Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a boltban etetni a...

Miért kell a boltban etetni a gyereket? Miért nem lehet megvárni, míg kifizetik, és utána odaadni a gyereknek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 12:35
 121/135 anonim ***** válasza:
88%

116-ra:

A gyerekeim így nőttek fel, hogy természetes nekik, hogy a boltban sem, sőt az utcán sem eszünk. Maximum játszótéren. Kapaszkodj meg: még csak hiszti sem volt emiatt soha, olyan természetes volt nekünk - és így a gyerekeinknek is.

2022. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/135 anonim ***** válasza:
38%

#111 vagyok.


112-es, én nem a vásárláshoz szoktattam hozzá kicsi korában, hanem a játszótérhez. Meg a rajzoláshoz. Meg a meséléshez, az énekléshez, a mondókázáshoz. Vagyis mindenhez, ami valóban korának megfelelő élmény. A vásárlás nem egy kisgyereknek való élmény. Ha muszáj, menjen a szülővel, de ne ez legyen már a nagy élmény egy kisgyereknek! Ez egy házimunka, amit a lehető legrövidebb idő alatt el akarok végezni. Ha muszáj, akkor a gyerekkel együtt, ha nem muszáj, akkor nélküle, mert úgy még gyorsabb. És persze ott se mindegy, hogy a sarki boltba megyünk, ahol 10-15 perc alatt mindenen túl vagyunk, és a boltos nénik szeretettel üdvözlik, vagy egy tízhektáros bev.központba, ahol eleve feldolgozhatatlanul sok inger éri, és sokkal hosszabb ideig tart vásárolni is. Ha muszáj, hát vigye a szülő, de direkt ilyen helyre vinni szocializálódni és fél napokat keringeni a kisgyerekkel ott, az nagy marhaság.

2022. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/135 anonim ***** válasza:
83%
124 Szerintem senki nem azért viszi magával a gyereket nagybevásárlásra, mert az mekkora élmény neki. Vannak helyzetek, amikor nincs kire hagyni stb, muszáj így csinálni. Ebből kifolyólag pedig azt is meg kell tanítani a gyereknek, hogy a boltban is vannak szabályok. Amúgy a vásárlás (nem a több órás nagybevásárlás) egy mindennapi dolog, miért ne lehetne megszokott a gyerek számára is, hogy időnként boltba megyünk? Ez nem azt jelenti, hogy a szülő nem viszi őt játszótérre, nem mesél neki stb. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2022. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/135 anonim ***** válasza:
28%

125-re:

Egyetértek veled. A nem-nagybevásárlás egy rövid ideig tartó tevékenység, mindennapos dolog - ahol épp ezért fel sem merül, hogy egyen-igyon közben a gyerek.

Így önmagában lehet, hogy nem érthető, miért írtam, amit írtam. A hivatkozásokat olvasd vissza. A #111 válaszomban azon rökönyödtem meg, amikor egyre-másra írták, hogy otthonról visznek ennivalót a gyereknek, mikor boltba mennek vele. Mintha legalábbis félnapos kirándulásra indulnának vele.

2022. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/135 anonim ***** válasza:
75%

Jaj mert aki a gyerekkel vásárol az tuti nem mesél, meg nem jàtszózik vele 🤦🤦

Ezt magadtól okoskodtad ki? Nem fogom megérteni minek kell direktbe provokálni, meg kiforgatni az ember szavait. A vàsárlàs az vàsárlàs. Pont. Nem, nem szórakozni megyünk oda, de megyünk, a gyerek meg jó lenne ha megtanulná, hogy ott mi hogy zajlik. Ennyi. Érintőlegesen se került itt szóba se játék se olvasàs se semmi, míg ide nem keverted.

2022. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/135 anonim ***** válasza:
39%

126 bocs nem tudtam, hogy pàr szem kekszet elràgcsàlni kizárólag kiràndulàson lehet a gyereknek.

Én meg azon rökönyödök me mi mindenbe lehet még belekötni ezen a kulturàlt oldalon. Mindent is tökéletesen csinaló katonàs anyukàk gyülekezete.

