ***** válasza:
40%
7 mondjuk meg is nevelhetnéd, ha már a világra szülted.
jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
88%
Engem speciel max az zavar, hogy ők undorító stílusban kritizálnak, mert én akartam, az nem érdekel, hogy ők nem, az ő életük, de fordítva ők is tehetnék ugyanezt, hogy nem néznek le...
jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!