Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, tényleg nem hittem, hogy valaki meg tudja magyarázni nekem, de megértelek titeket. Értem, hogy van, akiben nincsen anyai ösztön, tehát nem tekinti a gyerekvállalást természetesnek, nem vágyik rá, taszítja, és vannak, akik önzőnek tartják magukat, és ezért nem akarnak tönkretenni egy életet, nem szülnek. Nem gondoltam, hogy ez ilyen egyszerű: vannak dolgok amiket szeretünk, és vannak, amiket nem. Azt gondoltam, mindenkiben megvan az anyai ösztön és a továbbörökítés vágya, de úgy tűnik mégsem. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2010. aug. 22. 16:19
 42/88 anonim ***** válasza:
50%
Én speckó azért, mert túlságosan önző vagyok hozzá. Feladni a kényelmemet egy gyerekért? Hát tudod mikor... Az ilyen nyálas, csöpögős hozzászólások miatt meg a falra tudnék mászni, hogy amikor először a karodban tartod, hogy amikor átölel, hogy amikor rádnéz... bakker, hát ezt inkább sose tudjam meg...
2010. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
67%
Azért vagyunk emberek mert már nem csak az ösztöneink irányítanak. De még az állatok között sem mindenki jó szülő ahol az ösztönök irányítanak, szerintem ez teljesen természetes. Az pedig én sem értem hogy miért hoz lázba valakit az hogy marad itt egy gyereke ha ő már meghalt. Mi ebben a jó? Nem rossz dolog hanem semleges. Nekem aztán mindegy ilyen szempontból mi lesz ha meghalok. Bennem is van anyai ösztön csak ez nem egy gyereknél jön ki aki iránt semmit sem érzek hanem azoknál akiket szeretek.
2010. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
66%

Amikor én feltettem a kérdésemet, én is úgy gondoltam, hogy mindenkiben megvan az anyai ösztön és a továbbörökítés vágya.


De most látom át, hogy mégse. Csak magamból indultam ki. Örülök, hogy ismét valaki feltette ezt a kérdést, így én is megértettem a "másik oldalt" is :)

2010. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim válasza:
68%
Én sem szeretnék gyereket.. semmiképp sajátot nem.Viszont örökbe fogadni szívesen fogadnék :)
2010. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
55%
Lehet már paranoiás vagyok a sok lenézőtől de csak én érzem a hozzászólásodban a lenézést? "Hogy jaj hát azt hittem..." Amikor a gyerekpártiak nem tudnak több indokot hogy miért van igazuk akkor úgy állítják be a doldogot mintha a másik oldal kevesebb lenne mert neki nincs ösztöne meg nem képes. De igenis képes vagyok rá hogy felneveljek egy gyereket, legalábbis olyan jól meg tudnám csinálni mint mások, ha akarnám. De nem akarom. Ennyi az egész.
2010. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 A kérdező kommentje:
Nem nézek le emiatt senkit, erről biztosíthatlak, és mindenkit pozitívra pontoztam, aki a kérdésre válaszolt, attól függetlenül, hogy nekem tetsző vagy nem tetsző választ adott.
2010. aug. 22. 16:47
 48/88 anonim ***** válasza:
43%

16:43


nemtom, valahogy én is éreztem egy kis lenézést, vagy mit a válaszaiban.

2010. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem semmi lenezo nem volt a valaszaiban, sot, a kb 1000 ehhez hasonlo kerdes kozul talan ez volt az egyik legnormalisabb.Ti erzitek ugy, hogy lenezo, mert tiszta paranoiasok vagytok.Minek kellett lepontozgatni azokat, akik azt irtak, hogy ok szeretik a karjukban tartani a gyerekuket?Ez ennyire szurja a szemeteket?Akkor ugy nez ki, hogy valami megsem stimmel veletek.Amugy szemelyszerint en sem ertem, hogy hogy lehet ugy leelni egy egesz eletet, hogy nincs gyereked.Nem a 30-as, 40-es evekrol beszelek, hanem az utana kovetkezo idokrol.De, ha igy jobban belegondolok, a 30-as, 40-esek sem az igaziak gyerek nelkul.En sem szeretem a gyerekeket, de sajatot mindenkepp szeretnek, mert azt majd ugy nevelem, ahogy en akarom.Es nem erdekel, hogy kis bogomasina lesz, meg majd gazos kamasz, akkor is tok jo lesz, hogy van valaki, akivel szerethetjuk egymast, aki az en verem, akinek tanithatok egy csomo mindent, aki elottem no fel, aki egesz eleteben az enyem marad(mert egy pasinal erre ugye nincs garancia).De nekem ugy tunik, hogy lassan mar a gyerekvallalas is olyan bun lesz, mint az, ha valaki nem meleg...
2010. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
30%
Miért kellett lepontozni azokat,akik nem szeretik a gyerekeket?
2010. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!