Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:

B.szki, olvassatok is, ne csak a saját igazatokat hajtogassátok! Mióta kiírtam a kérdést, eltelt több óra, amit akkor írtam az az első gondolatom volt, és nem azt mondom, hogy én ezentúl az összes ilyen szituban nekimegyek a gyereknek, csak sokkolt, hogy ilyen is lehet, mert velünk ilyen még nem történt. Valószínű a következő ilyen helyzetben már én is másként fogok cselekedni! OKÉ? mindenki megnyugodott?


Egyébként vicces, valaki nebántsvirágnak minősít, mások meg egy agresszív kisgyerek-verőnek:)))))))))

2011. júl. 17. 22:56
 42/81 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként vicces, valaki nebántsvirágnak minősít, mások meg egy agresszív kisgyerek-verőnek:))))))"


Egyik nem zárja ki a másikat :))


Hű, te Kérdező, nagyon felspanoltad magad! Miért is? Mert a többség úgy látja, hogy nem volt igazad, és mert a bolhából csinálsz elefántot?? Nyugodj már le! Gondold át, túlspiláztad, nincs ebből semmi baj, csak ne bizonygasd, hogy mindenki hülye, egyedül te vagy normális.

2011. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
40%
Ja és még annyi!(22.34-es vagyok)Holnap mindenki hagyja a gyerekét leesni az ágyról a biztonsági övet sem kössétek be ha főztök a konyhában egész nyugodtan engedjétek a gyereket a forró dolgok közelében és minden egyébként egészségre ártalmas és veszélyes dolgot engedjetek meg nekik mert ahogy az egyik szuper anyu mondta ezek tök természetes dolgok az élet velejárói amin mindenki átesik.Nincs különbség szitu és szitu között!MINDIG MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT MEGVÉDEM A GYEREKEM!
2011. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
78%
azért sztem aközött,hogy "összebalhézik" két kisgyerek,meg nem kötöm be a biztonsági övet,stb. a legtöbb ember különbséget tud tenni...Az egyik életveszélyes, a másik meg megesik,akinek nem lenne tiszta a különbség:)
2011. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 A kérdező kommentje:

Köszi 23:02, Végszónak akár tökéletes:)


Mindenkinek mást jelent az anyai ösztön, az anyai védelmezés!

2011. júl. 17. 23:13
 46/81 anonim ***** válasza:
39%

szia


csak az első oldalt olvastam végig, de ámultam.


szerintem te nagyon is jól reagáltad le az esetet! Nem értem miért ugranak itt neked a többiek, csak mert megkérdezted mi az illendő viselkedés?


pl: lányom 2 hónappal hamarabb született,azt sem tudtuk életben marad e? 11 hetes koráig 3-szor volt kórházban.11 hónapos koráig 12-szer vettek vért tőle. volt egy félrekezelése, és mai napig hetente kétszer járunk gyóygtornára.


nos, kb. 1 hónapja egy 2,5 éves fiúcska is ott volt a játszón. lányom ült a földön, lába között egy labda. erre a fiúcska odament és puff bele a labdába, szegény lánykám meg csak lesett, szerencse hogy nem esett baja. kb. 5 perc múlva a fiú becélozta a labdával a lányomat hogy megrúgja-anyukája szólt rá...nos ha akkor megrúgta volna,vagy akárcsak előtte megsérül bizony én megfogtam volna a fiúcska cuki kis karját (aki pl. nemrég egy 1,5éves babát is meglökött passzióból, illetve homokot szór mindig a kicsik fejére), szóval engem nem érdekelt volna anyuka sem, úgy kitettem volna a babát a játszóról hogy hiba nincsen! És nem tartom burokban a gyerekemet, de hogy más miatt sérülése legyen azt nem hagyom!


persze a homokszórás az más, de akár megsérülhetett volna a pici szeme is ha mondjuk egy apró kavics belekerül.


szóval én azt mondom jól reagáltad le...


...és akkor most beállok melléd mint egy szívtelen anya :)

2011. júl. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem igazad is volt,meg nem is!


Ami tök gáz sztem az az,hogy leírsz egy sztorit,felteszel egy kérdést és ha nem olyan válaszok jönnek,amik a te álláspontoddal futnak párhuzamosan,akkor már támadsz!

