Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
34%
Igen , úgy, hogy a normális család vigyáz a gyerekre, nevelgeti az anyja helyett. Ez a tök jó összeegyeztetés? Olyan nincs, hogy az anya úgy neveli a gyerekét, és annyit van vele, mint az átlag anyukák, de karrierista is, és sokat kell dolgoznia. Olyat még nem hallottam, hogy 8 órás munkával, hétvégi szabadnapokkal karrierista valaki, meg olyat sem, hogy komoly, sok időt igénylő munkája mellett valaki gyerekezik. Neem, valaki más helyette, pl. a normális család. De szerintem mindenki magának szüljön ne a szuper családjának. Így is épp elég gáz, hogy a legtöbb családban csak az anyukán lóg a gyerek,főleg az első 3 évben, mert apuka nem győz dolgozni a családért, közben meg ugye, mint természetes velejárója ennek, alig látja a családját.
2010. aug. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
59%

nem az anyja helyett, apja is van a gyereknek.

az apának ugyanúgy kötelessége lenne a saját gyrekét ellátni, mint az anyjának.


Ha ugyanannyit dolgozik munkahelyn az apa, meg az anya, akkor gyakrabban van az, hogy otthon az apa már nem, vagy csak alig csinál valamit, az anya meg csináljon mindent.

2010. aug. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
100%
Család nélküli élet... Már elnézést de ebben nem értek egyet. A gyerek nem a család csak annak egy kis darabkája. Nekem is van párom, és hatalmas családom aki összetartó és nem fog a saját életébe vonulni meg elhagyni mert felnőttem, csak éppen gyerekem nincs de nem maradok egyedül öreg koromra. Nem kell úgy beszélni mintha senkije nem lenne annak akinek gyereke nincs... Amúgy pedig gyerekkel is ugyanannyi esélyed egyedül maradni.
2010. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:

előzőnek: bocs, ha az én írásomból láttad amre írtál, azaz amikor a kollégák, volt tanárokról írtam a család nélküliséget. Ott én sem úgy értettem, hogy gyerektelen, hanem tényleg család nélküliek szegények, mert általában mind külföldi, így a családtagok messze élnek, meg soknak párja sincs. 50 éves kolléganőm 5 évig volt házas kb 10 éve, férje sajnos meghalt, és hiába van 6 tesója, mindegyik családos, messzebb él, és nem törődnek vele. A volt neves tanárom is konkrétan egyedül öregedett meg, mert mint írtam, partnert is nehéz ilyen szakma mellett találni, mire meg lassítanak, 50 felett vannak, akkor meg már valahogy nem találtak párt sajnos.

Konkrétan azt szajkózta a tanárunk az egyetemen, hogy még csak ne is házasodjunk össze, nemhogy gyerek...mert annó ő is otthagyta a szerelmét a karrierje miatt, mert máshová, messze kellett költöznie, meg amúgy is gyakran kell költözni. Aki karrierista amellé egy maximálisan alkalmazkodó pár kell, aki követi is. Hát ilyet elég nehéz találni, főleg pasiban.

2010. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
70%

Simán lehet karrier és gyerek, csak ahhoz 2 felelősségteljes szülő kell, nem pedig egy szülő és egy felnőtt, akit sokszor külön el kell látni mint egy gyereket.

Sok csaj apának teljesen alkalmatlan férfival vállal be gyereket, aztán meg nem győz stresszenni, meg xanaxot szedni.

2010. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:

Simán lehet karrier és gyerek? És aki a karrieres fél a párkapcsolatban, az mikor látja a gyerekét? kb ünnepekkor, úgyhogy lényegében a másik félre marad minden otthoni dolog.

Egy ellenpéldát írjon valaki, ahol úgy karrierista nő vagy férfi, hogy megfelelő időt tölt a családjával?? Azaz kinek mi a megfelelő, elegendő idő a családra...

Sokszor pont a gazdag szülők gyerekei kallódnak el, mert a sok munka miatt nincs idő a családra. Na, akkor ki az aki összeegyeztette megfelelőképp? Senki, csak van aki megcsinálja helyette.

2010. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
100%

én 20 éves vagyok, orvosnak tanulok. most vagyok másodéves, tehát van még 4 évem, azaz mire végzek 24 leszek. ezek után még rezidens képés, ami legjobb esetben 3 év, tehát 27 leszek, mire rendes szakvizsgát kapok. akkor még senki sem vagyok a szakmában, még nem dolgoztam önállóan, semmi. akkor mondjuk azt mondom, hogy elkezdek dolgozni, leszek 30, mire azt tudom mondani, hogy vállalhatok gyereket, jó szívvel, pedig nem szeretnék későn szülni. de ekkor még karrierem mindig nincs, még mindig alig keresek valamit, stb. ha ehhez hozzáteszem azt, hogy a mentőzés a szerelmem, ami ünnepeket, éjszakákat, hétvégéket jelent megállás nélkül, akkor igencsak elgondolkodok, hogy hova és mikor szüljek gyereket, hogy igazán az anyja tudjak lenni.

persze ez sok más szakmára is igaz. és még jön a mai világ anygai helyzete, 1 fizetés sokszor nem elég. akkor mi van azzal az egy évvel, amit minimum otthon kell maradni egy babával? szóval manapság nehéz dolgok ezek.

2010. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Barátnőm is így van ezzel. Amíg nem volt gyerek, mentőzött, aztán végül aneszteziológus lett belőle, mert már 2 gyereke van, és ez még egy elviselhető ága az orvoslásnak, már ami az időt illeti, de tény, hogy anyagilag szívás.

1 példát tudok karrier+család összegegyeztethetőségre, az unokatesóm, aki kézilabdás, 3 országban laktak, felesége követte, ő volt otthon a gyerekekkel, de az a nagy különbség ennél a karriernél, hogy nem kell napi 12-14 órát dolgoznia, csak napi 1 edzés van, meg máskor a meccsek. De a sport mindig egy kakukktojás, pénzben is az a legtutibb, 20 évesen is már milliomos volt, hát még most 36 évesen...egy utolsó, szar falusi csapatban kapott spanyolban 5000 euro nettot. Na ez a nemmindegy. De sajnos nem lehet mindenki labdajátékos. (Most meg hazaköltöztek,kiöregedett és csapatmenedzser lesz)

2010. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!