Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számotokra melyek a legkideges...

Számotokra melyek a legkidegesítőbb szavak, kifejezések, amiket anyukák, apukák használnak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 25. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
90%
Pocaklakó.
2022. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
84%
X hósak vagyunk, cicizik, tejcsi, kismami, pocaklakó
2022. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
90%

Babaprojekt.


Ennél gázabb nincs is.

2022. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
81%

Házhoz jöttem a pofonért, de legyen, leírom:

- Mosipelus /mosizunk: falra mászok tőle. Félreértés, nem a mosható pelenkával van bajom, vagy azzal ha valaki pelenkát mos, de ez a "mosizok" kifejezés egyszerűen idegesítő számomra.

- Hós: "3 hós a babám". Mennyivel nehezebb kimondani, leírni hogy 3 hónapos? 4 nyomorult betűvel több, ennyi.

- A szimbiózis: "kijött az első fogunk" "ma elkezdtünk almát enni" stb.

- hkm: ezt itt gyakorin láttam először; "16+1 hkm". Miért kell minden válasz után odabiggyeszteni hogy valaki épp hanyadik hét hanyadik napján van? Nem tök mindegy hogy +1 vagy +6?

- DPO: lehet én vagyok tudatlan de halvány lila gőzöm nincs, mi ez pedig voltam már terhes. Csak tipp, hogy a ciklusnapokat jelenti. Itt nem is a kifejezéssel - rövidítéssel - vagy legyen ez akármi is a bajom, hanem azt hogy mi a búbánatért nem lehet ezt magyarul megfogalmazni? Ha már magyarul beszélünk, legalábbis.

2022. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
69%
"blw-zünk" 🤦🏻‍♀️
2022. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
32%
Nincs ilyen. Kellene, hogy legyen?
2022. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
84%
Nekem amikor többesszámban beszélnek. Pl.jön a fogunk, bilizünk és egyéb baromsaágok. Szavakból talán a szopizik, illetve az említett 2 ötvözete, a szopizunk még rosszabb🤣 De én az élet minden területén utálom a becézgetéseket, szóval tulajdonképpen egyformán idegesít a a tejcsitől a böliig az összes.
2022. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
76%

4es, a vbac-ot kihagytad, dpo-val egy kategória :D

a hkm-et mindig először km/h-nak olvasom amúgy.

2022. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
93%

Többesszám, meg amikor valamit direkt kicsinyítőképzővel mondanak. A falra tudok mászni az ilyentoől. Pl. kórházban szülés után az egyik szobatársamnak a szájából szó szerint ez hangzott el: "Remélem, lesz majd elég tejcink, mert akkor tudunk majd szopizni rendesen és nem kell majd tápit ennünk"

Komolyan, mintha saját magát is szoptatnia kellene, hogy ne kelljen neki is tápszert ennie... 🤔

2022. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
53%
Igen, igen a DPO meg a VBAC ilyen ősanya kódnyelv 🤣🤦‍♀️
2022. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!