Véleményt kértél nem?? Mire számítottál?Hogy minden válaszoló majd megsimizi a buksidat,hogy te mindetn jól gondoltál és csináltál? A vélemények eltérőek lehetnek,legyen az akármilyen téma!

Bár ezen a portálon ez tt szokás,h ha valami negatív kritikát kap a kérdező,akkor besérül és bunkó modon elküldi a "rossz" választ adókat...


Nekem 13 hónapos a lányom,és lehet,h én is annyra besokkoltam volna,h kerülve a konfliktust,inkább elhúztam volna a helyszínről,és majd legközelebb próbálkoztunk volna újra. (Persze nem azzal felvértezve magam,h majd legközelebb viszek én is lapátot,aztán visszaadom...)Ebben teljesen megértelek! A kérdésedben tök normális anya benyomását keltetted. De a hsz-eiddel sikerült degradálnod magad.

2011. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
63%
de nem kell, hogy mindig és minden körülmények között megvédd a gyereked. akkor védd meg, ha szüksége van rá, de ha nem hagyod, hogy a saját kortársaival megtanulja rendezni a konfliktusait, akkor soha nem lesz "teljes" ember. egyébként erről az jut eszembe, hogy vajon mit szólnál, ha pl. konfliktusod van a melóhelyeden, az anyukád meg bemenne és pofánverné a kollégádat, mert ő "minden körülmények között megvédi a gyerekét". magam is azt gondolom, hogy nagyon rosszul reagáltál, azt gondolom, a gyerek inkább megijedt a te reakciód miatt, mint a helyzet miatt. Az meg, hogy "Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt " kifejezetten gyerekes, ha bajod van, akkor odamész és megbeszéled vele, de ez egy hülyeség. Mondom ezt egy 2 éves gyerek anyukájaként, aki kapott és adott is már homokot arcba. Ugyanis a gyerekek ilyenek.
2011. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
60%

Szia kérdező, én is így kezdtem a játszóterezést, el is vittem a fiam onnan, ahol esetleg agresszív gyerekek és felelőtlen anyukák ücsörögtek. Nem biztos, hogy jól tettem, de legalább megvédtem a gyerekemet.

Azóta már nem viszem el, de szépen megmondom az agresszor gyereknek, hogy menjen oda anyukájához és kérdezze meg lehet-e a homokot szórni a homokozóban két kézzel mások szemébe.

Persze anyuka épp a fenekét mereszti általában a játszótér másik végébe (ún. életre nevelés, mamóka jártatja a képét a barinőkkel a SEMMIRŐL, a gyerek meg belepisil a szökőkútba, megveri a másikat, levetkőzik pucérra....)

Volt már, mikor anyukának is megmondtam, hogy ha nem hajlandó a gyerekére vigyázni húzzon onnan a fenébe.

2011. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
56%
OKÉ utolsó vagyok, mi az, hogy egy 1 éves gyerek oldja meg a konfliktusait he? Jó, hogy nem egy újszülött öcsém, szépen vagyunk, két gyerekes anyuka, odamegy a 2 éves gyerekedhez egy 4 éves belevág egy marék homokot a szemébe és te nagyot sóhajtasz, hogy majd megoldja a konfliktust? Hol vagyunk, a dzsungelben? Bennszülött törzset nevelünk, vagy illedelmes gyerekeket? Hát komolyan mondom, hogy nem csodálkozom, hogy mostanában már nagyon sok 3 éves gyerek kifejezetten BUNKÓ. Nem mondanék ilyet gyerekekre, de most már tényleg ezt kell mondanom, hogy fingja nincs az alapvető dolgokról, hogy hogy kéne szépen viselkedni, hogy kell játszani, hogy vigyázni kell a másikra, hogy figyelünk, nem lökdösődünk, hát nem igaz, hogy egy 3 évestől ilyeneket nem lehet elvárni? Vagy ha látom, hogy egyáltalán nem úgy viselkedik, akkor nem szólok rá, vagy ezek a mintamamik hogy csinálják? Az ő gyerekük honnan fogja megtanulni, hogy nem NORMÁLIS dolog a homokkal dobálózás, hanem VESZÉLYES dolog? Mi van, ha a kezébe kerül valami a homokkal és kiveri a másik szemét? Le van tojva? Szelávi?
2011. júl. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!