Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt úgy valaki, hogy...

Miért dönt úgy valaki, hogy nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a maga döntése, csak kiváncsi vagyok rá, miért dönt valaki úgy, hogy nem vállal gyereket és kihagy egy ekkora élményt. Amikor az ember kezébe foghatja a saját gyerekét, hihetetlen élmény. Amikor először mondja hogy anyu vagy apu, vagy amikor először áll önállóan lábra. Amikor először megy iskolába, amikor megkapja az érettségijét, amikor először lesz barátja, vagy barátnője, stb. Ezt a rengeteg élményt miért hagyja ki bárki is az életéből? Meséljétek el, mit gondoltok, amikor a gyerekvállalás az eszetekbe jut, és nemet mondtok rá!

Csak kiváncsiskodok, mert eddig még nem értettem meg. :)


2010. aug. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:

15:49

Nem hordtam le senkit, amiért nem szeretne gyereket, magánügye, csak nem értem meg az afféle indokokat, amiket te említettél. Ennyi, nem kívántam erről vitát nyitni, vagy emiatt bárkit leszólni.

2010. aug. 22. 15:52
 22/88 anonim ***** válasza:
82%

én megértem azokat az indookokat, és még ezer indok van, hogy valaki miért nem akar gyereket.

azt is megértem, ha valaki akar.

de nem csak a gyerek lehet öröm az életben, rengeteg más jó dolog is van, mégse csinálja mindenki. mások vagyunk, vkinek ez okoz örömet, valakinek meg más.

2010. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 A kérdező kommentje:
Ja, és ha már itt tartunk, senki nem tartozik senkinek magyarázattal, hogy miért nem szeretne gyereket, a válaszadás jelen esetben is fakultatív. Továbbra is csak azt mondom, hogy egyeseket nem tudok megérteni bizonyos indokok mellett.
2010. aug. 22. 15:56
 24/88 anonim ***** válasza:
69%
nem rád értettem,hanem azokra,akik semmibe veszik azokat,akiknek nem a gyerek a mindenük
2010. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
71%
Az indokok szinte mindegy mik, sokat hallottam már, a kollégáim közt szinte alig van pár nőnek gyereke, így mondtak már mindenfélét, de az a fő ok, hogy önzők és egoisták. Van aki ezt be is látja és vallja. Barátnőm is 40 és még most az utolsó pillanatban is 1000 indok utána azt mondta, hogy egyszerűen túl önző vagyok ahhoz, hogy gyereket vállaljak. Szerintem érthető.
2010. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
89%
szerintem azt kéne megértened, hogy mndenki más, és nem mindenkinek az okoz akkora örömöt ami neked (vagy még másoknak), és akkor könnyebb lesz elfogadnod az érveiket is
2010. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
81%

A feltevésed már ott hibázik, hogy kifelejted, az emberek mind különbözőek ahányan vannak. Neked nagy élmény a gyerek, neked az anyu apu, neked az érettségi, neked a jó jegy. Neked, de ez másokat nem határoz meg. Másoknak ez egyáltalán nem biztos hogy jó, érdekes élmény, mert ők nem olyanok mint te. Mások meg egy olyan dologról gondolják ugyanezt hogy mekkora élmény, amitől meg téged ráz ki a hideg. Nincsenek általános érvényű dolgok. Lehet hogy ez csak a mai világban jött de csak azért mert régen nem volt rá lehetőség hogy valaki ne akarjon gyereket, nem voltak lehetőségeik a nőknek.

Én sem voltam képes eddig megérteni hogy mit nem lehet azon érteni hogy valaki akar valaki meg nem. Megértik hogy valaki szereti a palacsintát, valaki nem, valaki szeret hegyet mászni, valaki nem, akkor mit nem lehet azon érteni hogy valaki akar gyereket, valaki meg nem?

Amúgy én azért nem akarok gyereket mert nem érzem szükségét. Engem nem hoz lázba ez az életforma, nem érdekel a gyerek sem vele kapcsolatos dolgok, én nem akarok úgy élni mint a gyerekes emberek mert nekem úgy nemt etszik. Nem kedvelem a gyerekeket sem. Ilyen egyszerű. Senkinek sem ártok akkor mit nem lehet ezen érteni? Nincs olyan dolog ami a világon minden embernek egyformán jó és szükséges lenne.

