Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
87%
sztem a férfiaknál sincs ez másképp, mint a nőknél. csak azért írom, mert legtöbben nőket, meg anyákat hoztak fel példának.
2010. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
79%
én még csak 13 vagyok de én sem szeretnék.. más lányok ilyenkor már azt is eldöntötték hogy fiú/lányt és hogy mennyi. és szerintem ezt nem is lehet nagyon elmagyarázni hogy mért nem akar valaki. ha látok egy kisgyereket az utcán nem jut róla semmi eszembe hogy jajj de cuki nekem is kell majd egy ilyen. nemtudom engem valamiért nem érdekel és mielőtt írnátok hogy most kamaszodok és azért nem. hát nem, én már 7 éves koromban sem akartam amikor mások meg anyukásat játszottak: D
2010. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
88%
És olyannal még nem találkoztatok, hogy valaki szeretne ugyan családot meg gyereket, de k*rva nehezen talál magának párt? Egyedülálló nőként meg nem tudom, mernék-e vállalni gyereket... mégis csak kell az apaminta. Azért még szerencsére van időm, és remélhetőleg találok megfelelő férfit. 25/L
2010. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
76%
jaah és előző vagyok. ha egy boltba meglátok egy gyereket üvőlteni meg mindent ki-le pakol az anyja meg már nem győz rá figyelni. akkor azt gondolom hogy én már felakasztottam volna magam.. nem vagyok valami türeles:S
2010. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
79%
Valaki nem szeretne, te meg ezt soha nem fogod megérteni, egyrészt mert nem is akarod megérteni a másikat.
2010. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
92%
Van olyan, aki egyszerűen nem alkalmas a gyermeknevelésre. Jobban mondva nagyon sokan nem alkalmasak rá (legalábbis az én környezetemben). Sokak aztán mégis szülnek a környezet nyomására, de aztán rá se bagózik senki a gyerekre. Egy gyerek nagyon sok lemondással jár és vannak olyan emberek, akik mindig saját magukat helyezik előtérbe. Ha egy ilyen embernek gyermeke születik, akkor az a gyerek egész életében mellőzött lesz és szenvedni fog. Van olyan, aki tudja magáról, hogy ilyen típus és tudatosan nem akar gyereket. Többek között a nővérem is ilyen. Nagyon aranyos nagynéni, szereti a gyermekeimet, de neki nincs türelme ahhoz, hogy saját gyereket vállaljon. Annak nem sok értelme volna, hogy azért szüljön, hogy aztán a gyerek igya meg a levét.
2010. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy meg fogom szeretni őket, de eddig nem éreztem semmit a negatív dolgokon kívül.

Nehéz leírni ezt annak, akinek minden negatív dolog is valahol pozitív. felsorolhatom, hogy idegesítenek, nem tetszenek és nekem nincs kedvem elveszíteni az életem, nem fogod megérteni, mert te ezt másképp látod, érzed. Nincs kedvem hiszti rohamokat átélnem, nincs kedvem törődni egy gyerekkel, elég az a kötelező dolog, ami eddig is volt, nincs kedvem a "Miért?" korszakot átélnem, és hallgatni a gyermeki tudatlanságot. Gyerekként magamban sem szerettem ezeket, és, ha hiszed, ha nem kb. 10 évesen már éreztem, hogy ez nem nekem való, már akkor taszítottak a kisbabák is.

Ez van, lehet megváltozom, de addig senki nem akarja rám tukmálni, hogy ez az élet legcsodálatosabb hiper szuper dolga. Apám is már piszkál vele, pedig eddig egyetértett velem és sok barátnőm is már lenéz ezért, pedig kultúráltan mondom el, ha kérdeznek tőlem valamit.

Ráadásul fóbiásan félek a terhességtől, nekem ez valami iszonyat fura, hogy valami nő bennem, külön életet él, és az, hogy honnan jön, meg szoptatni kell, hát... Ez van, ettől még nem vagyok önző, mert akkor nem lenne párkapcsolatom, sőt, felelősséget is tudok vállalni, de nem mindegy, hogy mivel kapcsolatban, mert a gyereken kívül sok minden más érdekel, és jó vagyok benne.