2022. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/135 anonim ***** válasza:
8%
127-es, hát aki félnapos kirándulást csinál a bev.központban, amihez föl kell pakolnia ételt és italt a gyerekének, az bizony a többi programtól veszi el az időt ezzel. A nap 24 órából áll, a kisgyerek annak elég jelentős részét átalussza, ezért a kisgyerek ébrenléti idejéből helytelen dolog túl sokat nem neki való programokkal tölteni. Csak a minimálisan szükségeset.
2022. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/135 anonim ***** válasza:
55%

129 soha nem volt még fél nap egy bevàsàrlàs gyerekkel sem. Igaz, mi nem màsokat bàmulunk, hogy kivel vannak mi van nàluk...

Próbàld ki te is. Tudod egy nap 24 óra.

2022. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/135 anonim ***** válasza:
92%

Mert akinek gyerekkorában nem tanították meg, hogy ilyet csak a sutyerákok csinálnak, az nem tudja, hogy gáz amit művel. A szüleinktől tanuljuk meg a társas viselkedés alapvető szabályait. Aki úgy nőtt fel, hogy nevelés helyett beletömtek egy kiflit a szájába, hogy ne nyígjon, az ezt fogja természetesnek találni.

Én is voltam eladó, nem élelmiszer boltban, hanem drogériában. Az emberek undorítónak. Dezodorok kifújkálva, sminkek szétbarmolva, üres csokis papírok meg üdítős palackok szanaszét hagyva a boltban. Mindent kibontanak, széttépnek, összenyomnak. Volt olyan is, akinek a neveletlen kölyke (bocs, erre nem tudok jobb szót) egy csomó csokit szétnyomkodott direkt. Nem nyitotta ki, nem ette meg, csak direkt tönkre tette, anyuka meg fel volt háborodva, hogy ki kell fizetnie, nem akarta elhinni, még jó hogy volt kamera felvétel. Hozzá konkrétan tényleg rendőrt hívtunk végül.

Egyszerűen ilyen az emberek jó része. Neveletlen. És még elvárják, hogy a bolt írja ki nagy betűkkel, hogy "Ne kajáltasd a gyereket az áruval!" Pedig ez kb alap. Alap, hogy boltban jól nevelt ember nem zabál. És igen, ha nincs is így értelmi fogyatékosok számára is egyértelműen kiírva, az áthúzott fagyis/hamburgeres tábla kint szokott lenni. Csak hát leszarják, vagy hülyék és nem értik. Azt sem értik, hogy amíg nem fizetik ki, addig nem az övék, és bizony lopás amit művelnek. Tök mindegy, hogy csak egy 20 Ft-os kifli, amire nyilván rendőr nem jön ki. Egyszerűen jól nevelt ember nem lop. 20 Ft-ot sem. De aki maga sem jól nevelt, az a gyerekét sem fogja nevelni, csak befogja a száját egy kis kajával.

Nyilván ha mondjuk a gyerek cukorbeteg és rosszul lesz, vagy szomjan akar halni a 40 fokban, az lehet kivétel. De az esetek nagy részében nem erről van szó. Szimplán a szülők nem elég jók ahhoz, hogy menedzselni tudjanak egy mezei bevásárlást anélkül, hogy kajával tömjék a gyereküket.

2022. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/135 anonim ***** válasza:
87%
132, igen, tipikus prolik. A jelszavuk, hogy neki ez JÁR, mert miért ne. Ostoba, impulzív módon viselkedik, mert képtelen fékezni magát és a cselekvéseit, életterének tekinti a boltokat, éttermeket, szállodákat. Rájuk épít a fogyasztói társadalom, minden szart megvesznek, terpeszkednek, hangosak, hotelekben nyaraláskor betegre kajálják magukat az all inclusive ellátáson, azonban képtelen bármit is megbecsülni. Esztelen módon zabál, ócska cuccokat vásárol mennyiségi alapon. Alapvetően az ember ilyen, csak épp ez mutat világosan rá, hogy volt-e valakinek gyerekszobája, magyarul megtanították-e a mértékletességre, a helyzethez illő viselkedésre. A bolti etetés is ugyanez a kategória, egyszerűen egyesek ezt nem értik/érzik, mi ezzel a baj. Így termelik ki az újabb és újabb proligenerációt.
2022. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!