Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja a gyerekesek...

Miért zavarja a gyerekesek egy részet ha vannak olyan emberek/párok akik saját akaratukból nem akatnak gyereket vállalni ?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindenkinek szúrja a szemét de elég sok gyerekkel rendelkező mérges azokra akik nem akarnak gyereket.

Rengeteg mindenre hivatkoznak, többek között a nyugdíjrendszert és a népessegcsökkenést hangoztatják elsősorban.


jún. 26. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
83%

Én nem várnám el, hogy te ne mehess. Ez a repülős dolog szerintem is abszurd, ha ennyire fontos lenne, én fizetném a helyet, hogy megkapjuk és nem így próbálnám megoldani. Szerencsére sok normális szülő is van, nem csak ilyenek.



Én pl azt rúgnám fel, aki boltban tolja a babakocsit és rá sem pillant a síró gyerekre, hogy egyáltalán mi a baja, cumit sem ad neki, konkrétan SEMMI reakció.

jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
71%
Nekem van gyerekem, de azt toronymagasrol leszrom, más akar-e, vagy van-e neki, elég, hogy én boldog vagyok, hogy nekem van, és pont. Más olyan embereket sem ismerek, amilyeneket te leírsz, nem tudom, kikről beszelsz. Szerintem ez megint csak provokáció, már vagy a 3. A héten...következő ilyen kérdést eskü jelentem, mert semmi értelme, csak egymásnak uszítás 🤦
jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
84%

#17! Én nem a 13 vagyok. Akkor még nem is olvastam a kommentjét. Jelenleg se gyerekem(pontosabban hasban, tehát még megoldom a felügyeletét😁), se munkahelyem, szóval egyáltalán nem vagyok érintett. Viszont dolgoztam már pár évet (értsd, több évtizedet), de még egy dolgozót se láttam, aki nem tudott volna egész nyáron szabit kivenni. Igen, lehet, hogy nem pont azon a héten. És? Jó esetben egy héttel később is süt a nap. Engem sose zavart, hogy bizonyos szempontból figyelembe veszik a gyerekeseket. Viszont volt olyan főnököm, hogy hiába beszéltük meg a gyerekes kollégával, hogy neki az állandó délelőtt jő, a gyerek miatt, nekem meg az állandó délután, mert képtelen vagyok hajnali fél 5-kor kelni bagolyként, direkt össze -vissza osztott be minket. Na ezt nem lehet megérteni.

Egyébként meg nagyrészt pedagógus voltam. Ott meg tök mindegy, hogy te szívesen nyaralnál szeptember első 2 hetében nyugiban, amikor kevesen vannak, fillérekért, esélyed sincs. Ha van gyereked, ha nincs. Igen, erre mondhatod, hogy én választottam. Te is. Ha 8-16-ig dolgozol hétfőtől péntekig, nagy eséllyel dolgoznak ott gyerekesek is, mivel nekik ez a munkarend összeegyeztethető a gyerekkel. Menj el 3 műszakba, vagy éjszakázni. Garantáltan nem lesz annyi gyerekes, akihez alkalmazkodni kell🤷🏼‍♀️

#16

jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
57%
Te valami iszonyatosan önző ember lehetsz. Nagyon nagy újhullámos feminista vagy, hogy szerinted fontosabb, hogy 1-2 héttel hamarabb-kesobb nyaralsz, minthogy mondjuk egy magát még ellátni képtelen 2-3 éves gyereknek legyen felügyelete, ne borítsa magára a berendezést, meg gyújtsa magára a házat...és akkor rád kellene tekintettel lenni. Bolond🤦
jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
69%

Társadalomban élsz, amelynek részei a gyerekek. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor menj egy lakatlan szigetre.


A mostani nyugdíjjárulékodat a mostani nyugdíjasok kapják.

Egyébként igen, a te adódból is támogatják a gyerekeseket. Ez is azért van, mert társadalomban élsz. Könnyű belátni, hogy egy csak gyermektelen társadalom, ahol mindenki olyan mint te, életképtelen? Innentől kezdve te ugyanúgy profitálsz a gyerekekből, akik felnőnek, mint aki konkrétan megszüli és felneveli, csak másképp. Ez egy olyan adok-kapok amit nem lehet patikamérlegen mérni.

jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
70%
24es vagyok, még annyit, hogy ha tetszik, ha nem, nem is a gyerekesek, de bizony a gyerekek rengeteg dologban előnyt élveznek, mert még nem tudják magukat ellátni, szükségük van felnőtt segítségre. Ha neked is lenne gyereked, élvezhetnéd a vele járó előnyöket. +Te is voltál gyerek, akkor meg téged kellett előtérbe helyezni. Te egy ilyen életet választottál magadnak, hogy te gyerek nélkül vagy boldog, ok. Ez teljesen rendben is van, DE! Akkor ne picsogj, hanem legyél is boldog, mert te merlegeltel, és döntöttél így, gondolom, azt eddig is tudtad, hogy a gyerekre a szülőjének vigyázni kell, ahhoz meg kellenek (nem is ritkán) szabadságok...
jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam, hogy rám kell tekintettel lenni, elég nekem ha egyenlőség van.
jún. 26. 20:24
 28/77 anonim ***** válasza:
79%
27# a gyengebbeket védeni kell, ebből jön, hogy bizonyos helyzetekben előtérbe helyezni. Ilyen szempontból ebben az esetben nincs egyenlőség, mert egy gyerek jóval gyengébb, mint te.
jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
38%

Sokan úgy vállalnak gyereket, hogy fingjuk sincsen miként oldják meg a dolgokat körülötte. De azért kell. És itt meg is állt az ész használata náluk. Aztán jön a pislogás, hogy a gondolkodni tudó és felelősségteljes felnőttek nem esnek hasra attól, hogy ők szültek 2-3-4 kölyköt a teljes bizonytalanságra. És akkor mindenki szemétláda lesz, mert nem hajlandó a saját életét hozzájuk igazítani.

A bölcsik, ovik nyitvatartása már a teherbeesés előtt is megnézhető, tehát simán el lehetne dönteni, hogy nekik belefér-e munka mellett. De eddig nem képesek eljutni.

És gyerekesként írtam, tehát láttam nem kevés ilyen buta, meggondolatlan szülőt.

jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
79%

#27! De hogy lenne már egyenlőség? Ha te mondhatnád meg először, hogy mikor szeretnél szabira menni, akkor te lennél előnyben részesítve😂

Hogy gondoltad? 3-ra mondjátok egyszerre és, ha ugyanaz, akkor eldöntitek kő-papír-ollóval?😁

jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!