Ezt soha nem fogjátok megérteni. (nem érdekel a pontozás)

2010. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
85%
A másik meg az hogy a felelőtlenség, önzetlenség stb nem a gyerektől függ. Mert sokan úgy gondolkodnak hogy gyerekes emberek=jók, tökéletes, önzetlenek, hősök, mindenki más meg önző egoista. Pedig ez nem ettől függ. Lehet egy ember gyerek nélkül is ezerszer felelősségteljesebb mint más 10 gyerekkel. Nekem a párkapcsolat a legfontosabb az életben, szeretek főzni, mosni takarítani, még anyáskodni is, csak a gyereket nem...
2010. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
84%
például a szükséges anyagiak (lakás, normális fizetés) hiánya miatt... legalábbis én ezért nem vállalok még gyereket...pedig férjnél vagyok már egy ideje... 28/nő
2010. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
55%

Hű, mekkora csata lesz itt (kiindulva abból, hogy volt már rengeteg ilyen kérdés, és mindig anyázás lett a vége)...


Az én meglátásom az, hogy van, aki anyagi okokból nem szeretne gyereket, másoknak egyéb körülményei nem alkalmasak (pl. nincs állandó, biztos párkapcsolata), vannak, akik félnek attól, hogy maguk is rossz szülők lesznek, mint az ő szülei voltak. Vannak olyanok, akik mindig mindenben a roszat látják, képtelenek meglátni a pozitívumokat egy adott élethelyzetben. Ők egyszerűen szűklátókörűek, egyoldalúan gondolkodnak. Vannak, akik kimondják, hogy ők bizony "önző dögök", és számukra a gyerek csak teher lenne abban, hogy bulizzanak, szórakozzanak. Ők szokták megbánni később, hogy mégsem lett gyerekük.

Vannak, akik elve olyan családban nőttek fel, ahol a gyereket nem értékként tekintették. Lehet, hogy életükben nem láttak még közelről csecsemőt, csak az utcán hallották őket hisztizni és ordítani. Ebből pedig azt szűrik le, hogy a gyerekek ellenszenves lények, ők meg nem akarják megnehezíteni az elétüket egy ilyen "teherrel".


Szóval sok oka lehet. 16 éves koromban a háziorvosomnak én is kerek-perec kijelentettem, hogy nem akarok gyereket. Én ezt azért tettem, mert 14 évesen született egy tesóm, akit négyéves koráig én neveltem: iskola és munka mellett én felügyeltem rá, én etettem, pelenkáztam, játszottam vele, époltam, ha beteg volt... Gyakorlatilag az anyaja voltam az anyja helyett, aki sokszor napokig nem foglalkozott vele, csak néha kérdezte meg, hogy "egyébként mi van a gyerekkel?". Nem volt életem, nem tudtam tanulni, nem lehetttem a barátaimmal, nem szórakozhattam, mert egész nap, egész éjjel csak a gyerek, a gyerek, a gyerek... Nem csoda, hogy akkor utáltam az egész dolgot, nyűgnek éreztem. Mások buliztak, szórakoztak, pasiztak, én meg be voltam zárva a lakásba (szó szerint) a gyerekkel... Meg az sem csoda, hogy a tesóm jobban szeret engem, mint a saját anyját (vagyis a közös anyánkat).


Azóta felnőttem, és most már látom az anyaság pozitív részeit is. Szeretnék is anya lenni, persze amint meglesznek rá az anyagiak. Az azonban biztos, hogy én a saját gyerekemet magam fogom felnevelni, nem fogom lepasszolni sem az idősebb gyerekemnek, sem az anyámnak, sem a hivatásos bébiszitternek. A gyerek felelősség, elég egyetlen hiba, és máris jóvátehetetlen károkat okoz vele az ember. Ehhez a felelősséghez fel kell nőni, és sok "anyának" (idézőjelben, mert attól, hogy kipottantott magából egy gyereket, még nem lesz valaki anya) nem sikerül.

2010. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!