Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
47%

Kedves segítőkész Anyukák!

Nagyon undokok vagytok, olyan dolgokon lovagoltok, aminek semmi jelentősége. A kérdező párhuzamot vont, mint ahogy leírta, miért nem tudtok továbblépni? Ha változatlanul nem értetek egyet, akkor miért írtok? Ti szítjátok a tüzet, mert nem nyugszik a begyetek.

2011. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 A kérdező kommentje:

Így van!

te 77-es már megint okos vagy, ki mondta, hogy káromkodtam? A kellemetlen dolog neked egyből a káromkodást jelenti? Akkor valószínű te vagy a primitív, nem én!:) Ebből is látszik, hogy leírtam a szitut, te meg egyből saját fantáziád alapján kreált sztorira reagálsz, és köpködsz! De ez a többire is igaz! Szánalmasak vagytok!

2011. júl. 18. 13:22
 73/81 anonim ***** válasza:
58%

Döbbenetes hogy egy anyuka kért tanácsot, s ti egyből támadtátok. én már írtam ide, én voltam azt akit lepontoztatok csak mert a (koraszülött) babám kezei közül kirugta egy nagyobb fiúcska labdát.


Ilyen támadások érik ha valaki: abortuszról, dohányzásról...stb kér tanácsot. ide jönnek dögivel válaszok de amikor nekem is tényleges segítség kellett volna, érdekes de jó ha kapok - választ.


itt nem arról van szó hogy anyuka bárkit is bántott volna. kezdő egy gyermekes anyaként megkérdezte mit kell ilyenkor tenni. Vagy itt a szuperanyuk mindig tudták azt hogy adott helyzetben mit kell tenni? Hát akkor Gratula, ők már biztosan így születtek....és fordulásból támadnak meg oylanokat írnak: jaj lesz ez még így...stb. De mondjuk ha történetesen a kisfiú aki belerugott majdnem a lányomba, szóval ha belerug vajon akkor is azt mondtátok volna hogy ilyen előfordul?


Ha a kérdező gyermekének begyullad a szeme és szemészetet kell járnia akkor is legyintenétek. Ha van ez az oldal, legalább ne arrogánsan, de adjátok meg a segítséget ha kérdeznek és ne hurrogjatok meg mondjátok el mindennek a kérdezőt....


én befejeztem a vitát mert látom már régen nem a kérdésről van szó.

2011. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy kedves kérdező nézz körül és észre veszed, hogy a nők 80%-a sötét a való életben is, ugyanezek a nők ha szülnek, azok lesznek a kismamák. Na a szüléstől okosabbak nem lesznek... itt kommentelnek összevissza, adnak tanácsot, miközben a saját gyerekükkel sem bírnak.


Semmi baj nincs azzal, ha kánonban próbálják bemagyarázni, hogy a homokdobálás a homokozóban normális dolog, attól te nyugodtan menj le a térre legközelebb és kérd ki magadnak a másik anyukánál, hogy ha nincs megnevelve a gyereke akkor igenis legyen a seggében.

2011. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
48%

Nos nem olvastam el csak azelső 3 oldalt...De pótolni fogom, csak már nem birom szó nélkül!


77%os, nem kell nagybetűvel irkálni, bár igy elég hangsulyosra sikeredett a kommented, gyanitom ez volt vele a szándékod! Van egy ilyen kis jelecske is a klaviatúrádon -! Bármily meglepő le le lehetett volna ezt igy ir irni:


"Állj, stop! Én nem csináltam semmit a kislánnyal,-


nem írta senki,hogy csináltál,az alapból felháborító, hogy egyáltalán gondoltál rá"...stb!

Ugyhogy ezen az oldalon lehet nyugodtan másképp is irogatni nem kell "kiabálni" ahogy egy másik kommentbe olvastam!


És kedves kérdező! Te szegény jól meg kaptad! Megint itt vannak a nagy anyák, akik mindent jobban tudnak...! Szóval átérzem a helyzeted bár az én fiam még csak 9 hós, és játszótérre nem megyünk, de a bnőm kislánya aki 1 éves rendszerint üti a fiam. És bár rászól, és ő még tényleg kicsi nem érti hogy nem szabad, sokszor már ver a viz mikor megy felé...:)! Szóval neveli nem szabad más gyerkőcét, de teljesen megértem a reakciód! Valószinű ugyanigy cselekedtem volna. Nyugodj meg kedves kérdező, beszélgess az anyukákkal, és ha megtudod ki a kislány édesanyja mond el neki az esetet és hogy ha lehet legközelebb figyeljen jobban a lányára!


