Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek többsége olyan nemű gyereket szeretne, amilyen ő maga?

Figyelt kérdés

Tehát a férfiak általában fiút, a nők meg jobbára lányt.

Legalábbis én ezt vettem észre, de lehet, hogy csak én járok csukott szemmel. Mi lehet az oka ennek?


2011. júl. 1. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert magukat legalább ismerik. :D
2011. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok. De nekem pl. minden vágyam az, hogy kisfiam legyen egyszer. :)


Talán azért akarnak olyan nemű gyereket, mint amilyenek ők maguk is mert, jobban tudnak "azonosulni" a gyermek dolgaival.


Pl. egy férfi szívesebben focizik, autózik a kisfiával mert ez közelebb áll hozzá valamilyen szinten, hiszen ő is kisfiúként hasonló dolgokkal játszott. Egy anyuka nem biztos, hogy annyira élvezné ezeket a dolgokat, persze biztos örömmel játszik a kisfiával, viszont nem biztos, hogy annyira leköti a dolog.


Idővel jönnek a komolyabb témák. Maradjunk a férfiaknál, amikor a kisfiú az apukának segít pl. autót szerelni. A férfiak oda-vissza fújják ezeket a dolgokat, a kisfiú bátran kérdezhet, tuti nem marad előtte nyitott kérdés. :) De a nők nem biztos, hogy hozzá tudnának szólni a témához, legalábbis az esetek többségében.


Amúgy nem tudom, nekem ez ugrott be elsőre. Lányoknál is hozhatnánk a példákat, pl. egy apukát nem köt le a sminkelés, a magassarkú cipők, szoknyák... Viszont az anyukák biztos nagyon élvezik, mert önmagukat látják a gyermekben csak még kicsiként. :)

2011. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én épp az ellenkezőjét vettem észre
2011. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nő vagyok és minden vágyam az volt hogy fiam legyen,be is teljesült van egy gyönyörű,egészséges 2 hónapos kisfiam,szeretnék még úgy 2őt 3at,szeretném ha több fiam lenne mint lányom,nem tudom miért
2011. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

19:40, ebben lehet valami, de tudnék mondani ellenpéldát, méghozzá anyut. Állítása szerint sosem volt valami lányos, nem kötötték le különösebben a "csajos" dolgok, de ennek ellenére mindig lányt szeretett volna, és az is lettem.:D Na, ez pl. hogy lehet?:D

Amúgy a többieknek is köszönöm!

2011. júl. 1. 19:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, és csak fiúket szeretnék, a férjem meg épp annak drukkol, hogy lány legyen a pocaklakó.
2011. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjem nagyon lányt akart,nekem igazából mindegy volt és hát fiunk lett.

Anyukám fiút akart,apukám lányt.

Én nem tapasztaltam, amit te.

2011. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányt akartam,az is lett,a férjem azt mondta neki mindegy milyen nemű.Megint terhes vagyok,most is kislányt szeretnék,a férjemnek megint mindegy,csak egészséges legyen.
2011. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi lehet az oka,azt nem tudom,de nálunk sem így volt.Nekem mindegy volt(bár talán egy hangyányival a fiú felé húzott a szívem),a párom lányt szeretet volna.Amikor megtudta,hogy lány,könnyek szöktek a szemébe :-)Ha lenne még egy gyermekünk(valószínű nem lesz )akkor is lányt szeretne.Azt mondja nem tudja magát elképzelni egy kisfiúval.

A kollégámnak 2 lánya van mindig is lányokat szeretett volna,3.gyerkőcnek is,de fiú lesz 1-2 hét múlva.

2011. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt én se tapasztaltam.Én mindig is kisfiúra vágytam-a férjem kislányra-2 fiúcskánk van.A barátainknál ugyan így volt.Anyuka kisfiút,apuka kislányt szeretett volna.Nekik kislányuk lett...
2011. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!