Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim válasza:
100%

21 éves lány vagyok, de már tudom, hogy nem fogok szülni. Több oka is van.

1. Nem vagyok kellően türelmes. Szeretem a gyerekeket, az unokahúgomat is szeretem, tanítgatom (11 éves), de éveken keresztül nem tudnám ezt csinálni. Sokszor belelátok abba, hogy szinte súlyként nehezedik a nők vállára a gyereknevelés.

2. Ebből következik: a férfiak sok esetben csesznek a nevelésre, én pedig nem vagyok senkinek a csicskása, sem bejárónő. Sok ilyen sorsot láttam már a környezetemben, és megfogadtam: Én ugyan nem!

3. A piszkos anyagiak, és azok fenntartása. Nyilván szép dolog otthon prüttyögni egy babának, csak hát apukától kérni pénzt a pelusra is nem annyira tetszetős, én nem óhajtok kiszolgáltatott lenni. Szeretek önálló lenni, és azt csinálni, amihez kedvem van.

4. A céljaim az életben. Utazgatás, szórakozás, társasági élet - ez sok esetben nem fér össze egy (vagy több) gyerekkel. Valószínűleg a munkám is ilyen lesz, sok utazás, emberek... És egy ilyen helyzetben csak a gyermek sínyli meg, akinek szüksége van egy fix háttérre (otthon, ovi, suli állandó pontként).

5. Nincs meg az anyai ösztön. Nem bánnám, ha lenne, de nincs.

6. Valószínűleg (a sors azért igazságos is valahol, nyugi) nem is lehet gyerekem, több okból, ezeket nem részletezem. És mielőtt valaki ezzel jönne, ez már azután derült ki, hogy eldöntöttem, hogy nem akarok gyereket (ez sem most volt).


Ettől függetlenül becsülöm az anyukákat, és a kitartásukat, igen, az én anyukám kitartását is, rengeteget meg tudnak tenni a gyermekükért, és azért látok sok szép példát az önzetlen szeretetre is. :) Képes vagyok ettől függetlenül is ideig-óráig bánni a gyerekekkel, megnyugtatni Őket vagy épp fegyelmezni.


Ennyi. :)

2010. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
21%

"Miért kellett lepontozni azokat,akik nem szeretik a gyerekeket?"


És azt, aki kijelentette, hogy ő akar gyereket?

2010. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
71%

17:33

még amiatt is lehetnek indulatosak azok, akik nem szeretnének gyereket, mert őken rosszabb esetben, gyakran csesztetik a rokonaik, ismerőseik, azzal, hogy mikor szülnek már, meg mikor lesz gyerekük. az tök idegesítő, ha olyat akarnak ráerőltetni a másikra, amit az nem akar.

2010. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
75%

Én azt akarom megérteni, hogy valaki miért akarja megérteni azt, aki nem akar. Valószínűleg nem nagy összebékítési szándék vezérli, hanem hogy a vita végére kiderüljön, hogy igen, ő többet ér, amiért megszült egy gyereket.

Tudom, hogy nem akarok gyereket. Soha senkit nem akartam meggyőzni az igazamról. Annyit tudok, hogy az én életem jó gyerek nélkül. Mindenki el tudja dönteni, hogy neki mi a legjobb.

Ha te gyereket szültél és boldog vagy, hát még légy az nagyon sokáig. Én is rengeteg dolog miatt voltam boldog életemben, de nem álltam le csodálkozni, hogy mások miért nem csinálják azt, amit én.

2010. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is eleg furcsa, hogy valaki pl.azert nem akar gyereket, mert felti az alakjat.Akkor ez azt jelenti, hoghy minden nonek ronda a teste, aki szult?Ez nem igy van.Egyebkent, elobb-utobb mindenkeppen elcsunyulsz, tokmindegy, hogy szulsz, vagy nem.Ha meg odafigyelsz magadra, szules utan is nezhetsz ki jol.Szoval ez nem jo indok.Aztan ott van a "nem szeretem a gyerekeket"- tema.En se szeretem masok gyerekeit, de egy sajat, az egesz mas.Ezt szerintem mindenki belatja.A harmadik, hogy a gyerekkl nem szabad az ember.Miert, mit akarnak csinalni, amit egy gyerekkel nem lehet?Utazni?Azt lehet.Dolgozni is lehet.Diszkoba jarni, pasizni?Azt meg szerintem tizenevesen kell.Egyedul azt tudom nagyjabol megerteni, ha valaki azt mondja, hogy azert nem, mert csak magaval akar foglalkozni, onzo ahhoz, hogy gyereke legyen.Bar ezt sem, mert szerintem, ha szulsz egy gyereket, utana osztonbol jon, hogy o lesz a legfontosabb, stb.Es az embernek ez oromet okozna, biztos nem lenne irigy a sajat gyerekere.Ez sztem tuti, hogy azoknal is igy lenne, akik most azt mondjak, hogy nem akarnak gyereket.
2010. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
37%
Igen,biztos, hogy van olyan csaladanya, aki feltekeny a fuggetlen nokre, de sztem legalabb annyi karrierista, maganyos no is van, aki szeretne gyereket, csak mar nem lehet neki...
2010. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó ha ez igaz lenne akkor nem lennének rossz helyzetben lévő gyerekek tönkrement családok hiszen mindenkinek a gyerek a mindene...

