Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim válasza:
73%
mert az anyák hihetetlenül elfogultak, és nem bírják, h ne osszák meg a véleményüket a babájukról. majd meglátják amikor kamaszodik...
2010. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
53%
közléskényszer........de ez a kérdés most tényleg nem nekik szólt,senkit nem érdekel,milyen csodálatos a gyerek
2010. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim válasza:
61%
a gyerekvallalas elott arra is kell gondoljon az ember, hogy vane anyagi helyzete mivel felnevelje es miket tud megadni a gyerekenek.....elobb biztositsa be az ember magat anyagilag es utanna vallaljon gyereket, minthogy kesobb a gyerek szenvedjen......
2010. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
70%
http://www.youtube.com/watch?v=nojWJ6-XmeQ itt van egy koton reklám, hogy miért nem akar vki gyereket
2010. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 A kérdező kommentje:

Na, nem kell összeveszni! Furcsa, mert a felsorolt dolgokat nem tartom valós indokoknak. Az, hogy valakinek rossz volt a családja, az végülis nyomós ok lehet, de nekem is borzalmas a családom, a szüleim ölik egymást, és a testvéreim el vannak szállva, meg elékényeztetve, de engem ez csak jobban ösztönöz, hogy én majd jobban fogom csinálni, és bebizonyítom, hogy milyen jó családom van :) Párommal ezen vagyunk :)

De az, hogy nem lesz jó alakja, vagy karrierje valakinek, az milyen indok már? :) Nekem furcsa. Dehát nem látok mások fejébe, biztos nekik az nyomós érv, hogy egy gyerek csak ordít, vagy idegesítő és visszabeszél :)

2010. aug. 22. 15:46
 16/88 anonim válasza:
91%
egyáltalán nem is értem, miért baj az, h valaki nem vállal gyereket. vannak teljesen alkalmatlan szülők, akiknek egyáltalán nem való gyerek, mégis van nekik, több is, az nem rosszabb??
2010. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim válasza:
89%

Én sem vállalok,megmondom miért.

Hihetetlenül önző,vagyok,és nagy szerencse,hogy be is látom.Nem szeretnék felelősséggel tartozni senkiért,szabad akarok lenni,és azt tenni mindig,amihez kedvem van,nem pedig azt amit kell. Nem akarom tönkretenni magam,sem kívül,sem belül.Nem igazán izgatnak az anyai örömök,talán mert én kiélhettem magam a testvéreimen.Több mint tíz év korkülönbség van a tesóim és közöttem,anyukámék dolgoztak,és szinte mindig én foglalkoztam velük,vigyáztam rájuk stb. Nekem az elég volt,tök jó volt,de elég. Tudom,hogy ez nem ugyanaz,mintha saját lenne,de én akkor sem vállalok gyereket. Így aztán inkább karriert építgetek,szórakozok,mint hogy háziasszony,feleség és anyuka legyek.

Félreértés ne essék,nagyon tisztelem,és minden elismerésem azoké akik vállalják ezeket,én nem tudnék az életnek ezen a területén helytállni.

2010. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 A kérdező kommentje:
Nyilván előbb az anyagiak, de nem azt kérdeztem, hogy miért nem szül most rögtön mindenki! Azt kérdeztem, hogy miélrt dönt úgy valaki, hogy soha az életében nem vállal gyereket.
2010. aug. 22. 15:47
 19/88 anonim ***** válasza:
64%

Lehet,hogy ez neked nem valós indok,de nekem a karrierem és az alakom is fontos.

Elfogadom,hogy valaki szeretne gyereket és elvárom,hogy más is fogadja el,hogy én nem akarok,akár valós,akár kitalált indok miatt.

2010. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 A kérdező kommentje:

15:47

Így meg tudlak érteni. Köszönöm, hogy elmondtad, hogy te miért nem vállalsz gyereket, és ez így értelmesen is hangzik :) Igazad van.

2010. aug. 22. 15:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!