2010. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
88%

Tagadhatatlan, hogy vannak szép részei a dolognak, amiket le is írtál a kérdésedben. De ugyanakkor ott van a kevésbé napos oldal is. Rengeteg gond van egy gyerekkel és nem mindenki érzi magát alkalmasnak arra, hogy ezt az egészet felvállalja. És hiszem, hogy még mindig jobb, hogy ha valaki erre rájön időben és nem akkor amikor már ott a gyerek a nyakán és nincs visszaút.

Én nem akarok gyereket. Nekem az egyenlő lenne a szabadságom feladásával és nekem ez nem ér meg ennyit. Hiszem hogy lehet boldogan élni úgy is, ha nincs gyerek.

Igazából nem tudom magam anyaként elképzelni. Nem szeretem a gyerekeket. Persze biztos a sajátomat szeretném, de akkor is. Nagy felelősség van azon aki gyereket vállal, hisz nem elég megcsinálni, fel kell nevelni, nem csak anyagi támaszt kell neki nyújtani hanem erkölcsit is. Igyekezni kell erkölcsös, felelősségteljes, jó embert nevelni belőle. Ez óriási teher egy szülőnek, ajándék is, de teher is.

Egy gyerek rengeteg lemondással jár. Ha valaki jó szülő akkor maga elé helyezi a gyereket. Onnantól, hogy megszületik már nincs olyan, hogy ÉN, csak MI van. Én erre képtelen lennék. De ugyanakkor vagyok annyira maximalista, hogy mindig mindenből a legtöbbet akarom kihozni. Szóval ha gyerek, akkor már férj, családi ház, kutya stb.. mert így kerek. Nem tudnék olyan anya lenni aki szül egy gyereket, aztán úgy néha nevelgeti, amúgy meg éli a kis életét és lepasszolja a gyereket a nagyszülőkhöz, az apával nem él együtt. Ha csinálnám akkor már maximális odaadással tenném és mindent meg akarnék neki adni. És néha eszembe jut, hogy talán lemondok valamiről amiről nem kellene. De olyankor eszembe jut, hogy miről kellene lemondanom akkor, ha gyereket vállalnék és olyankor mindig rájövök számomra a gyerekről egyszerűbb lemondani mint a többiről.

Tudom talán mindez önző módon hangzik. De hiszem, hogy amíg egyedül vagyok lehetek önző nyugodtan és gondolhatok csak saját magamra. Ha már felelős lennék egy másik életért, akkor tényleg szemét dolog lenne így gondolkozni.

*/L

A koromat nem írom le mert senki nem venne komolyan, kor nélkül talán van rá esély, hogy valaki elgondolkozik azon amit írtam.

2010. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
78%

önző,egoista...lehet rárakni mindenféle bélyeget,de mi van,ha nem szereti a gyerekeket?

rám még soha senki nem mondta,hogy önző vagy egoista lennék,szerintem sem vagyok az,de egyszerűen nem szeretem a gyereket

2010. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
80%

szerintem korrekt, ha ezt valaki felvállalja. én is ismerek ilyen nőt, azt mondta hogy ő azt el sem tudja képzelni, hogy gyereke legyen, nem fog soha szülni. mégsem érezte hiányát. nem csak egy gyerek adhat értelmet az életünknek.

én pl imádom a babákat, lennék kismama, nevelgetném, imádnám, de ha belegondolok, hogy mennyi kötöttség éveken át...megrémülök. megértem, ha ezzel valaki ezért nem akar babát. senki sem szeretne tőle idegen életet élni, egy olyan nőnek, aki mindenéppen akar babát épp olyan elképzelhetetlen gyerek nélkül élni, mint egyeseknek gyerekkel. nem kell indok, mert az sokféle lehet és hiszem, hogy nem csak az önzőség, hanem összetettebb. ha meg akarod érteni gondolja csak bele abba, hogy neked nem lehet gyereked, gondold el milyen lenne nélkülük, hogy éreznéd magad a bőrödben. na, ők ugyanezt érzik, csak éppen akkor, ha a gyerekes életre gondolnak. nem bonyolult.

2010. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!