Szerinted mégis mit kéne tenni? Kipróbálni a gyereket mint egy ruhát aztán ha mégsme jön be akkor visszacserélni? Nem gondolod hogy sokkal felelősségteljesebb ha inkább nem szül az aki nem biztos benne?

És az szerinted mennyivel jobb indok a gyerekesektől hogy "ki fog pelenkázni ha öreg leszel"? Meg ki fog szórakoztatni öreg napjaidban? Szerintem legalább annyira önző és buta indok mint aki az alakját félti.

Nem tudom neked mi bajod azzal hogy nem mindenki úgy gondolkozik ahogy te... El tudnád magyarázni?

2010. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
83%

Na jó gondoltam írok. Eddig csak olvastam. De úgy látom kezd kialakulni megint egy vita.

Én, már nagyon régóta eldöntöttem kb 13 évesen ,hogy nem akarok egyetlen egy gyereket sem. 19 vagyok és még mindig így látom a helyzetet. És nem akarok senkinek se a csicskása lenni, a rabszolgája, nem leszek szülőgépezet aztán meg a férjem lesz@r mert nem vagyok olyan(alkatilag se )mint azelőtt...Jó persze vannak kivételek, de olyan sokat láttam már ebből a példából. Kösz én ebből nem kérek.

És én inkább eléggé magamnak való vagyok. Nem hiszem, hogy megtudnám adni neki a kellő szeretet. Nem vagyok anyáskodó típus sem .

De! Sosem erőltettem másra a véleményemet, nem beszéltem le senkit se arról, hogy ne vállaljon gyereket. Aki akar szüljön, hiszen megvan benne az anyai szeretet. Nem nézem le őket, inkább csodálom, hogy képesek rá! Viszont azokat sem nézek le, akik úgymond egoistának tűnnek mert nem akarnak gyereket szülni. Szerintem egyáltalán nem egoista. Inkább az lenne a rosszabb megoldás, ha annak ellenére hogy eldöntötte nem akar gyereket még is szül egyet vagy kettőt csak mert ezt várja el a környezete. Ez még nagyobb ostobaság lenne! Az egoizmus az kicsit sem közelíti meg ezt a teret, inkább mondhatnánk rá, hogy tisztán látjuk a helyzetet, tisztába vagyunk a képességeinkkel, döntéseinkkel. És nem akarjuk, hogy rossz legyen se a gyereknek, se nekünk.

És végezetül, sose értem azt, hogy miért vannak olyanok akik lenézik azokat a nőket akik soha nem akarnak gyereket szülni. Nem mindenki egyforma. Ha én elfogadom azt, hogy ő szüli a gyerekeket, akkor ő miért nem tudja elfogadni azt, hogy én egyet sem szeretnék?! Persze tiszt.a kiv-nek.

Utálom mikor ráakarnak beszélni , vagy mikor azt mondják, hogy túl fiatal vagyok majd később másképp gondolkodsz :) Persze. Ők aztán tudják. :)

2010. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
78%

"Igen,biztos, hogy van olyan csaladanya, aki feltekeny a fuggetlen nokre, de sztem legalabb annyi karrierista, maganyos no is van, aki szeretne gyereket, csak mar nem lehet neki..."


lehet vannak olyanok is, de a nőknek is van joguk karrierhez.

ha a nők azt látnák, hogy a pasik ugyanúgy részt vesznek a gyereknevelésben, meg a háztartási munkákban, akkor lényegesen több karrierista nőnek is lenne gyereke (ha az tényleg csak a karrierje miatt nincsen)

2010. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
17%

"Nem tudom neked mi bajod azzal hogy nem mindenki úgy gondolkozik ahogy te... El tudnád magyarázni?"

Ha nekem lenne bajom, akkor nem az en valaszaim (es a gyereket akarok vagy gyerekesek valaszai)lennenek lepontozva.Ti pontoztok le minket, mert TI nem tudjatok elfogadni, hogy mi maskepp gondoljuk.Amugy engem aztan marhara nem erdekel, hogy te akarsz-e gyereket, vagy sem, sot meg az sem erdekelne, hogy a legjobb baratnom akar-e.En csak a velemenyemet es az ellenerveimet irtam le.

2010. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!