Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
55%

"OFF: Látom 77%-os, hogy netikettről még nemigen hallottál. Ne ordibálj."

nem ordibálás volt, hanem próbáltam megkülönböztetni a saját mondandómat a kérdezőétől...és ezen az oldalon ez az egyetlen megoldás ;)...de nyugodtan kötekedj, ha ettől jobban alszol ;) szép álmokat :D

2011. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
71%

"Úgy gondolom a gyermekem megvédése is beletartozik az anyai gondoskodásba!!!"


Ez így igaz.

De... egy két éves ellen?


Bocsáss meg, de iszonyúan túlspilázod ezt az egészet. Mint írták többen is: a Te fiad is megteszi majd ugyanezt, kivéve persze ha folyamatosan el sem mozdulsz a gumibugyija mellől. Viszont akkor soha az életben nem fog tudni szocializálódni, mert nem hagyod.

Sokan írtak már választ a kérdésedre, szinte mindenki ugyanazt, és Te mégis a válaszadókat "nézed hülyének", és próbálod a saját perspektívádat ránk tukmálni.

Hidd el, értjük, hogy mi történt, de a reakcióddal nem értünk egyet. Egyszerűen csak azért, mert nem helyes. Ne akard mindentől megóvni a gyermeked, mert úgysem fog sikerülni.

Semmiféle tragédia nem történt, homok ment a szemecskéjébe, kimostad, és kész. Nyugodt szívvel visszaküldhetted volna játszani - a kislánnyal pedig kedvesen meg kellett volna beszélned, hogy ilyet nem szabad csinálni. Nem mérgesen, nem kiabálva, főleg nem a kezére csapva, hanem szimplán, kedvesen, de érthetően.

Az, hogy a kislány anyukája nem kért bocsánatot...nagy bumm. Lesz ennél még cifrább is.


Egy dologba még kérlek, gondolj bele: mi lesz, mikor oviba kerül a fiad? Ott az lesz majd a legkevesebb, hogy homok megy a szemébe - sőt, örülj, ha ennyivel megússza. Fellökik, és ő is fellök majd másokat.

Kinevetik, és ő is kinevet majd másokat.

Leöntik gyümölcslével, és ő is leönt majd másokat.

És még cifrázhatnám. Akkor majd minden délután bemész, és laposra csépelsz néhány 4-5 évest, amiért bántották a kicsikédet? Plusz a dadusokat és az óvónéniket? Ugyan.

Mi lesz, ha a te fiad csinál majd rosszat egy másik kisgyerekkel? Arra hogyan reagálsz?


Ő még GYEREK. Hagyd, hogy az legyen, minden jó s minden rossz eseménnyel együtt.


(Remélem, nem volt semmi bántó a válaszomban, ha igen, akkor elnézést, de ez a véleményem.)

2011. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 A kérdező kommentje:
ordibálós, te biztos egy elnyomott nőcske vagy, aki itt kiéli, hogy névtelenül osztogathatja az észt. :))
2011. júl. 17. 22:08
 24/81 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg csak abban hibáztál, hogy leírtad, amit őszintén gondoltál. Valószínűleg a második ilyen alkalommal már te sem fogod így gondolni. Egyébként tényleg vannak, akik nem figyelnek eléggé a gyerekre. Mi is jártunk már úgy, hogy megríkatták a pici fiam. (12 hónapos volt)Amikor este elmeséltem apának, hogy megtépték a babánkat, majdnem megkönnyezte...Én csak elhúzni tudtam a gyereket.Az anyukája ott volt, ő közbe avatkozott, de késő volt. Ha csak a padon ült volna, közbe sem tudott volna avatkozni. Mi mondjuk maradtunk utána is, nem stresszeltem magam, de csak azért, mert korábban is láttunk már sírós-homokozós jelenetet.
2011. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
48%

ma 22:08

Hiába, de igaza van sok mindenben! És ahelyett, hogy ilyen cinikus vagy, megköszönhetnéd, hogy valaki felnyitja a szemed. Nekem sem tetszik a reakciód. Megértem, hogy védeni próbálod a saját gyerekedet, de ezzel hosszú távon csak ártani fogsz neki.

Egyébként az jutott eszembe, hogy a kislány anyukája észrevett valamit ebből az egészből? Vagy csak azt látta, hogy elhurcolod a kisfiadat a homokozóból?

2011. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:

még egyszer mondom, én nem csináltam semmit azzal a kislánnyal!

Egyébként meg első gyermekem, első alkalom, hogy ilyen történt, engedjétek már meg hogy sokkoljon a történet:) Valószínűleg legközelebb már nem veszem fel ennyire, de első alkalommal szembesülni azzal, hogy a fiam védtelen,és a lány anyja még csak nem is mondja neki, hogy ezt nem szabad!

Gondolom ti mind átestetek már ezen, és nagyobb a gyermeketek mint az enyém, több minden nagyobb dolog történt már veletek, ezért legyintetek a történetünkön.

2011. júl. 17. 22:16
 27/81 anonim ***** válasza:
52%

"ordibálós, te biztos egy elnyomott nőcske vagy, aki itt kiéli, hogy névtelenül osztogathatja az észt. :))"


mint írtam nem ordibáltam, de ez mindegy...pár szemeszter gyermek- és nem gyermek pszichológiát ill szociológiát viszont végighallgattam ;)


mindenesetre ismét javaslom, hogy kérj segítséget..ha nem akarsz pszichológushoz menni, legalább a barátaiddal beszélgess el, jót fog neked tenni (esetleg a védőnővel) ;)

2011. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
61%
Ne pattogj ezen, pár hónap és a te gyereked fog homokot szórni más szemébe. Szégyelld magad, hogy megfordul a fejedben olyan, hogy rácsapj más gyerekének a kezére, vagy visszaadj neki bármit is. 2,5 éves kisgyerekről beszélünk.
2011. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 A kérdező kommentje:
Nyilván érdekel, hogy egy névtelen kioktató, észosztó mit javasol, kivel mit vitassak meg:))
2011. júl. 17. 22:22
 30/81 anonim ***** válasza:
70%

Bocs kérdező,de szerintem itt te vagy az 'elnyomott nőcske',hiszen te akartad 'visszaadni' egy 2 éves kislánynak,azt,amit lehet,hogy véletlenül csinált...

Attól,mert elvitted a kisfiadat onnan,a kislány nem tanulja meg,hogy ilyet nem lehet,a fiad pedig csak azt látja így,hogy a problémákat ott kell hagyni.Tudom,hogy mit érzel ilyenkor,az én lányom 3 éves,velünk is történt ilyen,hogy egy nagy lapáttal kapott az arcába,de megnyugtattam,elmagyaráztam,hogy ilyenkor nincs semmi komoly gond és beszéltem azzal a gyerkőccel is,aki beleöntötte a homokot a szemébe(persze az anyukája is volt) és nem adtam neki vissza,mint a dedóban.

Az ilyen korú gyerekek még nem tudják,hogy mit tesznek.Lehet,hogy a kislány nem is oda akarta önteni a homokot...Talán véletlen volt.

Ha máskor is ilyen történik,akkor próbálj beszélni a kislánnyal és az édesanyjával,nem az a megoldás,hogy eljövök onnan vagy visszaadom neki.

2011. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!