Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a boltban etetni a...

Miért kell a boltban etetni a gyereket? Miért nem lehet megvárni, míg kifizetik, és utána odaadni a gyereknek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 12:35
 111/135 anonim ***** válasza:
35%
111 szerencsére nem te döntöd el, ki hova vigye a gyereket meg hova nem. Hülyét kapok azoktól a szülőktöl akik kb bezàrjàk a gyereküket, ahelyett, hogy hozzàszoktatnàk őket könböző mindennapi szituàciókhoz. Vàsàrlás/étterem/utazàs. De aaa ne is még a végén megtanulja, hogy mi az, hogy viselkedünk közben. Pl nem kajáljuk be a polcról a banànt mielőtt kifizettük stb.
2022. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/135 anonim ***** válasza:
79%

"Akkor mondjuk egy felnőttre + egy negyedannyit se evő kisgyerekre kell bevásárolni. Ott a nagybevásárlás nem is értelmezhető fogalom."

Én két kicsire és egy kamaszra+magamra vásárolok. 60 ezer alatt ritkán úszom meg a heti bevásárlást, mondjuk ebben pelus, speciális étrend, stb benne van. Mondjuk nem bontogatunk a boltban, viszünk otthonról, ha nagyon kell, egye azt.

2022. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/135 anonim ***** válasza:
75%
Hú, mennyi proli szülő van... 😅 Persze, tömje csak a fejét a gyerek, addig is csöndben van.
2022. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/135 anonim ***** válasza:
14%

És mennyi az proli aki nem birja megemészteni ,hogy valaki ad a gyerek kezébe egy zsömlét.

Még jó ,hogy nem vagyunk egyformák.

Légyszi mindenki kérdezze meg az anyját ,hogy kapott zsömlet a boltban enni mikor gyerek volt.

Mindenki így nőtt fel. Se több se kevesebb nem lesz töle a gyerek!

2022. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/135 anonim ***** válasza:
84%

"101-es ne haragudj de azt komolyan ki kell plakátolni felnőt embereknek,hogy ami nem a tied nem eszed meg?"

Ha csak magamból indulok ki, nem gondolom, hogy ki kellene plakátolni, de itt is olvashattad, mennyien természetesnek veszik, hogy a gyereknek a boltban odaadják a pogácsát vagy akármit, kinyitják a vizet, szóval sok embernek nem egyértelmű, hogy fizetés előtt nem esszük/isszuk meg az árut.

2022. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/135 anonim ***** válasza:
81%

116os, megkérdeztem:-D Én sosem kaptam, már kiskoromtól képesek voltak nemet mondani nekem, bármilyen meglepő. Hamar meg is tanultam viselkedni.


Értelmesen mindig elmagyarázták, hogy míg nincs kifizetve, nem a miénk. megértettem.


Az én gyerekem sem eszik a boltban. Főleg nem viszem több órás bevásárlásra, az neki nem program hanem szenvedés.

2022. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/135 anonim ***** válasza:
85%

"Mindenki így nőtt fel"

Érdekes nekem soha nem adott semmit édesanyám fizetés előtt oda hogy egyem. Akkor én most senki vagyok?

2022. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/135 anonim ***** válasza:
87%
116 én sem kaptam, fel sem merült, hogy esszük a boltban a kifizetetlen árut.
2022. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/135 Szabina0121 ***** válasza:
91%

Nekem nem adtak soha semmit a boltban amíg nem jöttünk ki és nem fizettük ki.

Szépen KÖVETKEZETESEN elmagyarázták,hogy amíg nincs kifizetve nem a miénk,pont,sőt amíg ki nem megyünk a boltból addig se bonthattunk ki semmit.

Ruhaboltban sem állunk neki enni,az élelmiszert is árúsító boltok sem kivételek ez alól,kész,boltban nem eszünk.(Kivétel ha valaki rosszul van, cukros vagy terhes pl).

Nem is hisztiztünk rajta,hiszen tudtuk úgyse érnénk célt vele.

Sőt ,hogy borzoljam a kedélyeket,játékokért vagy nasikért,csokiért sem hisztiztünk.

Az volt a szabály,mindenki választhat egy valamit,legyen az egy plüss,chips,csoki,cukorka,rágó mindegy volt,-a józan ész keretein belül,nyilván-.

Egyet,kizárólag egy dolgot kérhettünk a vásárláskor,meggondolhattuk magunkat,kicserélhettük,még mielőtt a kasszához értünk volna,de nem volt nyávogás hogy még ezt és ezt is kérünk pluszba.

Tudtuk a szabályokat és azzal is tisztában voltunk hogy a szüleink be is tartják/tartatják velünk azokat.

Teljesen egyet értek ezekkel a szabályokkal amiket a szüleim tanítottak és pontosan így nevelem én is a két fiamat.

Mint ahogy a konnektorba se engedem,hogy belenyúljon,vagy hogy az asztalra felmásszon,szándékosan rongáljon,pontosan úgy ezt sem szabad nekik.

A gyereknevelésben úgy gondolom,hogy nem a könnyebb utat kell választani,hanem igenis a KÖVETKEZETES NEVELÉSre kell minnél inkább törekednünk,még akkor is ha ez sokkal több munkával jár.

2022. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/135 anonim ***** válasza:
47%

Utolsoval 95%ban egyetertek, en is igy nevelek, nalunk ezzel nincs gond.


5% viszont siman lehet a cukorbeteg gyerek, faradt nyugos gyerek, elszamolt etetesi ido stb amibe nem latunk bele es lehet nagyobb hiszti lenne mint ha odaadja.

Mondjuk nekem ez az 1db kifli es nemi folyadek (masnal), amikor latom h tuzoltas kategoria. Gumicukor, chips es tarsai az csak a szabalyok athagasa.


De tenyleg bki kerulhet olyan helyzetbe h muszaj a szajaba adni vmit es nem latjuk a hattersztorit, csak itelkezunk.

2022. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!