Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
68%

Akkor lehet, hogy nem kellene gyerekek közé vinned a kisfiadat.

Mint ahogy írták is már, egy 2,5 éves kislány még nem "neveletlen", hanem csak túl kicsi ahhoz, hogy felmérje, mivel okoz kárt a másik gyereknek.

Biztosan a te kisfiad is fog hasonló baleseteket okozni, hiába kapja a legjobb neveltetést.

2011. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, de nagyon rosszul csináltad! Ilyesmi gyerekek között bizony mindennapos dolog! És nem azért, mert a másik neveletlen! ők még nem igazán mérik fel, hogy a cselekedetüknek mi lehet a következménye. Lehet, hogy most a tiéd kapott az arcába egy lapát homokot.. na, bumm... lehet, hogy holnap a tiéd önt a másik nyakába egy vödörnyit. Ez nem tragédia. Sőt! Meg kell tanulniuk, hogy megvédjék magukat. De ha te azt tanítod a 15 hónapos gyerekednek, hogy ha bántják, futamodjon meg, akkor ez már hiba... Kíváncsi leszek, mi történt volna ellenkező esetben? A fiad lapátoz, dobálja a homokot (mert ugye a gyerekek, még a legjobban neveltek is teszik!) és eltalál egy másikat... Mit csinál az okos anyuka? Lemossa a saját gyereke arcát, majd visszaküldi játszani. Közben a másiknak normális hangon, kedvesen elmondja, hogy ilyet legközelebb nem szabad, mert...

Majd meglátod, hogy ha a tiéd is nagyobb lesz, lesznek még ennél durvább szituációk, ahol a tiéd lesz a "rossz".. Persze, csak akkor, ha nem akarod őt mindentől és mindenkitől megvédeni. A gyerekek a szociális viselkedés alapjait kortársak között tudják csak elsajátítani, nem úgy, hogy mindentől védjük őket. Testvérek közt lehetnek ilyen helyzetek, akkor se az a megoldás, hogy a másik fejét leüvöltjük...

2011. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 A kérdező kommentje:

Értem én, csak azért az anyja figyelhetne a gyerekére, és egy bocsánatot mondhatna,vagy elmondhatná a sajátjának, hogy ilyet nem szabad. ezt azért már az én fiam is megérti!


Úgy látom, akkor egy gyerek vagy védje meg magát, vagy tűrjön?! Ezek szerint akkor enni se adjak a gyerekemnek, majd megtanulja hogy kell enni?

Úgy gondolom a gyermekem megvédése is beletartozik az anyai gondoskodásba!!!

2011. júl. 17. 21:43
 14/81 anonim ***** válasza:
64%

Állj, stop! Én nem csináltam semmit a kislánnyal, NEM ÍRTA SENKI,HOGY CSINÁLTÁL, AZ ALAPBÓL FELHÁBORÍTÓ, HOGY EGYÁLTALÁN GONDOLTÁL RÁ mint írtam, megfogtam a fiam, odavittem a kiskocsihoz, és kimostam a szeméből, szájából a homokot! HELYES Aztán eljöttünk! MIÉRT IS??? HOGY A GYEREK NE LEHESSEN GYEREKTÁRSASÁGBAN? HOGY AZT TANULJA MEG, HOGY FÉLNI KELL MÁSOKTÓL, HOGY MEGTANULJA NEM JÁTSZHAT SENKIVEL, MERT ANYA IDEGES LESZ?

Őszintén szólva túl sok itt a neveletlen gyerek, 2,5 ÉVES MÉG NEM TUD KÜLÖNBSÉGET TENNI A JÓ ÉS ROSSZ KÖZT MINDEN ESETBEN, EZ NEM NEVELETLENSÉGI KÉRSÉS akit az utca nevel, és nekem ezekből már elegem van! LEGYEN, DE NE A SAJÁT GYEREKED IGYA MEG A LEVÉT Túl kicsi még a fiam ahhoz, hogy megvédje magát, MITŐL KÉNE MEGVÉDENI-E MAGÁT, NEM TÖRTÉNT SEMMI EXTRA de mégsem érzem azt, hogy mindent el kéne tűrnöm NEM MONDTA SENKI, HOGY TŰRNÖD KELL BÁRMIT IS, amit csórikámmal (????????????????) csinálnak a nagyobbak, AKIK KB UGYANOLYAN KISGYEREKEK, MINT A TIÉD akiknek a szülei ha lent is vannak a játszón, leginkább csak azért, hogy a többiekkel megbeszéljék a nap eseményét, MÉG SZÉP, HOGY AZ EGÉSZ NAPOS BEZÁRTSÁGBÓL KISZABADULVA VÉGRE FELNŐTTEK KÖZT, BESZÉLNEK A GÜGYŐGÉSEN KÍVÜL BÁRMIRŐL de a gyerekkel nem törődnek! ATTÓL, HOGY BESZÉLGETNEK, MÉG TÖRŐDNEK A GYEREKKEL, CSAK VELED ELLENTÉTBEN NEM AKADÁLYOZZÁK A FEJLŐDÉSÉT AZZAL, HOGY MINDEN PILLANATBAN A SEGGÉBEN VANNAK A GYEREKÜKNEK

