Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
63%

09:46-os vagyok


Én is írok/gondolok olyanokat,mint a kérdező,de 100% hogy nem tenném meg soha. Most akkor szar alak vagyok?

Néhány gyereket igenis el tudnék tángálni,de nem az én gyerekem így nem fogom megtenni.

Hú,de egy gonosz ember vagyok!!

2011. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
65%

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:04


na itt a pont !!

2011. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 A kérdező kommentje:

Látjátok, ezért tart itt az ország, ahol... már egy kétéves is bármit megtehet egy nála kisebbel, anélkül, hogy az anyja rászólna, netán még el is magyarázná neki, hogy miért is nem szabad a másikat bántani, a kisebb meg tűrjön, és tartsa oda a másik arcát is. Ha meg a kisebbet valaki megvédi, vagy csak szóváteszi, hogy ezt nem kéne, akkor már ő a köcsög, hagyja hadd legyen szivatva a gyereke.

Gondolom, akkor nektek OV nyugdíj csökkentéséről, korhatár kitolásáról, stb sincs semmi negatív véleményetek, teljesen jogos, szocializálódni kell alapon! Gratulálok, akkor ti tűrjetek! De én a fiamat is inkább elviszem egy olyan helyre, ahol olyan gyerekek vannak, akikkel foglalkoznak a szülei. Ugyanúgy "kimenekítem" őt a szarból, egy jobb helyre, ahogy mi is elmegyünk ebből a tetü országból.


A pontozás kapcsán meg cskak annyit, hogy most léptem be, de látom már vannak 30-40%os válaszok, tehát nem én pontozok negatívan, csak vannak olyan anyukák, akik inkább nem írnak, csak pontozással fejezik,ki nemtetszésüket a válaszaitokra.

De akkor most hogy is van ez? Titeket sérelem ér, mert negatív pontot kaptatok, szóvá teszitek, akkor most ti is ugyanazok vagytok, aminek engem elmondtatok?! Köszönöm! :)))))))))))

2011. júl. 18. 11:49
 64/81 anonim ***** válasza:
73%

Az én lányom 4 hónapos volt, a kisfiú 17 hónapos.

Nem bántotta soha a kislányomat, legalábbis szándékosan, csak érdekes volt számára, hogy a lányom milyen picike, hogy hogyan sír és, hogy neki miért nincs fütyije, mint a kisfiúnak.

Az anyja nemigen neveli, senkire nem hallgat a kisfiú, semmi nem hat rá.

Néha hallom, ahogy a szülők kiabálnak vele.

Szóval az a lényeg, hogy egyszerr egy pillanatra nem figyeltünk rájuk, és a kisfiú csokipapírt tömött a hordozóban pihengető kislányom szájába, én meg csak azt vettem észre, hogy vamain nyammog a lányom.

Kivettem a szájából a csokipapírt és rászóltam a kisfiúra kissé erélyes hangon, hogy ezt nem szabad, ő még nagyon picike.

A kisfiú megszeppenve nézett rám és látszott, hogy megértette amit mondok neki.Az anyja meg rám szólt, hogy ne kiabáljak a gyerekkel!

Ad 1:nem kiabáltam vele, csak megemelt hangon szóltam neki

Ad 2:valakinek muszály tudatni a gyerekkel, hogy ezt nem szabad mert veszélyes és neki esze ágában nem volt ilyesmi

Ad 3:pont ő mondja, hogy ne kiabáljak, mikor ő egész nap üvölt vele.

Na erre jól berágtam, azóta nem volt hasonló eset sem köztük, de fokozottan figyelem is a 2 gyereket, ha egy méteres távolságon belül van a kissrác.

Érdekes, hogy én soha nem kiabáltam a kisfiúval, hanem mindig leguggoltam hozzá és elmagyaráztam, hogy ezt nem szabad, mert...

És még én vagyok lehurrogva!

Egy szó mint száz:nem érzem magam rossz anyának, mert megvédtem a gyerekemet és voltak/vannak a gyerekek között kisebb atrocitások, de akkor nem szólok, hiszen nem akarom burokban nevelni a lányomat.

De egy anyának igenis kötelessége megvédeni a gyerekét, vagy ha az rosszat csinál, akkor kötelessége megnevelni is!

Pont.

6,5 hónapos, első babás, következetes anyuka

2011. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
46%
Nem hiszem el, hogy egy egyszerű, hétköznapi játszótéri konfliktusból politikai kérdést csinálsz. Mostmár mindent értek.
2011. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 A kérdező kommentje:
Ez csak párhuzam...
2011. júl. 18. 12:21
 67/81 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, az utolsó hozzászólásoddal bebizonyítottad, hogy egyáltalán nem vagy kíváncsi mások véleményére, csak ki akartad írni magadból a feszültséget. Megtetted, és semmivel nem lettél okosabb, mert egy jószándékú véleményt sem voltál hajlandó elfogadni, csak azt, ami a tieddel megegyezik. És hogy kerül ide OV????? (akit egyébként magam részéről ki nem állhatok, de hogy kerül ide????) Ő is ott volt a játszótéren? Ne haragudj, de a négy hozzászólásod alapján buta és korlátolt vagy, a magam részéről nem kívánok több energiát fektetni beléd.... ezért tart itt az ország? neked szívem egy jó pszichiáter hiányzik, sajnálom, ez a véleményem, még ha nem is vagy rá kíváncsi. ez ugyanis egy olyan oldal, ahol leírhatom a véleményem.
2011. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 A kérdező kommentje:

utolsónak:

úgy tudom nem keféltünk együtt, hogy szívemnek szólíts!

2011. júl. 18. 12:32
 69/81 anonim ***** válasza:
44%
Jó lenne ha a fontos kérdésekre amit mások kérdeznek arra is ennyi válasz érkezne vagy olyankor hol vagytok mindentudó nagyeszű szuper anyukák??????Akkor írnátok okosat ne csak akkor ha a nyálatokat kell fröcsögtetni valakire.Teljesen igaza van a kérdezőnek az én gyerekemet senki ne dobálja vagy szórja tele homokkal mert én is teleszórnám az anyjával együtt!!!
2011. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
47%

anyám borogass, OV, mert egy 2,5 éves homokozott a gyereked mellett és megdobta a HOMOKOZÓBAN homokkal?????????????????????? akire nyilván rászólt az anyja is, csak te a hisztidtől nem láttad, a káromkodások közepette pedig nem arra figyeltél............ o.O


édes istenem, nem nekiment a gyerekednek, kikaparni a szemét vasvillával, hanem homokozott a homokozóban :-o


le vagyok döbbenve :-o

2011. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!