Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
16%
ezt én sem tudom megérteni!!gyerek nélkül már felakasztottam volna magam.
2010. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
90%

egyik ismerősömnél az anyagiak

a másik meg azt mondja nincs meg benne semmilyen érzés,hogy szeretne,vagyhogy anya legyen.

2010. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
2010. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim válasza:
78%

több okból nem szeretnék gyereket. az első, h marha nagy felelősség. azon kívül rabság, amíg baba, állandó aggódás, a tinik elviselhetetlenek, visszaugatnak, hazudnak, lázadnak. amikor meg majd elkúrja az életét, engem fog hibáztatni, h minek szültem meg.

ezeket gondolom én személy szerint hátránynak, előny meg most pont nem jut az eszembe.

nem volt jó a családi hátterem és félek, h én sem csinálnám jobban.

2010. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
36%

Bennem sem voltak anyai érzések más gyereke iránt soha. De mikor a kisfiam megszületett minden megváltozott. :)

Nincs annál jobb dolog az egész világon, mikor a nyakam köré fonja a kis karjait, és megpuszil, pedig még csak 2 éves.

Nem értem, hogy más ezt miért nem akarja megtapasztalni.

2010. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
53%
:) Mert nekik így jó. Én is feltettem ezt a kérdést de csak olyanokat kaptam rá, hogy idegesíti őket a gyerek, ők ketten boldogok nem kell gyerek mert mindent elront, volt aki az alakját féltette stb...
2010. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
78%

1.Nincs anyagi biztonság

2.Nem akar gyereket,mert nem vágyik rá

3.Nagy felelősség

4.Szabad akar maradni,és minden kötöttségtől függetlenül akar élni

5.Nem tudna bánni vele


Persze még van bőven indok,amiért nem szeretne gyereket valaki..én szeretnék,de tudom,sokszor hallom ezeket az indokokat ismerőstől..

2010. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
45%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:34 vagyok


Úgy látom a kérdésemet már be is másolták Neked :D

2010. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
86%

De miért az válaszol,akinek van gyereke???????

Nem az volt a kérdés,hogy hogy az anyák mit gondolnak.

2010. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
88%

Mert egy gyerek nagy felelősség.

Nem vagyok eléggé anyáskodó típus sem. És nem hiszem, hogy megtudnám adni egy gyereknek azt a szeretet amit megkéne adnom. Ezért felesleges lenne szülnöm, mert ugye azt sem szeretném ha neki rossz lenne.

Akkor ott vannak a válások , a szülés utáni rossz kapcsolat a férjjel. . .

Meg nálam még azis betett ebbe az egészbe, ahogy láttam a szüleimet élni (veszekedések). Tanultam ebből sokat, én nem szeretnék így élni. Nem akarom magamat lekötelezni se. Egy gyerek mellett pedig biztosan , hogy nem lennék szabad. Akkor inkább magamnak élek.

2010. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!