Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja a gyerekesek...

Miért zavarja a gyerekesek egy részet ha vannak olyan emberek/párok akik saját akaratukból nem akatnak gyereket vállalni ?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindenkinek szúrja a szemét de elég sok gyerekkel rendelkező mérges azokra akik nem akarnak gyereket.

Rengeteg mindenre hivatkoznak, többek között a nyugdíjrendszert és a népessegcsökkenést hangoztatják elsősorban.


jún. 26. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
87%
9, nem az a baja 7esnek, hogy egyáltalán nem neveli és azért szólnak, hanem, hogy HOGYAN. Akinek nincs gyereke, ne okoskodjon már vele, hogy hogyan, miként...
jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:

Személy szerint én soha nem néztem le vagy tettem lekezelő megjegyzést egyetlen gyermeket nevelőre sem.

Egy csodálatos dolog lehet azok számára akik valóbban erre vágytak.

Amit viszont én nem szeretek ha valaki azt mondja, hogy nekem könnyű mert nincs gyerekem.

Igen, addig alszok ameddig akarok, azt veszek magamnak amit csak szeretnék mert több marad magamra.

Sokkal több lehetőségem van így, jelentősen rugalmasabban tudok mozogni az élet elég sok területén így.

Azért mert én ezt választottam.


De kérdem én miért én menjek be x műszakban valaki helyett akinek éppen a gyerekért kell állandóan rohanni ha mondjuk azt a műszakot én sem szeretem.

Vagy ha a szabadságolás a téma akkor miért a gyerekes az első nyáron mikor én is el tudom tölteni azt a 2-3 hetét valami jó helyen ?!


Szóval az zavaró amikor nekünk kell rendszeresen elnézőnek lenni mert neki sajnos a gyerek miatt csak így meg úgy jó.

jún. 26. 19:19
 13/77 anonim ***** válasza:
32%

"Amit viszont én nem szeretek ha valaki azt mondja, hogy nekem könnyű mert nincs gyerekem."



Engem max az zavar, hogy szimplán saját döntés miatt, ha nem alszik valaki eleget(diszkó meg ilyen szórakozások) akkor legalább ne nekem panaszkodjon , hogy jajj, alig aludtam.



"mikor én is el tudom tölteni azt a 2-3 hetet..."



Jelenleg ahogy elnézem, azért nem mindegy majd, hogy mikor kapok szabit, mert nincs egész nyáron bölcsi sem, dolgozni meg muszáj, de ha nincs bölcsi, dolgozni nem tudnék, ezért akkor kell majd szabi, amikor a bölcsi szünet és nem azért, mert akkor mennék bárhova nyaralgatni.

jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
55%
A lőtéri kutyát nem érdekli, hogy szülsz-e. Max anyádat meg apádat, ha vannak. Mindenki masak qrvára mindegy, nem körötted forog a vilag, hiába gondolod úgy.
jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:

#13 látod pont itt van a probléma.


Neked a szabadság azért fontos mert szükséged van rá, hogy a gyermeked ellátása/felügyelete megoldott legyen.

A gond ott kezdődik, hogy a fogalmazásod alapján szerinted ez sokkal fontosabb minthogy más ember pont ugyan abban a 2-3 hétben mondjuk nyaralni menjen.


Az az ember nem tehet arról, hogy neked gyereked van ami miatt folyamatosan előre kell tervezned.

jún. 26. 19:44
 16/77 anonim ***** válasza:
26%
#12! Te azt a 2-3 hetet bármikor ugyanúgy el tudod tölteni valami jó helyen. A gyerekesnek akkor kell, amikor a gyereket nem tudja intezménybe járatni. Gondolom, nem arról van szó, hogy miattuk nem is kapsz szabadságot.
jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 A kérdező kommentje:

Akkor még mindíg nem értjük teljesen egymást. Miért kellene nekem bármikor máskor kivennem azt a 2-3 hetet ha mondjuk én Július utolsó 3 hetét szeretném szabadságként kivenni ?

Ha én europai nyaralást tervezek akkor azt nyáron tudom leginkább megtenni.

Ha meg van 3-4 kisgyerekes a munkahelyen akik egymás után vennék ki a szabadságot akkor én menjek előttük vagy utánnuk mert másképpen nem tudják megoldani a gyereket ?


Van egy bizonyos szint ameddig szívesen vagyok kompromisszum kész de ne nekem kelljen folyamat alkalmazkodnom mert nem tudja megoldani.

Erről beszéltem fentebb, sokkal több a lehetőségem ami egy döntés eredménye, ahogyan az is, hogy nincs időd semmire kisgyerek mellett.

jún. 26. 19:51
 18/77 anonim ***** válasza:
48%

16, hagyd, egyszerűen nem akarja megérteni, feleslegesen próbáltam elmagyaràzni én is. A kutya nem sajnálja tőled a nyaralást, de mi meg sajnos nem tudjuk akárhogy megoldani a gyermek felügyeletet. Te nem vagy megértő, talán némi empátia is hiányzik nálad...


Egyáltalán nem az volt a fogalmazásom lényege, hogy nem számít, hogy te csak nyaralni akarsz, azt írtam, hogy NEKEM nem csak azért kell, hanem azért, mert a kislányom pl nem hagyhatom itthon magára pl 2 évesen, mert ha nyári szünet van, nincs bölcsi és nem tudom vinni addig...

jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
85%

"Neked a szabadság azért fontos mert szükséged van rá, hogy a gyermeked ellátása/felügyelete megoldott legyen."


Ez így van, de nem azért, mert veled akarnék kiszúrni... a bölcsi/ovi akkor tart nyári szünetet, amikor, nem mi szülők szabjuk ezt meg. Külföldön ennyivel jobb, ott vannak babysitterek jobban, akik házhoz jönnek, meg olyan fizu, amiből tudnám is fizetni.

jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben értelek. Neked azért kell mert ez az egyetlen lehetőséged neked ott muszáj otthon lenned, ez tiszta sor.

Nem érzem azt, hogy ne lenne bennem empátia én csak egyenlőséget szeretnék.

Olyan ez mint a repülőn az ablak melletti ülés amikor valaki nem adja át a helyétbegy gyereknek, hogy nézhesse pl a leszállást.

Mostanában elég sok ilyen volt a médiában is.

Felvoltal háborodva, hogy az utas nem adta át a foglalt( plusz pénz) helyét egy gyereknek.

Annyi kellett volna csak, hogy anyu kifizesse foglaláskor azt a kicsi pluszt és akkor a gyerek ablak mellett ül.

Valahogy mindig úgy jön ki a lépés, hogy a gyerekes úgy érzi neki több jár mert gyereke van.

jún. 26. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!