Jahh és igenis ha a homok a gyerek szemébe jut súlyos problémák lehetnek belőle. Főleg ha arra járt elötte kutya macska s belepiszkitott!


Nem szabad burokban nevelni a gyereket, de teljesen más mikor arcon dobják a gyereket homokkal, és mikor a fejükre hajukba öntik!

2011. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy a kérdező az utolsó kommentjében írt,azt is megértem.Ennyi szuperanya mellett nem lehet másként írni,mert kinyílik az ember zsebében a bicska.

Egy szituációt mindenki úgy reagál le,ahogy azt bírja.És a kérdező agyán átfutott a gondolat,hogy mit tett volna,de nem tette.Ennyi és nem több!

2011. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
69%
Én nem tartom magam "szuperanyának", próbálom legjobb tudásom szerint nevelni a kislányomat, aki 21 hónapos. Szinte minden nap járunk játszótérre, megszokott társaság, különböző gyerekek. És nálunk is előfordul, hogy a homokot szórja a kislányom. Rászólók, megbeszéljük, és legközelebb megint szórja. Mégsem tartom neveletlennek a lányomat.
2011. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
40%

Szégyelljétek magatokat Anyukák!


Mindenkinek megvannak a maga hibái. Az már régen mindegy, hogy jól cselekedett -e a kérdező vagy sem! Én még azt is megértem, h ilyen érzelmeid voltak hirtelen felindulásból, de aztán...


Most akkor azok az Anyukák, akik azt mondják, hogy ez helyes, meg hogy ösztön stb... akkor ők úgy gondolják, hogy hallgasunk az ösztöneinkre, és váljunk űllatokká? Mert az ösztöneink miatt hasonlítunk rájuk. Emberek! Szeretettel kell nevelni azokat a gyermekeket! Értem én, az emberben eredendően ott a bűn, a hirtelen felindulás is érthető, sőt mindenki hibázik, nem is egyszer! De jelenleg van alkalmunk leülni és átgondolni a helyzetet... a kommentek 90%-a, köztük a kérdezőé is hemzseg a negatívumtól, a rossz indulattól, a szívtelenségtől! Hát így nevlünk gyermeket? Miért kell rosszra rosszul reagálni? Szemet szemért, fogat fogért? Miért? Hát nem azt szeretnénk, ha jó ember legyen a gyermekünkből? Akkor az a legkevesebb, hogy IGYEKSZÜNK (tudom nem mindig sikerül) szeretettel nevelni, ami nem egyenlő azzal, hogy a "szeretetet" csakis kizárólag a gyermekünk irányába mutatjuk (mindenféle rossz cselekvéssel más irányba). Példát kell mutatnuk, a gyerekek legelőször a szülőket utanozzák, a szülőknek mással is szeretetteljesnek kell lenni, tudom ebben a szituációban elég nehéz, de próbáljunk már meg más emberek iránt tisztelettel lenni, mert mi is követtünk el hibákat. Lehethogy nem ilyet, de más fajtákat... nem így lesz szebb a Világ. Elsősorban nekünk kell változtatnunk a hozzáállásunkon, a viselkedésünkön, nem pedig másoktól várni azt... jajjjj emberek! De most komolyan!


Mindenkinek szeretetteljes, békés babázást és gyereknevelést kívánok tiszta szívből!!!

2011. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
űllatokká = állatokká
2011. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

Hu erre a gyöngyszemre most akadtam rá... Szerintem az anyukának(kérdezőnek) kellett volna mondani a kislánynak aki a szemébe szórta a homokot h ez csúnya dolog... S ez fáj neki.. Efgyébkénr én is bepánikoltam volna. Ahol régen laktunk(Bp,nem körbezzárt játszótér) ott a homokózóban macskák galambok kaikiltak. A galambot nem tudom kivédeni de pl azért olyan homokért szerintem én is haeraptam volna ha a macska kakis homokot beledobják a lányom szemébe. Egyébként 2.5 a lányom már,s én mindig ha homokozik pl ott ülök mellette. 1: nincs a játszón senki

2. miért üljek egymagam a padon

3. nem azért megyünk le hogy játszunk együtt? (Kérdés kiirásakor még csak 1 volt a lányom... )

2013. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!