Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számotokra melyek a legkideges...

Számotokra melyek a legkidegesítőbb szavak, kifejezések, amiket anyukák, apukák használnak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 25. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
94%

“Tojcsis nyák utalhat arra, hogy babás vagyok?”


Meg szintén a királyi többes.. Egyik anyuka ismerősöm mondta a minap, hogy “képzeld, 150-et eszünk már”


Vágtam a fejeket rendesen :)

2022. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
48%

Undorító lesz, de a bekakált, fosik stb pláne egy nő de egy férfi szájából is számomra gusztustalan.


És igen, a többes szám.

2022. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
76%
Van egy gyerekem, meg egy lányom... Mé' b+, a lányod nem gyerek?
2022. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
100%
A hurci és a tejci. Aktívan hordozom a kislányom még most is, de a hurci szótól falnak megyek.
2022. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
0%
A többes szám furcsa. A többin max mosolygok egyet, de egyik sem idegesít fel, nem foglalkozom vele. Ha belegondolok, hogy egyébként, nem gyerekes témában milyen butaságokat szoktam hallani, azokhoz képest a szülők gagyogása semmi. Például ahogy néhány gazdi beszél a kis kedvencéhez, párok egymáshoz, stb, stb….
2022. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
66%

Rengeteg van, de talán ami a legjobban fbsz az az amikor felnőtt nők a hasukat lepocizzák, pocakozzák!

A hurci, mosipelus, táp, tápi, babóca, fagyibaba, tejci, szopi, szopis, cicista, pocaklakó stb borzasztó.

Az egyik nagy hordozás fanatikus (pedig már az ovival is lassan végez a gyerek...) anyukánál láttam a "mamagol" kifejezést - hát meg kellett emésztenem

2022. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
21%

A királyi többes onnan jön, hogy a babával így beszélünk.

Gyere kicsim megkeressük a cumit, felöltözünk, megyünk fürdeni stb.

Merthogy ezeket tényleg együtt csináljuk, és nem fogalmazok körülményesen a gyereknek, hogy én felöltöztetlek és te felöltözöl. De azt se mondom h na menj felöltözni mert nem egyedül fogja csinálni.

Szóval sokmindent többesszámban fogalmazunk meg és ez reflexszerűen rárakódik a nyelvezetünkre.

Lehet hülyeség és van, aki erre figyel, hogy ne így mondja, de sokaknál ez valahogy automatikusan jön. És így viszont külön oda kell figyelni h máshogy fogalmazzunk más helyzetekben, ami fárasztó ezért elengedjük a dolgot.

2022. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
80%
47-es, az addig oke, amikor valamit egyutt csinalsz vele, na de te is bekakilsz?:D
2022. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
38%

#48 persze lehet túlzásba is esni, olyat nem szoktam mondani h bekakiltunk vagy tele az orrunk.

De sokmindent fogalmazok meg többesszámban, pl. megtettük az első lépéseket, amiket valóban együtt tettünk meg.

Csak azt akarom ezzel mondani h a többesszám használatának is megvan a maga eredete és oka. De ettől van aki tényleg már túlzóan használja (zöldet kakiltunk és társai)

2022. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
82%

#49

Ő tette meg az első lépéseit, nem én.

Az ő foga jön, nem az enyém (bár most épp igen, bölcsességfog kínoz)

Amikor este nem alszunk, az valóban többesszám, mert ha ő nem alszik, én sem.

2022. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!