Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
51%
"Nyilván érdekel, hogy egy névtelen kioktató, észosztó mit javasol, kivel mit vitassak meg:))" ne érdekeljen...nem fogok forgolódni miatta éjjelente, hogy nem hagyod, hogy segítsenek neked
2011. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
74%

a válaszaid alapján kedves kérdező,mindenki hülye csak te vagy helikopter..

Más anyukák válaszoltak a kérdésedre,hogy nem,nem így kellett volna reagálni,de neked egyik válasz sem tetszik,sőőőt,aki részletesen leírta a véleményét egyenesen "frusztrált nőcske.."nem mindig más a hülye ám...

2011. júl. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 A kérdező kommentje:

a vélemény leírás és a tirpák kioktatás az két különböző dolog...


Azért mert leírtam az első gondolataimat, amit akkor abban a pillanatban ingerülten gondoltam, éreztem (nem tettem meg), azért már le kell szarozni? Gondolom mindenkinek vannak ilyen helyzetei az életben a gyerek körül. De úgy látom ti tökéletes anyukák vagytok, akik minden szituban tökéletesen a gyerek érettségének, korának, a körülményeknek megfelelően cselekedtetek. Akkor nektek gratulálok! De én úgy gondolom, hogy ezzel a haaaatalmas tettemmel együtt, hogy hazajöttünk, jó anyukája vagyok a fiamnak, és ebben senki - főleg névtelen lefikázók - nem fog befolyásolni. Ennyi

2011. júl. 17. 22:45
 34/81 anonim ***** válasza:
47%
Ez a magyar mentalitás!!!Kapásból támadjuk le szerencsétlent és mondjuk el mindennek mert megijedt egy ismeretlen szituációban és feltámadt az anyai ösztöne ami azt súgta neki, hogy védje meg a gyerekét!Gondolom ti a lódarazsat sem kergetnétek el a gyereketek mellől mielőtt megcsípi végül is szegény állat még beszélni sem tud had csípjen csak!Igen is joga van mindenkinek megvédeni a saját gyerekét mert erről szól az anyaság.A kérdező sem gondolta komolyan, hogy nekimegy egy kislánynak csak az indulata késztette arra, hogy ezt írja ti meg kapásból elmondjátok mindennek pedig csak egyetlen bűne van, hogy nem olyan szuper anyuka mint ti vagytok!!!
2011. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 A kérdező kommentje:

22:34

én meg úgy gondolom, hogy aki a többséggel ellentétes véleményen lenne, az meg inkább nem ír, mert ő is megkapná a magáét, és ő is szar anya lenne. De ez általában igaz sajnos erre az oldalra, van 5-10 magát tökéletes szuperanyának képzelő, aki a normális válaszolók kedvét elveszi a kioktató jellegű stílussal. off

2011. júl. 17. 22:49
 36/81 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, ugyanolyan nebáncsvirágot nevelsz a kisfiadból, mint amilyen te vagy!

Nem bántásból írom, de tényleg nagyon ideges vagy, szerintem egy semmiség miatt!

Készülj fel rá, hogy hasonló szituációk tucatjait kell majd átélned, és a kisfiad megtanulja majd magát megvédeni. És különbséget kell tenni a szándékos, és a véletlen között is!

2011. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 A kérdező kommentje:

22:46

Köszi, hogy leírtad, amit gondolsz, de majd csak figyelj, te mit kapsz ezért:)) Bár gondolom már semmit, mert ugye kár ránk fecsérelni a szót:)

2011. júl. 17. 22:52
 38/81 anonim ***** válasza:
54%

nem a hirtelen felindulással van a baj,amit akkor abban a szituban éreztél,hanem azzal,hogy még órákkal az eset után is az jár a fejedben,hogy legközelebb "visszaadod"egy 1-2 éves gyereknek..

elsőre sztem normális hangvételű válaszok érkeztek,de ha visszaolvasod hideg fejjel a reakcióidat,magadnak sem lennél szimpatikus..

2011. júl. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
56%

Én csak ámulok és bámulok.Ezt nem mondjátok komolyan ugye?Én a kérdezővel értek egyet és tuti én sem tudtam volna mit csinálni.Ne mondjátok nekem azt hogy ti ilyenkor vagy az első esetben semmit sem csináltatok?....na ne....

Kedves kérdező!

Nekem is ezek a gondolatok futottak volna át..persze tudom hogy úgssem tettél volna semmit...csak új helyzet és váratlan!Ne aggódj!Vagyunk páran akik megértik miről van szó.Olvasnak a sorok között nem pedig csak elolvassák a kérdésedet!!!

2011. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj, ha az fikázásnak számít, mit 21:42-kor leírtam, akkor sajnálom. Ha abból valaki azt vonja le, hogy őt fikázzák, azt csak sajnálni tudom! Segítségnek szántam és nem másnak! De még így, utólag is azt mondom, nem így kellett volna! Hidd el, nem ez az utolsó alkalom, hogy bántani fogják a gyerekedet! De nem lehetsz mindig a sarkában!Ha azt látja rajtad, hogy megrémülsz az arcába dobott homoktól, ő még jobban megijed (épp így van akkor is, ha elesik), azért fog sírni, mert látja rajtad, hogy baj van. Tehát ilyenkor maradj nyugodt, higgadt! Lemosod az arcát, megnyugtatod és visszamész vele a játékokhoz. Nem kell ebből tragédiát gyártani! Igen, az első eset rossz, de jön még sok hasonló... ez kivédhetetlen!

Egyébként annyi kedves, segítő választ kaptál.. nem azon kellene lovagolni, aki épp kicsit máshogy reagált... Kicsit gondolkodj el, nézz magadba, lehet, hogy mégsincs igazad...

2011. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!