2011. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
62%

Értem én, csak azért az anyja figyelhetne a gyerekére, és egy bocsánatot mondhatna,vagy elmondhatná a sajátjának, hogy ilyet nem szabad. ezt azért már az én fiam is megérti!


Úgy látom, akkor egy gyerek vagy védje meg magát, vagy tűrjön?! SENKI NEM ÍRTA EZT, HAGYD A GYEREKET JÁTSZANI, NE KELTSD BENNE A FESZÜLTSÉGET, MERT HA MINDENT ÍGY REAGÁLSZ LE, A GYEREKED VAGY FÉLNI FOG MINDENTŐL VAGY UTÁLNI FOG GYEREKEK KÖZÉ MENNI Ezek szerint akkor enni se adjak a gyerekemnek, majd megtanulja hogy kell enni? INKÁBB HIGGADJ LE, MERT AKI MÉG ESTE 10-KOR IS A REGGELI ESEMÉNYEKEN RÁGÓDIK, AMI EGY SEMMISÉG GYAKORLATILAG, ANNAK VALAMI NAGYON NAGY FRUSZTRÁCIÓ VAN AZ ÉLETÉBEN, LEHET KEZELTETNED KÉNE MAGAD ;)

Úgy gondolom a gyermekem megvédése is beletartozik az anyai gondoskodásba!!! A GYEREKEDET NEM AZZAL VÉDED MEG, HOGY A BOLHÁBÓL ELEFÁNTOT CSINÁLSZ

2011. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nagyon sokan nem nevelik a gyereküket. A múltkor mentünk haza a játszótérről a fiammal (2 éves) és ő lemaradt egy kicsit, bámészkodott. Odament hozzá egy 5 éves forma kislány és egy 3 év körüli kisfiú. A kislány ráordított a gyerekemre, hogy "Te menjél innen!". A kisfiam nem igazán értette, hogy miért mondja ezt a kislány, csak nézett szegény, a kislány meg ráordított még egyszer. Ekkor a kisfiú meg mondta a lánynak, hogy "Gyere, verjük meg!". Szegény fiamnak meg könnybelábadt a szeme és már sírásra görbült a szája, úgy megijedt. Na ne félj, nekem se kellett több. Odamentem és közöltem a két gyerekkel, hogy ha egy ujjal is hozzáérnek a fiamhoz, úgy átrendezem az arcukat, hogy az anyjuk se ismeri meg őket. Eleve nem értem, hogy mit keres két ekkora gyerek egyedül az utcán, de a viselkedésük, az felháborító.
2011. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
48%

JA ÉS TE MAGAD ÍRTAD, HOGY AZ ANYJA RÁSZÓLT A GYEREKRE...VALÓSZÍNŰLEG, AMÍG KÁROMKODTÁL AZ ANYJA ISMÉT RÁSZÓLT, CSAK TE NEM AZZAL VOLTÁL ELFOGLALVA, HANEM A BOSSZÚVAL EGY 2,5 ÉVES KISGYEREK ELLEN ;)


GONDOLKOZZ EL, HOGY KIBEN VAN A HIBA ;)

2011. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 A kérdező kommentje:
Hú, akkor most én vagyok a csúnya gonosz anya, ez tetszik!:))))))
2011. júl. 17. 21:56
 19/81 anonim ***** válasza:
70%
OFF: Látom 77%-os, hogy netikettről még nemigen hallottál. Ne ordibálj.
2011. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
51%
tudod, aki egy 2,5 évesnek VISSZAADNÁ, hogy véletlen megdobta a gyerekét homokkal, az nem jó ember ... mindenesetre, nem lennék büszke az ismeretségünkre, ha ismernélek ;)
2011. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!